Zlodějka knih (2013)

Film milý, místy laskavý. Brilantní výkon G. Rushe i hlavní hrdinky. Jen ta němčina mi tam chyběla. V Německu se mluví německy, ne anglicky. Jenže to debilní Amíci zkrátka ignorují!

47 róninů (2013)

Mohl to být pětihvězdičkový film, kdyby: 1. Absence jediné kapky krve. V honbě za co nejvyšší počet diváků v kině, kdy je každé batole v sále dobré, tvůrci upustili od krvaných scén, přestože v závěru filmu spáchá 47 samurajů harampádí, ale krve se nedočkáte. To je dost za oči tahající situace. Známe trochu historii Japonska a známe především krutost většiny východních národů. No, ale dá se to odpustit. 2. Neautentičnost. Chápu, že film je americký a za americký prachy, ale dívat se na Japonce, kteří všichni shodně mluví anglicky, to je fakt strašný. Melodie japonštiny zcela odpovídá temperamentu a mentalitě Japonců, takže jakýkoli jiný jazyk totálně poníží atmosféru filmu a herecké výkony kohokoli na filmovém plátně. Takže se zamhouřením obou oží a ucpáním obou uší 3,5. Škoda.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Viděl jsem tuhle příšernou onanii jen jako kulisu při práci na PC. Fakt hrozné. Taková sestava neherců, dřeváků a kotrmelín v jednom filmu se jen tak nevidí. Grafici se (jako obyčejně) vyřádili, to jim nikdo nebere, ale myslím, že je načase tu oddělit hlasování o filmech jako takových a prací grafiků. To už je dnes tak dominantní disciplína, že kdyby jí nebylo, možná čtvrtina filmů by vůbec nemohla vzniknout.

Machete zabíjí (2013) odpad!

Přestože jednička byla hodně debilní, tak jsem si ji užil jako parodii na akčňák, protože Danny Trejo je všechno možné jenom ne herec a charismatický hrdina k tomu. Jenže dvojka je ještě debilnější a snaží se z toho mála vyždímat nemožné maximum. Jenže to skřípe a skřípe, co má být vtipné, je trapné a rádoby chlapácké hlášky kurev z místních bordelů jsou ještě trapnější. Idol teenagerů Lady Gaga jen předvede pár idiotských kreací, které nemohou nikoho nechat na pochybách o hodnotě jejího IQ (i když v jejím případě se vůbec o nějakém IQ spekulovat nedá ani omylem) a vrásčitý Gibson tomu už jen nasadil korunu útrpnosti. Jednou jsem tuhle volovinu přežil, ale podruhé to po mě už nechtějte a s trojkou si můžete rovnou jít do Paďous!

2001: Vesmírná odysea (1968)

Prvních 10 minut velmi poutavých, následuje dvou a půl hodinové nic. Na svou dobu snad něco zajímavého, pro diváka v 21. století nuda k uzoufání. Nikdy více!

Colette (2013)

Němečtí vojáci a veškeré osazenstvo koncentračního tábora s mezinárodním obsazením, kteří celý film mluví anglicky nebo česky (podle toho, jakou zvukovou stopu si na DVD vyberete) sráží celkový obstojný dojem na úroveň plytkého dokumentárního béčka.

Plán útěku (2013)

Po velmi dlouhé době zase mezi filmovými novinkami něco, na co se dalo dívat. Pohodový akčňák, který si rád kdykoli pustím znovu.

Gravitace (2013)

Film takřka bez děje s jednou herečkou. Vizuální onanie s několika sotva uvěřitelnými momenty. No, jednou se to vidět dá.

Adamova jablka (2005)

Chvílemi jsem nevěděl, mám-li se smát nebo brečet. Adamova jablka rozhodně nejsou příběhem pro každého a fakt, že naivně fanatická rétorika faráře Ivana je zde neustále v konfliktu s realisticko extrémistickými postoji nejen Adama ale i dalších postav, dává filmu zvláštní napětí, díky jemuž se mi tento snímek neustále ve vzpomínkách vrací. Bravo Mads Mikkelsen!