Transcendence (2014)

Koneckonců tento film je tak bezbranně otevřený palbě kritiky, sám sebe nabízí ke ztrhání tak moc, že se mi to nechce dělat. Přes všechny nelogičnosti se mi nakonec jeho komorní uchopení globálního selhání docela líbilo. A to neříkám, že bych nebyla schopná sepsat rozsáhlou kritiku jeho nedostatků. Ale nechce se mi. Jenom nevím, kam se mi ztratil můj Johny.

Nesmiřitelní (1992)

Tak dobře, ukazuje to americký Západ bez příkras, ale to snad neznamená, že to nutně musí být nuda. Clint se učil u Sergia a já musím kacířsky přiznat, že jeho Hodný, zlý a ošklivý mě nudil taky.

V kruhu koruny - Richard II (2012) (epizoda)

Špičková adaptace u mě méně známého autorova dramatu. Překvapivě hodně mě oslovilo. Obrazové ztvárnění, to byla čistá krása, která si říkala o velké plátno. Vznešenými verši hovořící můj oblíbenec Ben Whishaw v titulní roli mě nadchl také, jeho pojetí bylo fenomenální. Snad jenom veledůležitá postava budoucího Jindřicha IV. mi přišla zahraná tak nějak méně shakespearovsky, než by bylo zapotřebí.

Přežijí jen milenci (2013)

Film, ve kterém nic nevybuchuje, nikdo nestřílí, nikdo nekřičí, jen klidně a tiše plyne a na rozdíl od některých, kdy si říkám kdy už bude konec a dívám se zoufale na hodinky, tenhle by mohl plynout klidně ještě déle. Příběh o upírech se musí sakra dobře uchopit, tady o to ale zase až tak moc nejde. Jim Jarmush je prostě mistrem melancholie a umí skvěle vytvářet pocit bezvýchodné, osudem určené rezignace. .Zrovna jako u Mrtvého muže i tady mu moc pomáhá kytara. Ale zase - jsou tady záblesky neprvoplánového odlehčujícího humoru. Tom Hiddleston je tvárný herec, na kterém je znát herecké vzdělání a divadelní praxe, aniž by jakkoliv přehrával a věřila jsem mu ta staletí, kterými prošel a tu únavu a obrovské vědomosti, které za tu dobu nabyl.(Což je mu ke cti, jsou lidé, kteří by prožili věky a zůstali stejně blbí jako na začátku.)

Noe (2014)

Škoda, že ČSFD nepořádalo v Olomouci projekci, mohla bych říct - zadarmo drahé. Takhle musím jen podotknout obecně - asi to bylo drahé. Po všech stránkách. O tomto filmu nejlépe vypovídá to, že jsme se cestou z něj bavili o tom, která část komu z nás víc lezla na nervy. Mě osobně nejvíc vadili ti obři, pro toho boha, vo kterém by to celé mělo být - co ti tam dělali? ( Omlouvám se, byla jsem poučena, že v Bibli jsou taky, no tam je ledaco). A taky Anthony Hopkins, který v okamžiku své smrti místo borůvky pozřel vraní oko. Aby bylo jasno, jsem sice ateista, ale filmy s náboženskou tématikou, ozvlášť zpracování biblických témat mi naprosto nevadí, mám je moc ráda, ale toto šlo zcela mimo mě a prostě se mi to nelíbilo. Bylo to značně nekonzistentní a Darren si měl prostě vybrat, co chce točit. Buď akční výplach ( a ani to by mi nevadilo, ale to by ta potopa musela být víc propracovaná, protože to vypadalo, že se nespustil déšť na 40 dní, ale během pěti minut šlo všechno ke dnu) nebo temné, filozofické a čisté zpracování příběhu o trestu a zmrtvýchvstání.

Baby Boom (1987)

Lepší tři hvězdičky, film byl pohodový a i když nijak originální, nenudil.

Podfukáři (2013)

V hlavě mám z toho galimatyáš. To určitě, nějak se to nedalo pobrat. Zábavné to ale bylo, o to nic. A koneckonců dělat triky v filmu je o móóc jednodušší než ve skutečnosti, to by David Coperfiield se mnou jistě souhlasil a docela ráda bych si s ním o tomhle filmu pokecala. Ale proč ne - pět scénáristů - divákova smrt. Jesse Eisenberg tady byl nějakým záhadným způsobem sexy, Mark Ruffalo hrál dobrého herce na druhou - jeho nechápavé výrazy byly dokonalé a u mega sympatické Isly Fisher mi vadí pouze, že vypadá jako Zuzana Norisová.

Smrtící epidemie (1995)

Vynikající, nestárnoucí film, který se dá vidět vždycky po čase znovu, aniž by nudil.

Na sv. Valentýna (2010)

Dobré obsazení nevytrhne všechno a den svatého Valentýna nejsou Vánoce, aby navodil atmosféru sám o sobě. Popravdě je to dost otravný svátek a film není špatný, ale ani nenadchne.

Zimní příběh (2014)

Ty tři hvězdičky jsou za vážně krásnou hudbu a krásnou romanci s potenciálem, který se ztratil někde v bludišti kravin, které film pohřbily. Nikde nepsali, že režisér náhle zemřel, udusivše se soustem, které si ukousl, takže to asi přežil, Vypichnu co mi nejvíc vadilo: účes Colina Farela, herecký výkon Russella Crowa, to že to celé byl nesmysl, to že mě to ani na chvíĺi nedojalo a to, že v tom Colin Farrell vůbec hrál.