Šanghajský polibek (2007)

Tak problém není ani tak v příběhu, který je poměrně zajímavý vzhledem k námětu hledání vlastní identity. Můj problém je obsazení, protože Hayden P. je bohužel úděsná herečka (zde nemá moc prostoru, budiž), Ken Leung se mi do této role vůbec nehodí, přičemž to, že mu nevěřím tu romantickou část by až tak nebolelo, ale já mu nevěřím ani jeho vnitřní boj se ztracenou identitou a tragédií v rodině. A když hlavní hrdinové jsou dle mého takhle špatně obsazení, tak to je bída. Plus naopak za mou oblíbenou Kelly Hu :-) 6/10!

Záměna (2010)

Docela originální nápad, dobré obsazení, velice správně vyprofilované charaktery, uvěřitelný příběh. Příjemné pokoukání, kdy se člověk může odreagovat, ale po konci filmu má i o čem přemýšlet. Aniston boduje mnohem lépe než v případě také letošního velice chladného a roztahaného "Bounty Huntera". Kdo čeká nějaké převratné věci v tomto žánru, tak se nedočká, ale těžko říct, jestli se ještě něčeho převratného dočkat vůbec lze... (spíš to je jen kupa řečí o klišé, ale kde NEJSOU????) 8/10 [11.12.2010_Palace Cinemas_Letňany]

Kráska a zvíře (1991)

Klasická pohádka o síle lásky a charakteru, klasické motivy, velmi příjemná animace. Prostě klasika 9/10.

Třináct dní (2000)

Povedená rekonstrukce kolem událostí tzv. Karibské krize. Pohled do "zákulisí" tohoto konfliktu z americké strany, je zajímavý především z pohledu bratrského vztahu Johna a Roberta Kennedyových. Natočeno pouze z perspektivy americké a nepříliš reflektovány události a postoje druhé strany. Ty přechody mezi barevným a "černobílým" materiálem, které mají evokovat zřejmě dobovost a možná též nádech dramatičnosti, zrovna povedené nejsou a osobně mě dosti rušili. Costner je v roli poradce výborný a názorově uvěřitelný. Možná to tak zcela nebylo, ale kouká se na to hezky a informační základ je obstojný. Více takých filmů. 8/10!

Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Preview pro druhý díl, abychom si připomněli hlavní postavičky. Samotný příběh ničím nepřekvapí, důraz na tradiční hodnoty, rodinu a přátele. Klišé každým coulem, nicméně poměrně fajnové a je z toho cítit vánoční atmoška. 7/10!

Alf (1986) (seriál)

Humor, nicméně Alf sice je super, ale zbytek grupy (přesněji rodinka) je fakt dosti slabý, nevýrazný, často nevtipný a tak nějak nesympatický. I tak jsem se u toho dosti pobavil :-) 7/10.

Mučedníci (2008)

První polovina filmu atmosférická a surově realistická, kdy utrpení hlavních postav ještě nemá onu přidanou hodnotu, kterou se mu na konci filmu snaží režisér dát. Druhá polovina filmu je jen nechutná řezničina, která se snaží tuto povrchnost zakrýt filozofickým nadhledem a snahou jednak ospravedlnit tupý scénář, který navíc postrádá správný vhled do problematiky transcendence a druhak dát onomu násilí nějaký akceptovatelný důvod. Nedaří se ani jedno a zvrhává se to v totální "kravinu". Pardón, ale tohle ne, rozjezd famózní, konec tristní a tupý. 2/10!

Odpočítávání (2010)

Těžká volba, která se zcela vymyká prostoru morálních hranic definovaného lidskostí. Ovšem je pokrytecké to jednoznačně odsoudit. Aktuální téma, výborné hlavní trio protagonistů a mnoho důvodů k zamyšlení. Bravo! 10/10!

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Přehnaně dlouhé, komplikované a dosti zmatené. První 2/3 filmu vskutku téměř nudné, přičemž nad vodou to drží hlavně Bill Nighy jako hlavní padouch. Poslední 1/3 filmu ovšem chytne poměrně dobré tempo a pokud by to takhle šlapalo celý film, mohlo to dopadnout výrazně lépe. Inu spíš zklamání, rozhodně horší než první díl, přičemž to zachraňuje poměrně bouřlivé finále. 6/10.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Možná si to nezaslouží tak nízké hodnocení, ale když ona to je tak děsná NUDA! 2/10