Kněžna de Cléves (1961)

Historický snímek z období vlády krále Jindřicha III ve Francii. Milostný příběh o krásné vévodkyni de Clevés do které se zakouká jeden mladý šlechtic, láska však nenajde naplnění, neboť vévodkyně si přeje dostát slibu, který dala svému staršímu manželovi. Falešná pomluva pak přinese smrt manželovi, který je v rozrušení stižen mrtvicí, umírá i král, který je smrtelně zraněn při turnaji. Vévodkyně se poté uchýlí na rodový zámek, kde v kapli umírá...V hlavní roli Marina Vlady, jejího manžela ztvárnilJean Marais.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Tak tohle je opravdu vyjímka, neznám jinou trilogii, kde by byl další díl lepší než předchozí, ale u Fantomase to neplatí. Tento díl považuji za vrchol celé trilogie. Skotsko, ve skutečnosti natáčené ve Francii, dobré jezdecké scény, opět skvělé duo Marais - Funés, prostě klasika.

Železný stisk (1977)

Tak tady je legendární ta scéna, kdy jedou oba hlavní představitelé po centru Phoenixu v autobuse, do kterého pálí policisté jako u Verdunu. Slušná krimi, kde Eastwoodovi sekunduje stálá partnerka Sandra Locke. Slušná zábava...

Psanec Josey Wales (1976)

Tak tohle klasika jako ze 60 let, předposlední Eastwoodův western v kariéře. Poklidný život jižanského farmáře, kterému unionisté vyvraždili rodinu, v touze po pomstě přidá k obávaně jízdě konfederace, která likviduje vojáky Unie. Všem je poválce zajištěna amnestie pokud se vzdají, Josey to odmítne a udělá dobře, neboť téměř všichni jeho kamarádi jsou zákeřně zavražděni, pouze Jamieho se Joseymu podaří zachránit, spolu pak prchají před vojáky Unie...Jedno z mých prvních setkání s Clintem Eastwoodem, ještě na vhs v rychlodabingu někdy z konce 80.let...

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Společně s Psancem Josey Walesem můj nejoblíbenější Eastwoodský western. Clint se vrátil z Evropy jako velká hvězda, kterou začal být i doma. Film je spíše koncertem dua MacLaine a Eastwood, než přestřelkami a hordy mrtvých, až na úvodní scénu se třemi mrtvými a závěrečný masakr ve francouzské pevnosti.

Nesmiřitelní (1992)

Poslední western Clinta Eastwooda, film je důstojnou tečkou za jeho kariérou pistolníků, ale není to zas až tak nadprůměrné, jak by se podle počtu získaných Oscarů zdálo. Skvělé obsazení i ve vedlejších rolí Freeman, Hackman nebo Harris, žádné velké přestřelky, žádné houfy mrtvol, jde spíše o psychologické ztvárnění filmu.

Absolutní moc (1997)

Dobrý krimi film o vraždě jedné nevěrné manželky bohatého miliardáře, kterou zastřelila prezidentská ochrana, když se pokusila zabít prezidenta. Clint Eastwood jako profesionální lupič Luther, který byl v nevhodnou dobu na nevhodném místě a vše viděl. Krom Eastwooda ve filmu exceluje Ed Harris jako detektiv, který vraždu vyšetřuje, Laura Linney jako dcera Luthera v postavě prokurátorky a především Gene Hackman jako úlistný prezident USA.

Mars útočí! (1996)

Tak to je sci-fi komedie, jak má být, podobně jako třeba Vesmírní kanibalové i tento film se mi moc líbil. To je přesně ten film, co si pustit jen tak pro zábavu, nepřemýšlet a bavit se. Skvěle obsazené, ikdyž místy hluché, přesto solidní.

Den nezávislosti (1996)

Upřímně tento film mne příliš neoslovil, přestože v roce 1996 to byla i u nás opravdová pecka, triky jsou výborné, ale film celkově není pro mne, hlavně ten konec, kdy se do stíhačky posadí i americký prezident, to už bylo na mne moc. Navíc v jedné z hlavní rolí Will Smyth, tak ho nemusím vůbec. Raději Mars útočí nebo Hvězdnou bránu.

Nahota na prodej (1993)

V 93 velká bomba, obrovský hit nejen v kinech(ca 800 tisíc návštěvníků), ale i na vhs, kde v prvních měsících, byl film pouze na záznam, dnes už jen nostalgie. Poslední solidní film pro Víta Olmera nadelší čas. Akční film po česku, napsaný Ivanem Klímou, souboj mezi rómy a skinheady v Libni a závěrečná přestřelka mezi rómy a bílou mafii, pěkné české holky v čele s Martinou Adamcovou(jaký pro mne tenkrát šok, když jsem v ní poznal moderátorku z Her bez hranic, výborný příklad pro děti) a Ivanu Velichovou(obě snad v jiných rolí ani nehrály)ta v postavě doktorky, která se zabývá nemocí AIDS, přesto neustále lačná po sexu. Jiří Krampol jako drsný bývalý policista, idol dívčích srdcích Lukáš Vaculík nebo šéf pražského podsvětí Ivan Jonák, zrod českého kapitalismu, vše podmalováno působivou hudbou Ondřeje Soukupa a jako perlička úchyl, který si užívá s výfuky.