Lída Baarová (2016)

Dosť smutný príbeh herečky na to, aby sme sa zdržali jej súdenia. K Filmu len dve veci. Treba oceniť skvelý výkon Zdenky Procházkovej, pretože vo vysokom veku nielen zahrala, ale sa aj vžila do postavy ženy, ktorú osobne poznala a nemala rada a stvárnila ju viac než presvedčivo. Podľa mňa je film nedocenený a takzvané samozvané filmové entity spomedzi odborníkov a divákov si pletú kritiku s hulvátstvom. Na záver, skvelá hudba naprieč celým snímkom.

Nástupce (2016) (TV film)

Johnson sa spomína ako kontroverzný politik a tak som ho aj vnímal, nevediac, či to všetko aj napriek politickej mašinérii myslí vážne, alebo len lacno naháňa body na zvolenie. Prikláňam sa k prvej možnosti. O americkej histórii a ich prezidentoch toho viem pramálo, takže hodnotiť ho na základe filmu sa pozdržím. Avšak treba povedať, že autentickosť povedaného z filmu sálala. Občas som mal pocit, že je to dokument a nie film. To v tomto prípade je veľké plus. Ixkrát som zastavil film a vyhľadával konkrétne veci, udalosti, detaily, výroky, atď. a všetko sedelo, napokon, to bol zámer. Politickú drámu môžem a prehľad o prezidentovi a jeho úrade sú vítané. Nečakal som to, ale výborné. PS: Bryan Carnston musel v tých scénach nábeh na infarkt určite mať. Skvelo to zahral!

Kosmo - Řekl někdo kočička? (2016) (epizoda)

„Proč nemůžou být Češi trochu hrdinové? Proč nebojujou?“ To platí aj o nás. Ešte šťastie, že tam tá raketa letela.

Pád Londýna (2016)

Stvárnenie je voči hlavnému posolstvu vysoko kontraproduktívne. Viac netreba.

Kosmo - Smrt docenta (2016) (epizoda)

Predsa len si tie žabky mala vziať. Diskontné kozmické lety, registračná pokladnica, Zlata Chladná, Združení rodičů a přátel žkol, maketový politici (Zeman s hrbom a lalokom), šalina vo vesmíre atď. Výborné!

Pomsta (1975) (TV film)

Celkom vtipné scény, ale dosť preplnené "komunistickými reáliami" - neviem ako si to vyložiť, či to bola len povinná jazda vtedajšej doby, alebo sa za tým skrýva aj nejaká kritika/oslava..

Vražedná práva - Mateřská intuice (2016) (epizoda)

Prečo je ten seriál taký dobrý? Pretože vedia veľmi dobre ako urobiť WTF? moment. Nie raz, nie dvakrát, ale celú sériu. Scéna ako si všetci orem Wesa vylievajú zlosť na Annalise je parádna. Connor a Oliver sú proste najpárik ❤. A konečne si Bonnie zakričala!

Teror (2016) (TV film)

Podobne ako v daných príkladoch (rútiaci sa vagón - riešenie výhybkou alebo tlouštíkem, zaklopanie vraha so sekerou), tak i samotný film mal za cieľ rozpútať debatu, v ktorej centre je morálka, hodnoty, zákony a ústava, ľudský život a jeho ochrana a pod. Simulovaný súdny proces v poldruhahodinovom televíznom filme chcel na základe súčasného globálneho problému - terorizmu - položiť otázku morálky, na ktorú sa hľadá ťažko odpoveď (ak vôbec existuje), opierajúc sa o rôzne argumenty (psychologické, právne, morálne), podporujúce oba pohľady. Forma súdu, ktorá zaiste nezodpovedala skutočnému tribunálu (dvaja svedkovia, osoba teroristu nespomenutá, závery z čiernej skrinky, žaloba založená na skutkovej podstate vraždy atď.), je podľa mňa druhoradá. Scenáristi vedome dávajú do pléna rôzne filozofické a psychologické argumenty, nešlo o zbrklý námet, ale o dobre zvolenú morálnu dilemu. Dokazujú to aj debaty s Havranom (RTVS) a s Janem Pokorným (ČT) a zapojenie piatich televízií - ARD, ÖRF, SRF, RTVS a ČT. Ktovie, aké ohlasy (a či nejaké) bude mať film v Nemecku vo všetkých ohľadoch. Dobrý článok k filmu a problematike zverejnili ešte pred odvysielaním.