Nora Roberts: Pod nebem Montany (2007) (TV film)

Prostě si nemůžu pomoct, ale tohle je přesně typ filmu, který u mě vždy zaručeně uspěje. 8/10!

The First Time (2012)

Nj, už nějakou dobu jsem členem pomyslného fanklubu Britt Robertson a tahle rom-com jednohubka mě jenom utvrdila v tom, že ta holka má budoucnost. Milý, upřímný a nevtíravý příběh o mladých, pro mladé. Nikterak složité a objevné, ale o to více procítěné a uvěřitelné. Fajn věc. 8/10!

42 (2013)

Nenápadná pecka, v níž idealismus a ideje rovnosti a lidství naprosto válcují pochmurnou realitu přelomu 40s a 50s let. A má být? I takové naivní pohádky jsou občas potřeba. Český distributor opět zklamal. Shame On You! 8/10!

Lesní duch (2013)

Atmosférou nasáklý, předvídatelný a v neposlední řadě i stupidní gore festival krvavých nechutností, v němž je chování postav, které očividně postrádají pud sebezáchovy, skutečnou záhadou. 5/10!

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Až příliš mnoho nesmyslů, nelogičností a berliček, nicméně i tak dosti zábavné. První díl byl bezesporu malinko vyváženější a konzistentnější (jen měl slabého záporáka), tohle se zvrhlo už moc. Ty hypernadšené reakce nechápu, vždyť zde nefunguje dokonce ani comicsová fyzika a logika. Pořád však nadprůměr, hlavně díky propracované psychologii temného rytíře! 6/10!

Láska a čest (2013)

Vůbec to není tak prázdné, jak by se mohlo na první pohled zdát, a nutno přiznat, že některé analogie jsou celkem trefné a dobře podané - explicitně i symbolicky. Obecně to překvapivě funguje spíše v rovině reflexe a kritiky, ač hodně naivní, jednorozměrné a nadsazené. Typický důraz na americké moralizování se soustřeďuje na vnitřní charakter člověka (hodnoty) než-li na válku ve Vietnamu jako takovou. Onen dobový kontext je tam zobrazen velmi zjednodušeně, černobíle, nepřesně a účelově, nicméně právě akcent na osobní kvality jedince dělá z hyperkýčovitého (ne)retro příběhu plného ohraných klišé, motivů, (skoro)romantických scén a průpovídek docela vnímavou a koukatelnou pohádku o oddanosti, důstojnosti, povinnosti, cti, službě, obětavosti a morálce. Obyčejné, tuctově zpracované, se sympatickým hereckým obsazení a prostým, ale trefným poselstvím, že je jedno na jaké straně barikády jste - pořád je třeba držet se určitých principů. Nakonec to zafungovalo obstojně. 5/10!

Valentino (1995)

Prázdné drama o boji se smutkem, s nepřízní osudu a s ženskou logikou. Bez hloubky, !emocí! a bezprostřednosti. Navíc příšerně plytké a místy až moc schematické a zkratkovité. Hořké zklamaní, které s genderem nemá nic společného, neboť tohle není o perspektivě, ale o kvalitě jako takové. 3/10!

Nebesa smrti (2010)

Konec teda pobavil, o tom žádná. 3/10!