24 hodin (2001) (seriál)

Seriálová oslava boje proti terorismu s drobnými výkyvy v kvalitě jednotlivých sérií. Když chtějí Američané v tomto boji zvítězit, musí umět mučit i své blízké a členy vlastní rodiny, v tom je Jack Bauer nekompromisní. Tak je to správné a tak to má byt, USA se musí chránit za jakoukoliv cenu. Po filmové stránce je to výborně natočené, dramatické, napínavé.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Lehké, vtipné, zábavné a hlavně pohodové. Svobodná matka a současně dcera bohatých rodičů se vzbouřila (ještě těhotná) jejich snobství a žije i se svou (trochu přemoudřelou) dcerou po svém. Konverzační seriál beroucí život s nadhledem. Kafe z Lukova bistra je prostě nejlepší na světě. :-)

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Pro bláznivé karate J. Chana mám trochu slabost. Vtipné, úderné, ukecané, prostě zábavné.

Akta X (1993) (seriál)

Pravda je tam někde venku a číhá na nás. Kultovní mysteriózní seriál nasycený tajemnem a záhadnými světly na obloze. Mulder a Scullyová jako dva protipóly při řešení nevšedních a tajemných zločinů byla ta správná volba.

Quantum of Solace (2008)

Přímo navazující pokračování 21. bondovky mne nezklamalo, ale ani kdovíjak nenadchlo. Casino Royale bylo zajímavější, dramatičtější a emotivnější, bylo prostě lepší. 70%

Mlha (2007)

Pro mne výborné zfilmování Kingova románu. Temné, depresivní, atmosférické. Neznámé a smrtelné zlo ukryté v mlze uvolňuje z lidských duší to nejlepší, ale i to nehorší. Pud sebezáchovy, strach a hrůza ženou lidi ke stádovosti, která nám připomíná naši živočišnost.

Tanec s vlky (1990)

Nádherný film o souznění člověka s přírodou. Westernové drama, které najde jen málo rovnocenných konkurentů.

Kontakt (1997)

Zaslouží si lidstvo kontakt s vyspělou mimozemskou civilizací ? Vynikající sci-fi se silným morálním a etickým poselstvím. Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů i bez vetřelců a laserových mečů. Sedět v noci s pohledem upřeným na hvězdy a vidět tak jiné světy, prozatím lidskému oku skryté .....

Vyjednavač (1998)

Na to, že akce tam bylo minimálně, se jedná o vynikající napínavý thriller nabitý výbornými dialogy a originálním příběhem.

Obojek (1991)

To lepší od R. Hauera. Na svou dobu slušná akce i humor a vcelku solidní příběh.