Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Mám takovéhle ujetosti opravdu rád. Násilí, krve, urvaných končetin, uřezaných končetin, explodujících hlav, vyhřezlých střev a dalších chuťovek je ve filmu nepočítaně. Ale všechno tohle násilí má takovou absurdní podobu, že se jen těšíte s čím dalším autoři přijdou v následující minutě....Další zfilmovaný komiks, tentokrát v hongkongském hávu

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

No, byl jsem napoprvé nadšen a zároveň i zklamán. Nadšení mi přinesl film celkově, zklamání závěr, ale potom jsem si přečetl diskuzní fórum na Studni.net. Zdejší zastánci tohoto, teď už můžu říci vynikajícího slasheru, mě svými, ač krkolomnými argumenty, přesvědčili o tom, že i ten závěr lze logicky vysvětlit, aniž by všechno stavěl na hlavu. A dokonce i ten začátek :-)

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Po třech dlouhých letech jsem se odvážil znovu podívat na tento mnoha horrorovými fanoušky proklínaný remake. A co? Změnil jsem radikálně hodnocení. Ten film je vážně dobrý a má i nepěkně nepříjemnou atmosféru a byl jsem skoro po celou stopáž znepokojen a vyveden z rovnováhy, což u horroru více než oceňuji, a to jsem si zhruba pamatoval, jak se bude děj vyvíjet. Škoda jen, že dobře budovaná atmosféra jde ke konci na procházku nebo spíše na úprk v klasicky nezáživné slasherové naháněčce. Právě v závěru měli autoři ještě více přitlačit na pilu jako v původním snímku. 14.2.2007

Caligula (1979)

Tinto Brass je břídil, který potopil celý film, ač prý porno scény netočil. Malcolm McDowell a Peter O´Toole jsou sice perfektně zvrhlí a dokonce i podobní svým historickým předlohám, ale oba hrají mizerně. No a úplným zklamáním bylo pro mě obsazení jakéhosi kastráta do role mého oblíbence Claudia. To mi Brass neměl dělat. Přesto jsem film viděl dvakrát a to pokaždé v jiné verzi. Kdo by taky čekal, že v televizi NOVA pustí porno, že?

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Dokonale odvedená práce. Výtvarná stránka je skvělá. Postavy se pohybují jen v 5 lokacích, z nichž každá má své barevné ladění. Podle daného místa se mění i barva oblečení všech zúčastněných kromě milence, který je pořád oblečen v neutrální červeno hnědé. Jeho chvíle, aby změnil svůj fyzický stav přijde až na konci. Tohle se mě jevilo jako perfektní režisérský symbolistický tah. Herci jsou dokonalí. Nejvíce prostoru dostává postava zloděje, jehož každá průpovídka je samostatný skvost. Milenec je celkem nudný patron, ale role mu víc ukázat nedovolila. Helen Mirren v roli manželky jen potvrzuje, že jí nahota nadělá žádný problém a to i ve zralém věku. Však se taky v rozhovorech po natočení Caliguly holedbala, že vyhledává různé sexuální orgie. Co je na tom pravdy, nevím, nebyl-li to jen reklamní tah. Nejmenší prostor z titulních postav dostal kuchař Richarda Bohringera, který je jen do počtu a větší čas na plátně tráví i stráví Tim Roth v roli jakéhosi zlodějova přicmrdka. A ještě jedna věc mě potěšila a to, že film nespadl do klišé, které se dost hodně nabízelo. V jedné chvíli jsem už čekal, kdy jedna z postav vyřkne repliku o tom, že kniha je potrava duše. Naštěstí se tak nestalo.

Gokudó sengokuši: Fudó (1996)

Perfektně namakané charaktery. Však je film natočen podle comicsu, kde jde hlavně o postavy. A asi začnu mít respekt před studenty střední ekonomické školy, hlavně před hermafrodity, co umí nepěkné smrtící triky se svým pohlavním orgánem.

Glen, nebo Glenda (1953)

Hvězdička je jen za charismatického Belu Lugosiho, jehož výstupy byly fantastické, hlavně výraz jeho tváře, když plká ty své bláboly o zeleném drakovi, jeho alchymistická vložka na začátku filmu a jakési příjímání Glena a té holky, co sloužila v armádě. Na zbytek filmu se fakt skoro nedalo dívat.

Temná voda (2002)

Slabší duchařina. Film je tak pomalý, že je Vás schopen ze začátku unudit k smrti. Pak se ale stále více začne rozkrývat tajemství kolem ztracené holčičky a tempo se malinko zrychlí, ale ne o moc. Přesto jsem u filmu vydržel, páč jsem byl zvědavý, jak to dopadne. No, tak jako tak, šel z toho udělat půlhodinový sestřih a vyšlo by to na stejno. 51%.

Zebraman (2004)

Buď Miike měkne nebo si chtěl dokázat, že dokáže natočit i něco jiného než úchylárnu. Takže to zkusil se sci-fi rodinnou komedií. Výsledek je taková podivná směs filmu Mars útočí! po Japonsku a comicsových superhrdinů. Kdyby mi bylo deset, tak se mi film asi líbí velice velmi, teď jsem se však spíše nudil. I když Kraboman měl něco do sebe. 50%, ale dávám tři hvězdičky, protože mám Miikeho opravdu rád.

Zrůdy (1932)

Celou dobu sledování jsem si myslel, že postavu Hanse hrál nějaký malý talentovaný klučina. Celkem mě dostalo, že představitel Hanse Harry Earles měl v době natáčení už třicet let.