Transformers (2007)

Zasloužené 4 hvězdičky. Netušil jsem přesně, do čeho jdu (byla to pro mě "povinná četba" protože zrovna nyní prodávám nové Chevrolety Camaro), ale nebyl jsem zklamán. Efekty samozřejmě skvělé, námět vcelku originální, děj má spád. Ve svém žánru nadprůměrné. Samoržejmě je tu pár klišé a obehraná struktura děje, ale to k tomu prostě patří. Moc hezká Megan Fox, pár dobrých vtípků. Až tohle půjde na Nově, vsadím se, že se nám po Camarech jen zapráší.

Zvětšenina (1966)

Jak už bylo řečeno, děj filmu je velice rozvláčný a téměř neznatelný. To, co je na filmu zajímavé, je atmosféra 60. let a určitá tajemnost. Ne, že bych se pu filmu přímo nudil, ale určitě neodsejpal ani mě nepřipoutával k plátnu. Dle recenzí jsem ale film vidět chtěl a měl jsem zrovna náladu na něco z 60. let, takže jsem to shlédl, ale musím přiznat, že jsem od toho čekal víc. Hlavní hrdina byl děsně nesympatický a i ty holky, ač moc hezké, trochu duchaprázdné (že by záměr? :-). Pěkný Rolls Royce Silver Cloud convertible, ač věčně špinavý... Mimochodem, v "zajímavostech" zde píšete, že je to první britský film, kde je pohled na nahou ženou zepředu. Měl jsem cenzurovanou verzi nebo jsem byl nepozorný?

Dokonalý trik (2006)

Ostatní koukám hodnotí hodně vysoko, ale mě se ten film nelíbil. Ano, slušní herci, pěkné prostředí, rekvizity, atd. Ale scénář mi přišel hoodně přitažený za vlasy. A ani jeden z hrdinů mi nebyl sympatický. Prostě ne, nelíbilo.

Medvídek (2007)

Příjemný film, lepší než jsem původně čekal. Druhá polovina dle mě měla trochu lepší spád, ale i tak, celkově na mě působil docela slušně. Občas jsem se ve filmu našel sám nebo mi připomínal situace z mého okolí. Výbroné a velmi uvěřitelné dialogy.

Andělé a démoni (2009)

Nejdřív jsem četl knihu, pak viděl film. Kniha je samozřejmě podstatně obsáhlejší a je v ní mnohem víc postav. Zjednodušení bylo samozřejmě nutné a povedlo se. Co se mi ale nezdálo být úplně dobrý nápad, byly změny v ději. Dokonce jsem si chvíli říkal, že snad ten camerlengo ani nebude tím, kým je v knize. Škoda, že jsme byli ochuzeni o vztahy starého papeže a jeho syna, o motivy camerlenga a jeho historii. Postava asasína byla taky zcela nevykreslená. A camerlengův konec kdesi v díře určitě nevypadal lépe, než ten knižní.

Mamma Mia! (2008)

Docela legrace. A zajímavým způsobem zkombinované písničky ABBY. Někdy sice nesedí úplně na konkrétní situaci (Winner takes it all), ale i tak by mně nikdy nenapadlo, že by se daly pospojovat do jednoho celku.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Hodně lidí tady dává odpad. To si myslím, že je trochu nespravedlivé. Hodněkrát jsem se ve filmu zasmál a docela jsem se bavil. Animace se mi docela líbila, hlavně atmosfŕa Prahy. Jak již bylo vícekrát zmíněno, problém mám s konzistencí děje, navazováním scén, a s tím, pro koho je film určen. Co se mi dál nelíbilo, bylo na můj vkus přehnané pokřivení všeho, domů, lidí, věcí, atd. Proč? To prostě autor přepísk. Zbytečně, jinak by byly modely hezké. A přílišná karikaturní stylizace postav je taky zbytečná. Dál k ději: Pak proč ten Kuba ten orloj spraví? Podle pověsti ho Mistr Hanuš zastavil, a Orloj pak nešel dalších 100 let. Tak proč je ve filmu pověst změněná, když stejně kozu pověsili? Nebo si autoři vymysleli jiný konec a už měli scénu hotovou? Další nelogičnost: Hned na začátku bijou do očí ty sochy u Karlova mostu - každý přeci ví, i malé děti ve škole, že sochy byly přidány později, že jsou barokní. Když už si vypůjčím pověsti, tak je přece nezměním, aby ztratily smysl, ne?

Dannyho parťáci 2 (2004)

Děsně zamotaný děj, několikrát jsem si během filmu říkal, že kdyby tam občas nebyly vtipný a zajímavě natočený scény, tak to ani nedokoukám. Jo, a hudba a kamera byly pěkný. Oproti jedničce celkově zklamání.