• Thriller

Šakal (1997)

Kdo viděl původní zpracování, při kterém většinu filmu napětím nedýchám, tomu musí tohle připadat jako zlý sen. Nechutná americká velkohubost, nepovedený padouch - Bruce Willis v polovině scén vypadá jako komická figura. Richard Gere se snaží, ale je tam očividně navíc.

Nový svět (2005)

Je to tak úžasně hypnoticky vyprávěné, že vše ostatní jde stranou. O spoustě postav bych chtěl vědět víc, chtěl se dozvědět víc historických faktů, zasadit příběh do reálnějšího rámce. Tenhle film se ale vzpírá jakémukoliv uchopení. Nevěřil jsem, že je dnes možné natočit něco tak jinak, než jak je nám obvykle vnucováno.

23 (2007)

Tradiční problém mnoha Amerických filmů. První polovina je naprosto skvělá. Jakmile ale dojde na objasňování příčin, je to přehnané a těžko uvěřitelné. Podobný film by měl otázky klást, a nepokoušet se nám vnucovat odpovědi. To u tak šíleného námětu vyjde málokdy.

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Pár zajímavých psychologických momentů v první polovině filmu, slušný výkon Jacksona a Davisové. Jinak nic, co by mělo smysl vidět.

Virus (1999) odpad!

Hvězdně obsazený propadák. Ani jsem to nedokoukal, udělalo se mi mdlo z té elektronické sekané.

Medvídek (2007)

Lež ničí vztahy, a to vztahy mezi muži, mezi ženami i mezi mužem a ženou. Kromě této myšlenky není ve filmu nic, jen prázdnota a tlachání o ničem.

Falešná hra (2000)

Jediné, co stojí za to vidět, jsou Santa Clausové rozdávající olovo. Kvůli té scéně to Frankenheimer nejspíš natočil. Vše předtím je nuda, vše potom je silně přitažené za vlasy.

Oheň v oblacích (1993)

Pouhá představa, že to tak mohlo být, mi přivádí mrazení v zádech. Drsnější než Akta X.

Podporujte svého pistolníka! (1971)

Je opravdu zarážející, jak totéž, co jednou výtečně funguje v PODPORUJTE SVÉHO ŠERIFA, vypadá podruhé mdle a nezajímavě. Nucený humor vážně nemusím. Hvězda je za Suzanne Pleshettovou; jaká škoda, že nehrála i v ŠERIFOVI.