Jonah Hex (2010)

Celkem nosný námět, zpracování taky ušlo, ale celkově to působí tak nějak nedodělaným dojmem. Jako by bylo na konci málo času a tak to prostě co nejrychleji sestříhali a poslepovali a vyšlo jim z toho nepříliš učesané dílko. Jinak Megan Fox je tady opravdu krásná, Jonah v podání Brolina drsnej, ale jako celý film tak nějak nedotaženej a úhlavní Malkovich je ve své roli naprostý omyl. Snad první role, která mi k němu naprosto nesedla a ve které nic nepředvedl. Suma sumárum jakž takž koukatelná oddechovka na ospalé víkendové odpoledne, od které když raději nebudete nic čekat, uděláte nejlépe jak můžete.

Šílená elektřina (2008) (TV film)

http://www.novinky.cz/veda-skoly/209697-odsavani-elektriny-z-atmosfery-se-ma-stat-zdrojem-energie-budoucnosti.html "Podle nové zprávy zveřejněné na setkání Americké chemické společnosti (ACS) je zdrojem energie budoucnosti sběr elektřiny přímo z atmosféry. Tak jako jsou dnes na střechách domů solární panely, mohly by se tam objevit jiné panely „odsávající“ elektřinu přímo z atmosféry, které zabrání vytváření blesků. Vývoj nových panelů je nyní v počáteční fázi. „Náš výzkum má připravit cestu, aby se atmosférická elektřina stala alternativním zdrojem energie budoucnosti,“ řekl podle serveru ScienceDaily vedoucí výzkumu Fernando Galembeck, který si slibuje, že podobně jako fotovoltaické články by nové panely osvobodily domácnosti od placení účtů za elektřinu. Výzkum oživuje starou myšlenku geniálního vynálezce srbského původu Nikoly Tesly.." -=www.novinky.cz / 26.8.2010=- Jinými slovy - jednou z velkých tragédií lidstva je, že Nikola Tesla nedotáhl své vize do vítězného konce. Edison se za to, co svou nadutostí způsobil Teslovi a potažmo celému lidstvu, musí nutně smažit v pekle nabodnutý na ty nejostřejší vidle hned vedle Hitlera a Walta Dysneye...

Sherlock (2010) (seriál)

Z amerického blockbusteru si to vzalo to nejlepší know-how včetně hudby, ale proč ne, když to ve výsledku hází výsledek vpravdě geniální. Plný počet. Jak prosté, drahý Watsone.. Jinak musím doporučit stránky http://www.thescienceofdeduction.co.uk/ a http://www.johnwatsonblog.co.uk/ plus fajnšmekři mohou ještě navštívit http://www.mollyhooper.co.uk/ a http://www.connieprince.co.uk/ - dokonalé doplnění série. :) /24.10.10/ Edit: Angláni Sherlocka prostě uměli a umí a jak už zde mnohokrát zaznělo, první díl druhé série je prostě dechberoucí a kulervoucí fajnšmekrovina všech fajnšmekrovin, superlativy bych jmenoval dloooouho. Takže jen obrovské BRAVO pro BBC a všechny herce a jen tak dál, prosím. /8.1.11/ Edit2: Třetí sezóna nezůstává své pověsti nic dlužna a tři roky pauzy nic neubraly na kvalitách a genialitě. Druhý díl dokonce tentokrát vybočil z tradice těchto minisérií, že druhý díl ze tří bývá nejslabší. I AM SHERLOCKED. /8.1.14/

Experiment (2001)

Ten závěr je šílenej..

Seznam se bezpečně (2009)

Pro malé děti? Samozřejmě. To je cílová skupina. Jakýkoli způsob, který může zabránit tragédii, je dobrý. Takže trochu nechápu ty tři hvězdičky od většiny hodnotících. Nikomu nepřeju, aby se zrovna vaše dítě stalo obětí nějakého internetového úchyla jen proto, že někdo odbyl promítání podobného dokumentu jako zbytečné.

Nostradamova ztracená kniha (2007) (TV film)

Jako znalec Nostradama a jeho problematiky musím bohužel říct, že tento dokument stojí za zlámanou grešli. Jediné co je na tom pozitivního je, že informuje o nálezu zajímavého dokumentu a dává nový zajímavý význam čtyřverší I./86. Zbytek je pouhá snůška nesmyslů a totálně vycucaných blábolů, které mají jediný cíl - vyvolat senzaci. Což se nedaří, protože toto podání může postrašit leda tak malé dítě, které tomu stejně ale nebude rozumět. Zejména mě dostávali učené plky pána jménem Jay Weidner, to se opravdu hned tak nevidí. S tím jak dokáže květnatě říci absolutní nic by se lehce uživil v politice. Vše pak u mě dorazil zcela amatérsky odfláknutý překlad do češtiny (viděno s dabingem na History Channel). Jeden příklad za všechny: překládat Ophiuchus jinak než Hadonoš je dokonalý příklad ignorantství, kdy se překladatel ani neobtěžuje s tak jednoduchou věcí jako je jít trochu si zagooglit a něco se přiučit o tom co "překládá". Zbytek dokumentu podle toho vypadá. I když je fakt, že na původní práci se toho už moc zkazit nedalo. Místo seriózní informace o nově nalezeném historickém dokumentu je to hodina a půl naprosto nezasvěcených keců o nějakém konci světa, lidstva a nakonec i celé galaxie (co se člověk všechno nedozví) a blábolení bez znalosti hlubších souvislostí a zřejmě i bez znalosti původních Centurií (překládaných zde jako "centurióni" - bože bože...). Mylně jsem se domníval, že na History jsou jiné kadeti. Jestli podobně vypadají jejich ostatní dokumenty tak pánbů s náma a zlej pryč.

Man Thing (2005)

Lidi neblázněte, nečekal jsem, že se to bude líbit všem, ale tak špatný to zas taky neni aby to bylo v černých číslech. Šerif je sympaťák, všechno se odehrává v krásně temných porostech s uklidňujícím zeleným nádechem a hned na začátku je vcelku sympatická CENZORED se správně rostlou blondýnkou, takže za sebe říkám, že jsem spokojen páč jsem čekal něco mnohem horšího. Většina filmu spíš připomíná oddychově pojatou detektivku s mysteriózním nádechem - a že to monstrum není košer? A znáte Lovecrafta? Fanoušci Velikého Cthulhu nadšeně zaplesají, tím jsem si jist. Pro mě velmi slušný horůrek zřetelně laděný do 80. let a upřímně už jsem viděl mnohem horší slátaniny s mnohem vyšším hodnocením (viz třeba Elektra).

Batman: Dead End (2003)

Na těch 6 minut dost nadupané, sympatický konec, trefný název. A tento Joker se mi mimochodem líbí mohem víc než nějakej posmrtně glorifikovanej neumětel.

Útěk ze Severní Koreje (2008)

Strašné. Prostě strašné. Když si uvědomím, že zrovna v době kdy jsem byl v Pekingu se kolem mě vesele masově zatýkalo, aby bylo 8000 lidí posláno přímou linkou před popravčí četu..