Temný rytíř povstal (2012)

Co napisat. Hmm co tak clovek moze napisat o filme na ktory sa tesil odvtedy co zistil ze tam bude hrat Tom Hardy a Anna Hathaway. A priam nedockavost vnom vzbudil trailer cislo 2 s uvedenim postavy hranej Josephom Gordonom-Levittom. Jedine tolko ze film je velkolepy hned od zaciatku. Od prvej sceny ktora prebehne a tym nastartuje perfektny zazitok ktory tento film poskytuje. Film vam prinesie presne to co mozete ocakavat od zaverecneho filmu trilogie ktorej dalsi diel pridava na kvalite. Cely pribeh sa uzatvara a nezabuda sa ani na naznaky z filmov milulych a dokaze ich nasledne prepojit tak ze sa vam na tvari objavi zakazdym prekvapivy vyraz pripadne usmev. Priebeh opisovat nebudem a ani nemienim to radsej necham na zazitok kazdeho jedneho kto zhliadne toto dielo. Co si vsak neodpustim je strucny komentar. Konecne sa film toci okolo toho kto je jej hlavnou postavou a to Brucea Wayna. Ostatne postavy su predstavovane ale hlavny pribeh je konecne len a len o nom. V tomto mu sekunduje Bane ktoreho rola je priam usita pre Toma. Vynikajuco je doplnena postava Anne a kedze som si dal zavazok neprezradzat dej tak sa teste na Gordona-Levitta. Odstal daleko daleko popredu a predcil moje ocakavania ktore sa vztahovali k jeho filmovej role. A co sa tyka zaveru tak ten ma fakt dostal. Najpv som si hovoril nie toto sa predsa nemohlo takto skoncit avsak po ukonceni filmu som mal predsa len ten stupidny uskrn na tvari ktory sa mi prilepil a opustil ma az po tom co som si znova a znova v mysli presiel cely film :)

Riskni to s Polly (2004)

Dlhšie som rozmýšľal ako správne opísať tento film. Ale z opisu to proste i tak nezistíte a tak si ho bežte pozrieť. Buď sa vám to zapáči alebo nie. A mne sa teda náramné páči čo dokazuje i to že som si ho pozrel vždy s radosťou už mnohokrát. Síce je to hlavne pre herečku v hlavnej roli :) ale to je vlastne jedno. Príbeh je klasický. Svadba, nevesta nechá ženícha pre iného, ženích je zdrvený, na scénu prichádza nová “vyvolená“, do toho zápletka jak hrom – prichádza i tá čo ho nechala a veľký happy ending rozhodne sa pre tú o ktorej to vieme už na začiatku. Nič nového pod slnkom a natočí sa ich ešte mnoho podobných. Ide skôr o spracovanie a herecké obsadenie čo ma núti ten film pozrieť si v pravidelných intervaloch. Hlavné je pre mňa to, že je to komediálne poňaté a takto si to pozrie hoc kto. Pravdu povediac inak by som pri tom neobsedel ani ja :) . Jo a posledná rada. Hlavne si počkajte na salsu(tanec) v Stillerovom podaní. Človek ani presne nevie či mal dajaký záchvat a použili to do filmu alebo to len tak dobre zahral.

Útěk ze Sibiře (2010)

Moj pravdepodobne prvý film( ovšem nie dokument ) na ktorom spolupracoval i National Geographic. V tomto filme keď sa nachádzate na Sibíri tak viete že tak to tam vyzerá, keď v Gobi tak viete na 100% že tak to vyzerá v Gobi, Tibet je Tibet a India je India. Príbeh napísaný pekne, určite už niekde bolo niečo podobného preto netreba na to nadávať ale hlavne si treba pozrieť jeho spracovanie a to ma dostalo. Prírodu proste mám rád tak sa autorom podarilo ma preniesť a ovšem očariť ňou v tomto diele. Tak isto sa mi páčilo že to na rozdiel od väčšiny takýchto filmov poňali čo najreálnejšie a nie že hŕstku ľudí naháňa polovica Sovietskeho Zväzu ked im boli vlastne ukradnutý.

