Muž s cejchem smrti (1990)

,,Jeden myslel, že je neporazitelnej a druhej, že umí lítat.''...,, No a?'' ...,, Oba se spletli.'' ... jeden z lepších počinů se Steven v hlavní roli, u kterého jsem se rozhodně nenudil.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Už na začátku mi bylo jasné, že ten film nesmím brát moc vážně, ale s nadhledem... když jedete na motorce a máte za sebou policejní auto, které houká a bliká jak vánoční stromeček, tak si ho všimnete asi dřív, než když je 10 metrů za vaším zadkem a to si to dovolí hodit hned do prvního záběru. Pak jsem si řekl, že to bude pěkná pakárna, ale postupně se příběh přesunul z města na Tajuplný ostrov, který byl solidně zpracován a působil na mě příjemným dojmem, kdy jsem na všechny ty stupidity ve filmu samotném přestal myslet a začal ho brát takový, jaký je. Prostě nedokonalý na dokonalém ostrově. I přesto, je zde další spousta tak fyzicky nemožných věcí, kdy si prostě říkáte, že to dělají snad schválně, aby vás na*ali, každý ví, že toto by ve skutečnosti nikdy nemohlo fungovat a je naprosto nelogické...(viz kopání obrovskýho zlatýho šutru co váží několik tun, co dostane dceru na vysokou... probůh, jak by to asi unesl a dostal do té ponorky? Takovou dálku, takovej špekoun, někde v horách v deštným pralese, jen v rozmezí pár hodin.... nijak! A to si nemohl najít někde něco menšího? Zlato tam poletovalo kolem jako déšť a prý to byla jediná možnost... ) přesto to má něco do sebe a působil film odpočinkovým dojmem. Tedy hned potom, co už jsem neměl žádné vlasy k trhání a mohl jsem přestat řešit fakt, že z nás dělají filmaři naprostý blbce. Po vizuální stránce nemám moc co dodat, snažili se a je to vidět... herce bych taky přežil, pokud na to nahlížím jako na komedii. Film je přese všechno vzácný: Kráčející skála s ukulelem v ruce se jen tak nevidí...a do toho ještě zpívá a je citovej měkkýš. Dwayne se začíná blížit Tysonovi a Pařbě v Bangkoku. Ztrácí u mě respekt, snad si ho vybojuje nazpět, příležitosti mít bude...(jinak je to neskutečně veliký hovado, do očí bych mu to neřekl)

Nic nás nerozdělí (2012)

Tak v první řadě, Naomi jsem ještě s tak hnusným makeup-em neviděl, přesto je dostatečně krásná na to, aby jí to slušelo i těsně před ,,smrtí''. A k filmu, citový vydírání moc nemusím a ani tady na mě prostě nezapůsobilo. V Thajsku jsem byl a Švýcary znám taky...film dělal někdo jinej, jen si to hraje na skutečnou událost. Celkově: špatné to není, ale skutečnost je příliš filmová...prostě přehnaná a to nemyslím samotnou vlnu, spíše herce a především jejich chování.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Celkový dojem z filmu je docela slabý, bylo zde spousta scén, které se daly snadno předvídat a tak samozřejmě ztrácely na vtipu, ale i tak musím uznat, že několik okamžiků jsem opravdu nečekal a pobavily mě. Vidět to s partou přátel po pár pivech-> ideální příležitost pro zvýšení hodnocení... btw, lituji ty plyšáky.

Dredd (2012)

Sice jsem si dlouho zvykal na hlavní herečku, nějak mi neseděla, ale nakonec si myslím, že by lidstvo nevymřelo. Krom toho má film spousty much, které jen tak neodletí, ale budou na vás srát celý film, každopádně i přes to všechno, je tam určitá kvalita, která si zaslouží ocenit, ale to už nechám na každém zvlášť, co si vybere... tak či tak, Karl Urban, byť s výrazem Chucka Norrise, ovládá stejně dobře budoucnost naší elitní „zásahovky", jako své Rohirrim.

Bláznovo zlato (2008)

+ krásné prostředí, o kterém si v ČR můžu nechat jen zdát a solidní pohodový soundtrack. - naprosto stupidní a fádní dialogy, snaha o vtip sice veliká, ale naprosto marná, raději to měli natočit jako drama. Celkově, i když jsem od toho filmu nic nečekal, tak mě dokázal zklamat, divné. Dalo se z toho určitě vytřískat víc.