Arthur a Maltazardova pomsta (2009)

Komu se líbil první díl, ten si užije i tento druhý, ikdyž to za Minimojíky pokulhává.

O kapitalismu s láskou (2009)

Kousavý Moore tímto dokumentem reaguje na světovou finanční krizi, odstartovanou hamižností světových finančních a bankovních kruhů. Vzal si proto na mušku krom Wall Streetu a bankéřů také fungování kapitalismu jako takového. Může existovat kapitalismus bez krizí a bez milionů nezaměstnaných ? Proč na ekonomické expanzi nejméně vydělají obyčejní pracující, ale nejvíce tratí při ekonomických krizích ? Ti, kdo krize způsobují, dostávají z daní pracujících ještě další dotace. Přijde to někomu normální ? Moore je kritizován za údajnou neobjektivnost a nevyváženost, ale proč by měl být vlastně objektivní, když druhou názorovou stranu slyšíme a vidíme denodenně v tisku, rádiu a v televizi ? A jak by měl vypadat takový objektivní dokument o světové finanční krizi a jejích důsledcích pro lidi na celém světě ? Vše se dnes děje ve jménu modly a tou je globalizace. Světové finanční, hospodářské a politické elity ji podporují a také na ní nejvíce vydělávají. Obyčejným lidem toho moc dobrého nepřináší. Je nám vtloukáno, že kvůli globalizaci pracovního trhu musíme pracovat více za méně peněz, aby se nadnárodní kapitál neodstěhoval někam do Asie. Nadnárodní kapitál se ze státního rozpočtu dotuje a zvýhodňuje, přitom na sociální a jiné služby státu potom nezbývají peníze a čím dál víc služeb si musí lidé platit sami. Naše slavná ČT neustále točí pseudokumenty o socialismu, o disidentech, ale kéž by začali točit i dokumenty o problémech dnešního světa alespoň na úrovni toho Moora. Nevím ale, jestli se toho vůbec někdy dočkám, vzhledem k té klice, která dnes veřejnoprávní ČT ovládá.

Po stopách globálního oteplování (2006) (TV film)

Že si lidstvo ničí svou bezohledností přírodu, je myslím bez debat. Ale to, že hlavně lidstvo svou činností mění globální klima na naší planetě není prokázané. Dva znepřátelené tábory vědců se zasypávají daty a údaji, které mají prokázat a druhou stranu přesvědčit o správnosti jejich vědeckých hypotéz. Velmi úsměvné bylo nedávné odhalení informací o tom, jak vědečtí příznivci teorie o velkém vlivu lidstva na globální klima záměrně upravují naměřená data tak, aby více podpořila tu jejich verzi. V tomto případě jsem spíše na straně názoru, který zastává Klaus a mnoho mnoho dalších.

Bojovnice (2005) (seriál)

Průměrný francouzský miniseriál o ženě, která bojuje se svými problémy v soukromí i v kariéře a přitom hledá své kořeny, je zcela bez šťávy. Doufal jsem, že alespoň dějová linie ohledně pátrání po tajemných rodičích vnese do seriálu trochu toho napětí a překvapení, ale bohužel.

Zombieland (2009)

Hloupé, ačkoliv chvílemi i zábavné. Tato kombinace zombie-hororu a komedie/parodie mi ale k srdci nepřirostla. Buď chci horor nebo chci komedii, ale natočit krvavá jatka, aby se tomu lidi v kině chechtali ? Něco takového už zkoušet asi nebudu.

Temné lesy (2003)

Několik lidí se svými děsy sami uprostřed lesů v norské divočině, ve kterých číhá neznámé zlo utahující svou smrtící smyčku. Tento norský thriller mne dostal svou atmosférou, která dala strachu z neznámého temného lesa nový význam.

Mentalista (2008) (seriál)

Dle mého jde o tuctový krimi seriál, ozvláštněný akorát dedukčními schopnostmi hlavního hrdiny.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Jedna krásná australská divočina, jedna krásná průvodkyně/kapitánka výletní lodi a jeden nehezký, hodně hladový krokodýl. Zajímavý a vcelku netradiční děj monster hororu, který postupně graduje až do závěrečného boje kdo z koho. Porovnám-li tento film např. s již legendárním Aligátorem, krokodýl z krvavé laguny je jasným vízězem.

3 sezóny v pekle (2009)

Hádkovi jsem jeho rebela nevěřil, pro mě to bylo až moc tlačené na pilu, bohužel. Z kina jsem ale neutekl :-)