• Romantický

96 hodin (2008)

Videl som dva krat a bavilo ma to. Liam síce balansoval na hrane uveriteľnosti, ale čo by sme neodpustili nášmu hrdinovi, však. Proste to malo švih a napätie.... a dobrý koniec. V tejto kategórii je natočených tak veľa kravín, že keď sa objaví niečo ako 96 hodín, človeka to milo prekvapí.

Těsně vedle (2007)

Zaujimavé, aké rozporuplné komentáre tu čítam. Takže, prispejem. Podľa mňa najlepšia komédia, z tých ktoré som videl s Benom Stillerom. Niektoré drsnejšie scény by som tiež radšej vystrihol, ale celkovo veľmi dobré a čo si cením najviac bol sled prekvapení - napr. aj ten záver. Fakt som sa bavil a tí mexickí hudobníci nemali chybu!

Vzhůru nohama (2001)

Už mám skoro taký dojem, že v Hollywoode majú receptár na výrobu "blonďatých" komédií. Neodmysliteľnou ingredienciou v nich musí byť wc-humor. Je to len nejaká americká úchylka alebo sa aj u nás na tom niekto smeje?! Nechápem! Ináč by to nebolo také zlé, aj čo sa týka námetu aj výkonu hlavných postáv.

Maria milostiplná (2004)

Obstojné, ale také prvoplánové. Chudobné dievčatá z Kolumbie sú nútené brať akúkoľvek prácu a pašovanie drog je jedna z možnosti. O nič iného tu vlastne nešlo. Veľmi dobre zahrala Catalina v hl.úlohe, takže *** sú oprávnené.

K-9 II. Můj přítel se studeným čumákem (1999)

Stále dosť dobrá komédia so psami v hlavnej úlohe. Oproti filmu K-9 (Môj partner z K-9) je to iba o stupienok horšie, rozťahanejšie. Ale zas pribudla partnerka k hl.hrdinovi a jej pes. Doťahovanie sa oboch kriminalistov mi pripomenulo Dempsey a Makepeaceovú. Takže - môže byť.

K-9, můj přítel se studeným čumákem (1989)

Ani si nespomínam, kedy som sa takto dobre naposledy nasmial na komédii pochádzajúcej z USA. Veľmi dobré dialógy, skvelý nemecký vlčiak a konečne niečo oživujúce aj v manželskom páre, kde on je kriminalista a ona manželka, večne čakajúca na svojho manžela. V tomto prípade si však obaja vedia z toho druhého utiahnuť a neprežívajú svoj osud nijak dramaticky. Keď pribudne "do rodiny" vlčiak, je to ešte zábavnejšie.

Bílá masajka (2005)

Pre niekoho to bolo možno neuveriteľné, že sa mladá švajčiarka dokáže na prvý pohľad zaľúbiť do masaja a hneď je ochotná za ním ísť aj na kraj svetra. Ale mne to až tak bizarné nepripadá. Nakoniec je to podľa skutočného príbehu a ja osobne tiež poznám podobný príbeh, akurát, že miestom spoločného života nebola keňská buš, ale mongolská jurta. Pozrel som si to napriek tomu, že upútavky na film vlastne skoro všetko vopred rozkecali a nenudil som sa. Bolo to celkom zaujímavé a poučné, aj dobre scénaristicky zvládnuté. Možno trochu rozťahané.

Kill Bill 2 (2004)

To, čo je na Tarantinovi skvelé, je zmysel pre detail a nadsázka. Našťastie v Kill Bill 2 to až tak nepreháňal s useknutými hlavam a údmi :-), čo mi celkom vyhovovalo. Súhlasím s golfistom, že sa tie dve časti mohli citlivo zostrihať a spojiť, ale čo už...

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Aj keď by sme mohli seriálu vytknúť pár vecí, napríklad čierno bile vykreslené charaktery (ten kto je dobrý, je dobrý vo všetkom a vždy, a naopak), aj tak ten seriál patrí k špičke. Slušný scenár, spád deja, vtipné dialógy, skvelé herecké výkony. Mňa by fakt zaujímalo, že ak tomuto niekto dáva hodnotenie "odpad" alebo 1*, čo považuje za ozaj dobrý seriál.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Jedna hviezda len za niektoré podarené scény a ich herecké zvládnutie, ale ja som asi ten nepriateľ "fekálneho humoru", ktorému naozaj pojedanie výkalov nepripadá vtipné, takže som to ani nemohol dopozerať do konca. Prečo aj?