RocknRolla (2008)

Ritchie je zpátky! A s ním i anglickej přízvuk gangsterů, jehož ztělesněním je pro mě od tohoto snímku Mark Strong (BTW v téhle roli mi hrozně připomíná De Nira). Po prvním shlédnutí jsem byl spokojenej, ale dneska jsem vyloženě nadšenej. Zase tu máme partičku grázlíků většího i menšího kalibru a pár zájmů (resp. jeden), které je všechny svádí dohromady na kolbiště londýnského podsvětí. Nás může těšit, že COOL roli t má I “náš” Karel Roden.

Podfu(c)k (2000)

Když se na ten film člověk podívá s odstupem času, tak si užije složení herecké partičky ještě daleko více, než kdysi. Jason Statham je tu tak trochu posránek, Brad Pitt největší rváč, Benicio Del Toro nepoučitelnej hazardér atd., atd. Ritchie nám tu zkrátka servíruje londýnskou galerku i s au-pair stážisty zpoza atlantiku a všechno to neskutečně šlape.

Sejmout zabijáka (2011)

Očekávání sice nebyla naplněna, ale i přesto jde o naprůměrnou gangsterku, které nechybí možná to nejdůležitější – sympatický hlavní “hrdina”. V tomto případě bulletproofní irskej drsňák :-) Přesto film nedosahuje kvalit z poslední doby např. Amerického gangstera.

Extrémní předsudek (1987)

Akční film v tom pravém slova smyslu. Nick Nolte jako drsný Texaský Ranger (myslím, že Chuck Norris by se mohl třást o místo), komando “nemrtvých” příslušníků armády, co se snaží vykrást banku v zapadlém texaském městečku a v pozadí všeho obchod s drogami na americko-mexické hranici. Je jasné, že pár lidí u toho zařve.

Sedm dní (1998) (seriál)

Prozatím hodnotím jen pilotní díl seriálu. Zde bylo k útoku na Bílý dům použito letadlo daleko dříve, než se tak stalo při útoku na WTC. Amíkům tak zabili nejen prezidenta, ale později také viceprezidenta a navíci i předsedu sněmovny (nebo co to bylo). Proto se rozhodli vytáhnout z cvokhausu bývalého agenta CIA (nebo bůhvíčeho) a poslat ho proti proudu času o týden zpátky, aby trochu pročesal teroristické řady.

Vražda Kennedyho: 24 hodin poté (2009) (TV film)

Ano, dozvěděl jsem se několik nových skutečností, které jsem o atentátu na JFK nevěděl. Ale taky mi zde plno skutečností chybělo; jako např. to, že tělo JFK nebylo v rakvi, kterou nakládali před TV kamerami na palubu Air Force One apod. Tento dokument se daleko více zaměřil na postavu Lyndona B. Johnsona. Ale pro zájemce o problematiku je to zajisté příjemný dokument.

Holcroftův pakt (1985)

Michael Caine je asi jediným pozitivem tohoto snímku. A to i přesto, že jeho hrdina se zpočátku jeví až dětinsky hloupý a naivní. Nacistické spiknutí bylo totiž zřejmé hned od začátku, a tahle předvídatelnost měla za příčinu, že jsem se u filmu dost nudil a nebál bych se říct, že jsem ho dokoukal vyloženě se sebezapřením. Takže tentokrát zklamání.

Správci osudu (2011)

Zvláštní, jak se může líbit film, který vlastně není ani čisté sci-fi, ani čistá romanťárna a přesto to tak nějak všechno pěkně plyne a zapadá… :-)

Nějak se to komplikuje (2009)

Ke 4* chybí málo. Největší mínus pro mě byl Baldwin. Možná geniálně přehrával, ale tomu bych asi nevěřil, protože nikde jsem ho vlastně neviděl zahrát nějak výjimečně. Naopak Steve Martin velice příjemně překvapil.

Inkognito (1995)

Jeden z nejlepších filmů o tématice fotbalových hools. Anglie v osmdesátých letech bylo drsné místo a nic vám na tom nezkazí ani TV look.