Zemský ráj to napohled (2009)

Naše disidentská klika zatahala za nitky a ejhle, máme tu další z mnoha matných výtvorů o komunitě alkoholického odboje proti minulému režimu, utápějící se v jakési sebelítosti a nedoceněnosti. Byl to děs.

Paranormal Activity (2007)

Přiznám se, že mě to moc nebavilo. Na duchařské téma jsem viděl daleko lepší filmy. V tomto případě se podařilo dostat davy lidí do kina hlavně díky kvalitně zmáknutému "píár".

Annie Leibovitz: Život objektivem (2006)

Dokument mne ničím neoslnil, dokonce ani tou plejádou vyfocených celebrit. Nesdílím zdejší všeobecné nadšení z této židovské fotografky. Ano, nejspíš umí fotit (nejsem odborník), ale není jediná na světě. Mám tedy tomu oslavnému dokumentu tleskat ? Na "stará" kolena (51 let) si pořídit dítě, potom ještě další dvě přes náhradní matku, následně defacto zkrachovat, to mi fakt hlava nebere.

2Bobule (2009)

Taková lehká letní nenáročná komedie, dobře jsem se i s vyprodaným kinosálem bavil. Za krásy vinařského kraje okolo Pálavských vrchů 1* navíc.

Antikrist (2009)

Pro mě nepochopitelně vysoko hodnocená úchylárna nejvyššího kalibru. Uniká mi, co takový brutální pornofilm může divákovi vůbec dát. Šokovat zvrácenostmi jako nejlepší "píár" ? Ovcí se jistě našlo dost, co v těch nechutnostech budou hledat nějakou formu umění, zatímco se režisér někde šíleně pochechtává.

Les mrtvých (2009) (TV film)

Za depresivní, stísněnou a temnou atmosféru musím film odměnit 4*, jinak to nevidím. Ano, byla tam slabší místa a občas příběh pokulhával, ale na to, že je z naší (české) kuchyně, tak to byl v porovnání s jinými českými "televizními dílky" dle mého vysoký nadstandart.

Ulovit miliardáře (2009)

Tento film je prý rasistický, antisemitský a já nevím, co ještě. Vorel je ale fakt kadet. Toto je trefa přímo do desítky.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Ach jo, ta slavná a nenáviděná superstar. Slavná odborná porota u mě moc sympatií neposbírala (každý člen z jiného důvodu) a účastníci ? Já tvrdím, že kdo se ocitnul v poslední Top 12, nepotřebuje vyhrát, ale potřebuje být zajímavý pro lovce talentů, kteří kolem krouží jako supi. Klidně se může stát, že toho, kdo skončí desátý, čeká daleko větší hudební kariéra než toho, kdo tu soutěž nakonec vyhraje. Jediný, kdo to u mě nakonec trochu vyhrál, je moderující Adéla, ta má něco do sebe. Mareše komentovat ani raději nebudu. Za Adélu alespoň těch 10%.

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

Pohled do zpětného zrcátka doby (ne)dávno minulé se vůbec nevydařil. Vzhledem k produkci naší slavnou veřejnoprávní ČT jsem to i očekával. Tento rádoby retro seriál o životě jedné rodiny je nevtipný, nepravdivý a nezajímavý. Proč tedy vůbec vznikl ? Chytrému napověz, hloupého trkni .... !

G. I. Joe (2009)

Akční vizuální superjízda, při které mozek potřebovat nebudete.