• Pohádka

Svět podle Prota (2001)

K-Pax: malá planetka vzdálená naší planetě Zemi... co když se však vyskytne na Zemi člověk (cizinec), který tvrdí, že je odtamtud... dobrá, pokládejme ho za blázna... dostane se do psychiatrické léčebny, kde ho však na pravidelná sezení dostane doktor, který se ho snaží pochopit... naštěstí... postupně doktor zjišťuje, že možná opravdu není blázen... cizinec začne ovlivňovat myšlení lidí v léčebně a doktorovi dochází, že tu možná na Zemi je cizinec za nějakým hlubším smyslem... Možná ho pochopím, až si přečtu knižní předlohu... Každopádně doporučuji - jednak díky hereckému obsazení a jednak díky té myšlence o někom, kdo není odsud... ;) (soundtrack: velmi příjemná hudba - Ed Shearmur)

Interstate 60 (2002)

Film, který už jsem viděla možná více než sedmkrát, ale má stále co nabídnout: nenápadná kritika dnešní společnosti (drogy, právníci (lawyers - liars), umělecká díla, sex...) zobrazená očima mladíka Neila, jež se střetne s chlapíkem (O. W. Grant), jenž každému plní jedno přání... mladík má však neobvyklé - chce znát odpovědi... což pana Granta zaujme a tak ho na chvíli doprovází a ukazuje mu, jak se dá krásně pohrávat s lidskou myslí... ;) Neil postupně zjišťuje, že si též může více věřit a že může též sám mnoho dokázat... Originální film, který mohu jen doporučit :)