Zelená kniha (2018)

Můj letošní oscarový favorit! Bezprostřední, bez příkras i přehnané dramatizace, s vytříbenými dialogy, pevným vedením a dvěma exceletními hereckými výkony. Výborná věc, ke které se budu opakovaně a rád vracet. 10/10!

Oni a Silvio (2018)

Popisek "životopisný" v případě téhle zbytečné a obsahově vyprázdněné vyhoněniny pobavil. Po hříchu to však byl jediný zábavný moment, neboť obecně snímek nefunguje v žádné z myslitelných rovin či kategorií. Alespoň pokud to berete tak, že film jako médium má člověka (jakkoliv) obohatit. Bohužel, Sorrentinův poslední kousek mi spíše něco vzal. 1/10 (za scény s manželkou).

Oklamaný (2017)

Nejvíce vypovídající je, že všichni primárně chválí podmanivý vizuál. Proč? Protože jinak je to totálně zbytečné a obsahově vykastrované. Ztráta času... ale pěkně nasnímaná :) 3/10!

Galveston (2018)

Potenciál dozajista nevyužit, avšak pořád se jedná o dialogově solidní, poctivě natočené a atmosférou nasáklé drama ze špinavého texaského venkova. Problém spočívá ve schematičnosti již posté recyklovaného motivu. Mélanie Laurent prostě nepřínáší látce a žánru žádnou přidanou hodnotu, tudíž snímek osciluje kolem lehoulinkého nadprůměru. A to zejména díky skvělému Fosterovi, uhrančivé Elle Fanning a několika výtečným scénám. 6/10!

Bohemian Rhapsody (2018)

Čirá radost! Tohle není klasický životopis, ale přiznaná oslava jedné hudební legendy. A v tomto případě vše šlape dokonale. 9/10

Zrodila se hvězda (2018)

Bradley Cooper si pro svůj režijní debut vybral předělávku romantického hudebního dramatu Zrodila se hvězda, v němž se opětovně pokusil zachytit konflikt mezi slávou, úspěchem, závislostí, lidskou zranitelností a láskou. Snímek plný energie, emocí, skvělé hudby a nadstandardních hereckých výkonů zejména v první polovině šlape jako hodinky, aby následně trošku zpomalil a vjel do předem vyjetých žánrových kolejí. Dramaticko-romantická linka je jistě předvídatelná, avšak těžko Cooperovi právě tohle vyčítat. Dokázal nesčetněkrát odvyprávěný příběh zabalit do atraktivního a svěžího balení, k čemuž mu dopomohl nejen evidentní cit pro režii zkombinovaný s všudypřítomným nadšením pro věc, ale rovněž dokonalý casting, minimálně dva výjimečné herecké výkony a nadupaný soundtrack. Lady Gaga je jako Ally naprosto famózní! Recenze zde.

Láska v malé Itálii (2018)

Emma Roberts je tu naprosto neodolatelná a jelikož mám pro její krásný úsměv velkou slabost, tak mě tahle předvídatelná romanťárna docela pobavila. 6/10!

Predátor: Evoluce (2018)

Shane Black udelal z nejstylovejsiho vesmirneho lovce beckovou poutovou atrakci, v niz, bohuzel, nema misto ani logika, natoz napeti ci dynamicka akce. Je mi lito, ze to rikam, ale snad to nevydela, protoze o naznacene pokracovani (WTF!!!!) vazne nestojim. 4/10!