• Pohádka

Forrest Gump (1994)

Dosti věcí už bylo napsáno... ale holt Forrest Gump je o človíčkovi, který přes svoje rozpoložení dokáže vnímat krásu světa kolem nás a pokud chcete, krásně to zprostředkuje i vám - nic nemusí býti nemožné :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Když jsem se o tomhle filmu doslechla, bylo to asi 15 let po jeho zfilmování... docela paradox na to, že je na CSFD hodnocen jako nejlepší film... tak jsem si říkala, že se naň též podívám... ...smekám - od začátku do konce asi ani jedno hluché místo... otázky podstatné pro celý život... a myšlenka naděje, která nezahyne ani v tom nejméně příjemném místě... herci, zpracování, zfilmování - zaslouží si to hodnocení, jaké má ;) (soundtrack: Thomas Newman)

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Když jsem byla malá, sledovala jsem to... no, a nyní jsem se k tomu vrátila, když jsem se učila na lékařině na zkoušku z fyziologie - sice někdy opravdu hodně zjednodušené, ale pro představu a přiblížení kouzelné rozptýlení - díky Hope ;)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, na kterém jsme doma vyrostli... ale myslím, že ho budu sledovat i dále - na zpestření, pobavení - ideálka ;)

Přátelé (1994) (seriál)

Klasika klasik, kdo nezná, asi nepochopí... osobně jsem je ze začátku též nesledovala, jen občas viděla nějaký krátký kousek... Ale nyní je to seriál, který když se chci odreagovat, vypnout, jen tak se od srdce zasmát, tohle zklamat nemůže - ze života plného přátel, které kol sebe máte - krása :)

Dr. House (2004) (seriál)

Ze začátku jsem tomuto seriálu docela silně vzdorovala - proč bych měla sledovat nějakého arogantního doktora, který si zahrává s pacienty a se svým okolím... avšak musím uznat, že až na drobné nerealistické věci (viz osobní ověřování řady testů, které neprovádí sami doktoř, nekorektní pokusy...) je to kvalitní seriál o medicíně, který dokáže zaujmout i lidi ne přímo z oboru ;) Vivat zebry medicíny, na kterých je to postaveno :)

Melodie mého srdce (2007)

"Hudba je všude kolem nás, jediné, co musíte udělat, je poslouchat..." ...když jsem si tenhle film pustila poprvé, jen jsem zkoušela, jestli jde... ale musela jsem se dodívat do konce... od té doby ho doporučuju jakémukoliv (ne)hudebnímu nadšenci - very special hraní na kytaru, varhanní skladba, ta myšlenka... ;) Překrásný film o hledání, naději, lásce, hudbě... :) (soundtrack: Mark Mancina - orchestrální doprovod)

Osudový dotek 2 (2006)

Někdy se podaří natočit druhý díl, který je aspoň tak úspěšný jako první... v případě Butterfly Effectu bohužel... založeno na stejném principu a bez hlubší myšlenky, která by se neobjevila už v prvním dílu... škoda... a ještě si nechat tak otevřená vrátka pro třetí pokračování...

Amélie z Montmartru (2001)

Tenhle film miluju - Audrey Tautou a myšlenka upozornit, že krásno je všude kolem nás, jen si toho musí člověk chtít všimnout... Amélie je osůbka, která si dokáže všímat maličkostí a dokáže tím ovlivnit pozitivně své okolí... ;) Amélie se svými činy pokouší pomoci okolí, až trošku zapomíná na sebe samu... ale i ona zjistí, že je někdo v jejím životě... (soundtrack: překrásný - francouzská hudba se svým kouzlem - Yann Tiersen - smekám před klavírními skladbičkami :) )

Osudový dotek (2004)

Hmm... co kdyby existovala možnost vrátit se ve svých vzpomínkách k nějaké události a dokázat ji změnit... co kdyby nám to mozek umožňoval... co vše tím můžeme ovlivnit?... Velmi zajímavě natočený, postupně odkrývající skutečnosti, které se vám postupně spojují v jeden příběh složený z různých paralelních rovin... aneb jak zachránit milovanou osobu od útrap reálného života?