Cesta do pravěku (1955)

Jeden z těch krásných filmů, díky kterému jsem v dětství miloval knihy o pravěku. Nevynechal jsem nikdy žádnou příležitost, vidět tuto naši českou filmovou klasiku v televizi. I dnes po letech mne dokáže svou dětskou romantikou zcela nadchnout.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Vcelku nadprůměrně vydařeně melodrama na pozadí občanské války se solidními výkony hlavních proragonistů, ale do mých 100% to mělo ještě daleko.

Ti druzí (2001)

Vynikající duchařská hororová bomba bez jediné kapky krve. Nicole jako 100% citlivá a jemná maminka s jedním velkým strašným tajemstvím ve filmu plném vynikající tajemné a strašidelné atmosféry. V kině za 100%, v TV se atmosféra trochu ztrácí.

Čarodějův učeň (1977)

Toto je klenot. Neobyčejná, temná, depresivní pohádka. Při jejím sledování vždy silný zážitek.

Silent Hill (2006)

Tak tento vizuální extra nášup není pro slabé povahy. Silent Hill mě dostal svou krvavou, temnou a děsivou atmosférou, kdy při každé další siréně jsem se propadal do křesla stále hlouběji a hlouběji. Radha Mitchell mi do filmu sedla absolutně výborně.

Černočerná tma (2000)

Sci-fi a horory z vesmíru jsou moje krevní skupina, pokud tedy nedopadnou jako Rudá planeta nebo Mise na Mars. Pitch Black ale patří díky své atmosféře jednoznačně do mojí krevní skupiny a to nejen díky kráse R. Mitchel a charisma Vin Diesela. Skupina vesmírných ztroskotanců na cizí neznámé planetě tváří v tvář smrtící hrozbě v podobě hladových monster sice vypadá jako tuctová záležitost, ale opak je pravdou.

Sunshine (2007)

Tento druh vesmírných story mám rád. Výborný Boyle, výborná sci-fi okořeněná vyvražďovací sekvencí na závěr. Vizuálně dokonalé na 100%, ostatní 80%, tedy 90%.

King Kong (2005)

Jackson se opravdu rozjel velkolepým stylem, jen asi nevěděl, kdy a jak to má zastavit. Mě se ale ten mišmaš Jurského parku, Ztraceného světa a já nevím čeho ještě, opravdu líbil a pobavil. Ten poslední souboj King Konga s Tyranosaurem neměl chybu.

Mravenec Z (1998)

Animovaná vtipná konverzační bomba dle mého spíše pro ty odrostlejší. Celý film je protknut jemnými a nenápadnými narážkami na touhu jedince po svobodném životě, ve kterém o svém osudu rozhoduje hlavně on sám a také je osobní vzpourou jedince vůči vládnoucím elitám, které jdou bezohledně za svými mocenskými ambicemi. Absolutní perlou je pak dialog "Z" s vojákem při válečném pochodu na termity.