Strážci - Watchmen (2009)

Vizuální lahůdka kouzelníka Zacka Snydera, trochu zahlcená flashbacky, ale bavil jsem se výborně, takže 90%.

Cesta do středu Země (2008)

Plytká průměrná rychlokvaška na jedno použití. Pro mne zklamání, čekal jsem daleko daleko víc. Trocha vtipu, několik efektů, jeden hladový Tyranosaurus a malý náznak dobrodružství. 50%

Dech života (1987)

Jedinou zajímavostí této vcelku průměrné bondovky je pro českého diváka honička Bonda s příslušníky VB. Mě osobně T. Dalton jako James Bond moc nepřesvědčil, chyběla mu taková ta bondovská šťáva a charisma.

Divoká řeka (1994)

Standartní průměrný thriller pro celou rodinu. Vodácká drsňačka zachraňující rodinu ze spárů gaunerů a divoké řeky plné peřejí. Mohlo to dopadnout i hůře.

Bowling for Columbine (2002)

Skvělý rejpal Moore si tentokrát vzal na mušku americkou posedlost zbraněmi a její důsledky. Zbrojařská lobby si ale lukrativní odbyt jistě dokáže uhájit, vždyť přece americká svoboda rovná se mít doma plnou skříň kvérů na bleskurychlé použití.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Kůstka a Booth, to je dvojka k pohledání. Ona suchým vědátorským mozkem, s oblibou a s vášní se hrabající v lidských kostech a vnitřnostech, on emocemi nabitý normální chlap, honící vrahy a gaunery. Základ pro vzájemné haštěření ale i jiskření je položen. Kvalita jednotlivých dílů trochu kolísavá, ale jako celek nadstandartní seriálová pochoutka. POZOR ! U sledování tohoto seriálu zapomeňte na mlsání ledničkových dobrot, chuťovkami (shnilé maso, tělní tekutiny atd.) se v seriálu moc nešetří.

Tmavomodrý svět (2001)

Mám-li být upřímný, čekal jsem něco jiného. Chvílemi jsem se u filmu dost nudil, milostný trojúhelník jsem jim nevěřil ani omylem. Dávat víc hvězdiček jenom kvůli jménu Svěrák nebo z úcty k našim válečným pilotům prostě nebudu.

Všichni moji blízcí (1999)

Silné a dojemné. Dnes si již asi nikdo kromě pamětníků nedovede představit a vžít se do pocitů lidí (nejen Židů), na které dolehly hrůzy války a vzali jim jejich nejbližší. Na běsy války by se nemělo zapomínat a ani na ty, kteří ji způsobili.

Černá punčocha (1986)

Velmi velmi slabá kriminálka. Atmosféra, napětí ? Kde nic není, ani smrt nebere.

Čokoláda (2000)

Sladké, romantické, nenáročné.