Tecuo II: Body Hammer (1992)

Tenhle film je úplně mimo mé chápání, ale celkem to odsejpá. Jeden podivný metalově-industriálně brutální obraz střídá druhý a opět Tsukamoto nezklamal s výběrem hudby. K tomuto i k prvnímu dílu bych chtěl určitě sehnat soundtrack.

Thriller - drsný film (1973)

Prý Tarantinův oblíbený film. No, paralela s Kill Bill by tu trochu byla. Je to však natočeno dost amatérsky se zvukovou stopou, která mi vyloženě nesedla. Scény z bordelu nejsou, jak píše Adrian, na hranici porna, ono to porno je. Dočkají se také milovníci různého gore (vypíchnutí oka je dost síla). Akční scény jsou extrémně krvavé, ale co je na škodu i extrémně zpomalené a některé, jako automobilová honička, dost zbytečné (alespoň u honičky pěkně vybuchují auta). Nebýt toho amatérismu a různých zbytečností, dám i vyšší hodnocení, protože film je jinak hodně syrový až surový a mnohem lepší než podobná zvrhlost I Spit on Your Grave.

Temný krystal (1982)

Po výtvarné stránce není co vytknout. Všechna stvoření pohybující se ve Světě krystalu i Svět samotný je perfektně vymyšlen a udělán. Horší je to s příběhem, který je poměrně předvídatelný a tisíckrát viděný v několika variacích v různých pohádkách (no jedno překvapení na závěr přece jenom zůstalo, ale z náznaků během děje se dalo poměrně snadno vydedukovat). Takže obsah za 40% a design za 120% a z toho vychází 80%.

Smrt přichází v bílém (2003)

Nebýt pošahaného druhého závěru v titulcích, kdy do poslední chvíle vše logicky do sebe zapadalo, bylo by to za pět. Fakt takto podělaný závěr, a ještě zbytečně, se nevidí.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Pink Floyd není má krevní skupina, ale tohle je taková sugestivní výpověď, že mě z toho až mrazilo. Doporučuji zvýšit volume na maximum.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Ať si kdo chce, co chce říká, František Koudelka je jednou z nejvíce zapamatovatelných postav českého filmu a obrovskou zásluhu má na tom neumětel Luděk Sobota. Oldřich Lipský maximálně využil veškerý potenciál, co v Luďkovi byl, až natolik, že do dalších budoucích rolí už Luďkovi nic nezbylo. Škoda. Měl na to.

Dva mrazíci (1954)

No na toho tlusťocha v kožichu by si vsadil každý, že tohle mučeníčko vydrží. Naštěstí v době, kdy mrazíci byli natočeni se nenosily podnikatelské manýry, ale tvrdá práce úderníků v našich socialistických dolech a hutích, a tudíž zvítězila utlačovaná sociální většina. A toho vykutáleného mrazíka, který si chtěl podat skromného dědulu dřevorubce mi bylo opravdu líto.

Americký ninja (1985)

Rozhodně pro určitou věkovou kategorii, konkrétně pro kluky ve věku 10-13 let, film jasně za pět hvězd. A jestli tady zahlásí nějaký 13-ti letý pseudointelektuál, že ho to nebere, tak ho budu těžce litovat a hlavně mu nebudu věřit, protože tohle je ten pravý a jediný hrdina a hraje ho Michael Dudikoff a já se za to, že jsem ho měl rád, nestydím, i když teď vím, že je to opravdu naprostá sračka. A dávám ty dvě hvězdy za ty vzpomínky.

Tenshi no tamago (1985)

Po vizuální stránce a po stránce hudebního podbarvení jedna z nejkrásnějších věcí, co jsem viděl a ani mi nevadilo, že film postrádá pevnou dějovou linku. Oshii je fascinován vodou a ve filmu vidíme různé deformace prostoru skrz vodní hladinu, přes tekoucí vodu, skrz láhve naplněné vodou, městem proplouvají stíny dávno mrtvých ryb a do toho jako vlny vlají ve větru vlasy hlavní hrdinky.