Toxický mstitel 2 (1989)

Série Toxic Avenger patří mezi nejhorší filmy. Ovšem zábava je to neskutečná. Tentokrát je Melvin vylákán ze svého rodného Tromavillu do Tokia, aby mohla ďábelská korporace proměnit Tromaville v chemickou továrnu. Takže můžeme ve filmu vidět regulérní cestopis o Tokyu, okořeněný naprosto úchylnými rvačkami, ve kterých uvidíme nejroztodivnější zbraně jako smeták, mečoun, piloun, mořská hvězdice. Melvinovi soupeři jsou gangsteři, transvestiti, trpaslíci, karatisti, ninjove, ninjijky, jakýsi ryboman, punkáči. Sem tam, z čista jasna, ukáže některá herečka prsa (tentokrát jsou to jen Japonky). Uvidíme vystoupení japonské punkové kapely, nadrženou psycholožku, spoustu nulových hereckých výkonů, výcvik zápasníků sumo, spousty vybuchujících automobilů, několik kulturistek (obzvlášť jedna z nich je pěkně vypečená a cpe se pořád před kameru a zatíná svaly) a mnoho přemnoho různých infantilních vtípků. A hlavní hvězda je samozřejmě hodný ultrasuperhumushnusák Toxic Avenger.

Kukačka v temném lese (1984)

Film, který jsem viděl několikrát na školních filmových představeních, na které se chodilo povinně v rámci oslav osvobození tenkrát ČSSR rudou armádou. A musím říct, že film to nebyl vůbec špatný, a rád jsem se na něj koukl i později. Film vyprávěl příběh českého děvčete, které bylo dáno k převýchově ve vzornou Němku do rodiny důstojníka SS. Vynikající herecký výkon podal Oleg Tabakov v roli onoho bezcitného důstojníka.

Malevil (1981)

Příklad toho, jak lze zpotvořit geniální literární námět přepisem na filmové plátno. Jeden z nejhorších postkatastrofických filmů, co jsem viděl. Za zmínku, a za to jediné, co film vyzdvihuje z bahna, stojí snad jen herecké výkony, a to hlavně Jacquese Villereta v roli retardovaného Moma.

Zkáza Ecobanu (2003)

Úchvatná audiovizuální stránka mě úplně v některých místech odpoutala od sledování děje, takže jsem se celkem ztrácel, a proto nemůžu dát pět, i když bych moc rád.

Dokud nás smrt nerozdělí (2003)

Asi jsem z jiné planety, protože mi tahle 'komedie' moc humorná nepřišla, byla spíše trapná a myslím si, že Michael Douglas tohle neměl zapotřebí točit.

Tokugawa onna keibacu emaki: Ušizaki no kei (1976)

Vůbec mi nebylo z tohohle filmu dobře. Násilí je podáno tím nejsurovějším způsobem jaký si lze představit. Je mi zle z toho, když vím, že opravdu existovali a ještě existují lidé, kteří mají takovou moc, že mohou prakticky páchat jinému člověku ty nejhorší zvěrstva jen pro své pobavení a nic se jim nestane. Ty tři hvězdičky v mém hodnocení berte s rezervou, protože pokud bych měl film hodnotit podle výpovědi, kterou má, musel bych dát pět hvězdiček. Ale nejsem si opravdu jist, jestli byla ona výpověď režisérovým záměrem nebo je režisér jen bohapusté sadistické hovado.

Uzumaki (2000)

Zvláštní film, který deformuje realitu i obraz. Film je rozdělen do čtyř kapitol. První kapitola vyžaduje hodně pozornosti a kvalitní obrazovku, protože spirály jsou opravdu všude. Tu nám jedna zavíří na obloze, tady druhá v trávě na dvorku. Pěkný úvod do divně záhadného děje, který začne následovat v dalších kapitolách, kde se už spirálové prokletí naplno projeví. Trochu mi vadil až závěr třetí kapitoly, který mi připadal jako parodie na bubáka z Ringu. Ale pak naštěstí přišel vrchol v podobě čtvrté kapitoly, která je už jen směs úžasných morbidních výjevů, kterým vévodí symbol spirály.

Borrower - Oběti bez hlav (1991)

Mezi žánry horor a sci-fi, bych vklínil ještě komedii, protože se onen bezcitný mimozemšťan-vypůjčovatel celý film pohyboval tak úžasně toporně, že se mi okamžitě vybavil Kryton z Red Dwarfa a veškerá, byť i tak slabá hororová atmosféra, šla vniveč. Přesto jsem se úžasně bavil a dávám tři hvězdy. Jednu ještě přidávám za Rae Dawn Chong, která je sice herecké dřevo, ale oproti jiným hereckým dřevům se mi vážně moc líbí.

Ohnivý oceán (2004)

Kdyby byl tento film natočený v padesátých, šedesátých letech 20. století, kdy doba přála podobným výpravným dobrodružným podívaným, je to nepochybně megahit. Ale natočit něco takového dnes, nemá šťávu, ač se na to pořád dobře dívá. Spíše se mi zdá, že producenti chtěli ještě něco vydolovat z nenadálé popularity Viggo Mortensena než diváci pochopí, že je to dost průměrný ne-li podprůměrný herec, i když podle dokumentů k Pánovi prstenů to asi bude fajn člověk, kterého bych asi bral za kámoše.

Chuckyho nevěsta (1998)

Velice slušná parodie na horory, která ale jako samostatný film moc nefunguje díky chabému předvídatelnému scénáři. Ale těch odkazů nejenom na hororové filmy je tam opravdu velice hodně. Asi nejvíce mě pobavila scéna s Pinheadem.