Taxi na temnou stranu (2007)

K tomuto dokumentu som sa dostal úlne náhodou. Ráno som si sadol pred TV s ranajkami, pozrel dva a pol chlapa a keďže nič rozumného ako obyčajne nešlo tak som si prepol na STV2. Ako prvé ma zaujalo vekové ohraničenie 15 tak som si to ponechal. Čím viac som z neho videl tým viac ma to utvrdilo v mojom názore na G.W.B a toho že sa má postaviť pred vojenský tribunál zo všetkými pohlavármi a majú ich súdiť z vojnových zločinov pretože práve oni sú velitelia ozbrojených síl t.j.: oni tomu všetkému šéfovali. Odkaz pre ľudí čo si to možno prečítajú. POZERAŤ A POVINNE väčšine z vás sa možno konečne otvoria oči a prestanú veriť v „demokraciu“ ktorú nám do sveta nanucuje USA. Dokument nič neskrýva, opisuje pravdivé udalosti preto to je aj dokument.

Defendor (2009)

Ja pekné vidieť ako je Woody rozmanitý herec. Ale asi preto sú herci hercami. Niektorí lepší iný horšími. Je tiež pekné vidieť že začínajúci režiséri vedia vytiahnuť hneď pri svojej prvotine takýto silný film a ja len dúfam že im to ostane a budú svoje výkony len napodobňovať. A teraz k filmu. Zaujme hneď od začiatku. Svojím spôsobom presviedča že bude komediálne ladený, ale od scénky na polícii tak sa to zvrtne a podľa môjho názoru správnym smerom. Máme tu dosť komediálne ladených filmov práve preto je tento taký trošku iný. Zaujme vás hlavne svojou pravdovravnosťou. Nie je na ňom nič prikreslené ale vyjadruje čo sa môže diať aj za dverami vášho pohodlia. A vtedy na scénu nastupuje človek čo sa to pokúša riešiť. Vie že nie je dokonalý ale aspoň sa o to pokúša aj keď padne na "hubu". Na pozadí tohto sa odohrávajú ešte ďalšie dva príbehy a to je jeho skutočný život a príbeh mladej dámy. Aj tieto zvláda režisér na výbornú. Postupnými krokmi sa vnárame do príbehu a zisťujeme prečo sa vlastne deje to čo sa deje. Prečo sa rozhodol robiť to čo robí a nie je to len preto že nemá všetkých päť pohromade. Finále ma len utvrdzuje v presvedčení, že to bol skvelý film. Ako som naznačil nehrá sa na nič a len vykresľuje čo sa reálne môže diať a práve preto ho mám rád. Popravde je to jeden z mála nových filmov, ktoré vás aj zaujmú a nepozeráte ich len preto že ste sa nudili a chceli ste si krátiť čas.

Slnko a tiene Afriky (2008) (seriál)

Ako jeden z mála ma prinútil sadnúť si v nedeľu doobeda pred TV a nechať ma zaviesť do "ďalekých krajín". Zameral sa v ňom na všetky stránky afrického kontinentu ktoré nám môže ponúknuť a to nádherné miesta, zaujímavých ľudí(africké kmene) a ohrozené zvieratá. Prevádza nás od púšte cez dažďový prales až po hornatý juh kontinentu. Našiel som si v ňom všetko čo podľa mňa má obsahovať kvalitný dokument. Celou sériou nás príjemne sprevádza samotný Henrich a vďaka tomu že to sám prežil jeho opisy sú o to dôveryhodnejšie ako keby nás mal sprevádzať neznámy hlas. Plánuje sa vydať aj knižné spracovanie jeho dobrodružnej cesty a ani to si nenechám ujsť a tak isto vám to s pokojným svedomím odporúčam.

