• Pohádka

Kytice (2000)

Krásně ztvárněné básně - sice není nad knižní předlohu a vlastní fantazii, ale... a velmi velmi dobrá hudba :)

Přízraky mezi námi (2000) (seriál)

...pravda, některé díly mě dokázali dosti postrašit... chvilkami jsem nevěděla, jestli mám být na straně jen dítek, či i nějakým "strašidlům" dávat za pravdu a věřit jim... viz Vladimír Dlouhý jakožto vlkodlak... bohužel Pavel Kříž to měl prohrané jako vodník... ale Chýlková opět celkem nezklamala... no chudák Jirka Schmitzer - že mu nikdo téměř nevěřil... jestli si chcete projet různé pověry, říkadla a co by na nich mohlo být pravdy, tak je tento seriál pro vás téměř jako stvořený :)

Rumburak (1984)

Menší pokračování Arabely, ale v sólovém podání Jiřího Lábuse a dalších - havran Ferda vs Rumburak a velmi hezký počítač ;)

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Tak tohle je klasika klasik, kterou bych mohla vidět skoro vždy - hlášky, které se vám vryjí pod kůži, ani nevíte jak; herci, které máte zkrátka rádi - mladý Hanzlík a Šafránková, Kopecký, Menšík... "tady profesor Ikebara..." "Transfuzi ne!" "Šílenec, pět želv v jednom krunýři!" "Pardon, ta bublanina je tady toho pna - už je s ní dlouho ženat!" "Patočková..." "Jsem člověk, jsem člověk! Kolik toho v sobě máte? Dvě deci, strážníku! Po dvou decích?..." ...a abych nezapomněla - skvělá píseň Znala panna pána v podání Heleny Vondráčkové a Václava Neckáře ;)

Pošli to dál (2000)

Film, který jsem si pamatovala z dětství... vím, že mě upoutal... takže když jsem ho viděla znovu v programu televize, neváhala jsem... Pošli to dál - jednoduchá myšlenka, kterou vyvolal zdánlivě nesplnitelný úkol učitela občanské nauky - zkuste něco vymyslet, čím byste mohli ovlivnit svět... K tomu přidejte výkony herců (Kevin Spacey, Helen Huntová, Haley Joel Osment) a máte sice náročný film, ale velmi obohacující a stojí za to ho vidět ;) Hudba (Thomas Newman).

Stroj času (2002)

I přes už několikáté zpracování, u mě asi vlastně prvé shlédnutí dané tématiky - co je ochoten vědec učinit pro svou lásku a kam až ho to dovede... Min. dokonalá hudba - Klaus Badelt ;)

Mamma Mia! (2008)

Návrat Meryl Streep (v dětství jsem ji měla hodně ráda, ani nevím proč) na plátno - hezké písně skupiny ABBA zakomponované do příběhu. Ale celkově jedno shlédnutí stačí, na pobavení dobré.

Pravidla moštárny (1999)

Jak to říct či napsat... Film, který jsem viděla jako dítě a už tehdá mě oslovil, aniž bych věděla, o čem je... "Dobrou noc, princové Mainu, králové nové Anglie..." Život Homera, chlapce, který se stal lékařem bez diplomu (resp. porodníkem či pomocníkem na cestě těhotným); mladíka, jenž se rozhodl poznat svět, ačkoliv o něm téměř nic nevěděl; muže, jenž opustil vše a všechny co znal (doktora Larche, sestry, Fuzzyho a další děti ze sirotčince), aby zjistil, že život není nikde jednoduchý a aby se rozhodl, čemu se skutečně chce sám věnovat... o cestě, hledání, poznávání, prožívání...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dobrý film, kvalitní, ale zbytečně dlouhý... aneb co kdyby život (jeho průběh) plynul trošku jinak... Výkon Brada Pitta - dobrý... velmi... (hudba: Alexandre Desplat)