• Romantický

Muž bez minulosti (2002)

Kľudne by som si to pozrel ešte raz už len kvôli tým vtipným dialógom. Scénky s pobrežným policajtom alebo pri prepade banky fakt nemajú chybu. Kam sa hrabú americké thrillery!

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Ach jo, tá túžba všetko nivočiť a nechať vybuchnúť je asi hlboko zakorenená v hollywoodskych štúdiách. Ináč by to nebolo ono. Výsledkom snahy namiešať do 150minútového filmu čo najviac ( veď keď sú bubáky, tak prečo nie), je mix vizuálnych efektov, akčných bojových scénok, dobrodružstva ala Indiana Jones, kvapka humoru a ešte kvapka romantiky. Samozrejme, že ku koncu išlo o úplne zbytočné naťahovanie deja, sorry nie deja, ale vizuálnych akcii. Našťastie hlavný hrdina nedovolil plechovým robotom zostreliť slnko, tak sme si všetci vydýchli a ... to bol koniec. Vďaka za super hyper vizuálny zážitok - hodnotím 2*.

Nájemný vrah (2008) (TV film)

do kina na to ísť? tak to nie. Ale doma sa na to dalo ako tak pozerať. Scénaristicky nedotiahnuté, škoda celkom vtipného námetu. Slušne zahrané a sympatická Shiri Appleby. Je to za 2 **.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Asi je ťažké udržať štandard predchádzajúcich častí, ktoré boli menej apokalyptické, ale za to viac zábavné (suchý Bruceov humor). Bolo by to krásne, keby nám ešte zostali aj nejaké akčné thrillery s uveriteľnými akciami. Ako však naznačuje aj Die Hard No.4, nebude to vôbec jednoduché. Aj tu už máme spidermana, ktorý sa zachytáva končekmi prstov pri páde z 10m výšok a nezničiteľnú kungfu-sáčku, ktorú nezničí ani náraz autom, ani viacpočetné otrieskávanie o steny z rôznych materiálov. A to ani nehovorím o nasmerovaní auta na betónový pilot slúžiaci ako katapult na odstrel helikoptéry. Vážne by som sa nerád dožil 5ky, v ktorej by Bruce pobehoval po zvislých stenách a robil štvorité saltá, pred tým ako vystrelí na nejakého zbojníka.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Rozmýšľam, či v tomto žánri existuje nejaká telenovela, ktorá by stála za pozretie... Aj keď mi momentálne nenapadá taká, určite existuje a nebude snáď tak trápna ako toto nevkusné dielko. Čo sa už tu dá hodnotiť, keď je všetko také prvoplánové - keď je tu raz niekto kladný hrdina, tak je pekný, slušný a má svoju hrdosť, keď je raz niekto záporák, tak je neoholený, zachmúrený a arogantný. Hudba k filmu - uff, akoby ani nesúvisela s dejom. Jediné umenie, ktoré doslova obdivujem je to, ako toto niekto dokáže natiahnuť na nekonečne veľa častí - takže za toto im patrí 1*! ad/ sledovanosť u nás - áno, národ má rád gýč, bohužiaľ. ad/ hodnotenie na IMDB - Turecko samotné má predsa skoro 70 mil. obyvateľov.

Dobrý ročník (2006)

Jediné, čo mi na tomto snímku vadilo, bolo to, že som to pozeral na komerčnej TV JOJ a zo 112 minút bolo razom 180. Ale ináč, klobúk dolu pred autorom a realizáciou! Po dlhom čase v tomto žánri niečo príjemné, nápadité, dobre natočené a vtipné. A na dôvažok aj poučné. Každý z nás asi prežije obdobie, keď sa zamýšľa nad tým, či to čo robí v práci aj má nejaký zmysel. Vtedy je dobré, otvoriť si fľašu Chardonnay a pzrieť si tento film.

Hra s nevěrou (2005)

Celkom pekná zápletka a pekný výkon Clive Owena v hl. roli. Byť na jeho mieste, asi v polovici deja zavolám políciu, aby pomohla, ale o čom by bol zvyšok filmu? Byť členom bandy, asi zvolím priamočiarejší systém vymáhania "pohľadávky", ale keď oni sa pri tom chceli aj trocha zabaviť :-). Čo sa nakoniec vypomstilo a náš hrdina si nečakane odniesol aj svoje peňažné úspory, takže sme si všetci vydýchli...vrátane jeho manželky (dúfam).

Pretty Woman (1990)

Romantická komédia akých je málo. Prakticky jej niet čo vyčítať. Dobrý scénar, milé obsadenie, výborne zahraté. A nie je to stupídne ako mnoho iných komédií. Čo v tomto žánri sa jej môže rovnať? Jasné, že je to tak trochu rozprávka a nasladlá, ale ak máš rád horor či thriller, tak hodnoť iné filmy - odkaz pre * a ** hodnotiteľov. A to že ho dávajú každé vianoce v telke..., sorry, ale za to tvorcovia filmu naozaj nemôžu.

Prostě sexy (2002)

Mala to byť bláznivá komédia s troma uletenými babami. Trailer k filmu síce hovorí o "romantic comedy of the year", ale to nemohli myslieť vážne. Nuž, ono by to nemuselo byť až také zlé, keby to niekto z 95% prepísal a vyhodil tie kraviny so záchodmi, bordelom v aute a zvratkami. Ale to už asi patrí k americkému folklóru.