Proroctví (2009)

Na tento film sa sa tešil od chvíle čo mi ho vychválil kamarát o ktorom som si myslel že filmy moc nemusí. Povedal len jediné a to že ho zaujal koniec filmu ako to všetko dopadne(čo mi našťastie neprezradil). Film začína ako každý iný z tejto kategórie, niečo sa stane a nabehne hrdina, ktorý to rieši a podobne americké klišé. Film ma zaujal hlavne svojou atmosférou. Temné postavy objavujúce sa počas jedo celého deja o ktorých som mal do konca úplne inú predstavu. Vďaka nim je slovo Mysteriózny v popise plným právom. Dalšie čo sa mi na filme páči je to že nerieši ako sa dá situácia zachrániť. Čo má prísť, príde a nie je žiaden Americký Hero, ktorý zachráni všetko. Koniec veľmi zaujívamo vyriešený, každý si v ňom nájde pre neho podstatné. Pre mňa to boli zábery horiacej planéty :) a potom miesto kam sa dostali deti. Efekty sú na veľmi vysokej úrovni počnúc haváriou lietadla, až po scénu s levitujúcimi kameňmi.

Max Payne (2008)

Príbeh, ak sa dá vravieť o príbehu je úplne mimo toho čo fenomén Max Payne predstavuje. Scenáristom stačilo keď už nechceli vymýšlať nič nové bezducho prebrať scenár z hry. Je jedno či z jednej alebo z druhej pretože obidve boli kvalitné s postačujúcou zápletkou, ktorá by síce potešila ale nepriniesla by nič nové ergo by ani nič nepokazila. Lenže oni sa vybrali úplne iným smerom. Asi si pozreli všetky trailery čo nám hra ponúkla a potom si z toho spravili svoj "ucelený" obraz ako to má "správne" vyzerať. Výsledok je ovšem úplne opačný. Nebyť Marka tak by bol film dostal odo mňa o * menej ... dalšiu má za efekty a poslednú za sneh :) ten sa im fakt podaril ... tie outdoor(vonkajšie) scenérie sa mi proste páčia ...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jeden z mála filmov pri ktorom som bol úplne sklamaný, že som uvidel záverečné titulky. Sly zas všetkým ukázal, že ešte nepatrí do starého železa. Mal som to štastie vidieť film v blue-ray kvalite a je to vždy skvelý zážitok si užiť takéto scény v najlepšom čo nám film ponúka. Zápletka bola od začiatku jasná ale tá v takýchto filmoch je priehľadná už od začiatku do konca. Ale je to práve cesta, ktorou sa uberá a pomaly sa vám odkrýva :) . Práve tou ma film zaujal pretože som sa pri ňom nestihol ani na chvílu nudiť.

Star Trek (2009)

Ako nezaujato popísať film zo série ktorá ma pritiahla do žánru sci-fi a už ma z neho nepustila. Krajší začiatok filmu si neviem u Star Treku predstaviť. Režisér nám hneď ukazuje čo technika zvládla za pár rokov. Grafickej stránke nemožno nič vytknúť. Každý si príde na svoje i keď na všetko-svieti/bliká presklenné prostredie velitelského mostíka som si tiež musel zvyknúť. Čo je pre film skvelé nejde o re-make žiadneho staršieho filmu zo série a s príchodom J.J. Abramsa mu to dodalo čosi naviac. Spravilo túto sériu pozeratelnejšou aj pre ľudí, ktorý si v tom nevedeli nájsť to svoje. Nakopol pomaly zhasínajúce svetielko a ukázal, že vie dačím novým prekvapiť . Taktiež sa posnažili scenáristi. Nechali priestor pre natočenie nových čaští so starou posádkou, ktorá všetky svoje príbehy vyčerpala ale len v paralelnom vesmíre =) . Obsadenie filmových postáv sa mi popravde páči oveľa viac ako stará posádka. A čo by to bol Star Trek bez Leonarda Nimoya? Úloha mu sediaca vinikajúco a tých pár minút , ktoré si pre seba "ukradol" stoja za to. Kto nevidel nech si to pozrie a kto videl nech odpustí drobné chybičky, ktorých sa J.J. dopustil tým aby sa tento film stal pozeratelnejším aj pre ostatných ako skalných fans série.