Drž hubu! (2003)

Velmi jednoduché, ale velmi, velmi účinné. Letos (2004) si myslím, jsem se takhle ještě nezasmál. Veber prostě umí. Nenechte si ujít Depardieua s ježkem a Rena čumícího do zdi. "Přepadli nás čtyři chlapi. Pak tam přišli dva transvestiti a všechny je zmlátili"

Špatná výchova (2004)

Film, po jehož zhlédnutí budete mít pocit, že ve Španělsku je 44% a ne 4% homosexuálů (nic proti nim). Film, kde se prakticky nevyskytují ženské postavy. Film, který mne z poslédních režisérových kousků zaujal nejméně. Ale nikdo nemůže Almódovarovi upřít, že "nadále točí filmy s vášní" stejně jako jeho hlavní hrdina. 3 a půl hvězdy přesně. Se vzpomínkou na starší filmy zaokrouhluji nahoru.

Generálova dcera (1999)

Spíše průměrný thriller. Travolta ujde, ale uniforma mi k němu příliš nepasuje. Naprosto nejzajímavější postava na malém prostoru je James Woods.

Honem! Honem! (2000)

Jak jeden Švéd měl problémy s erekcí a jeden Libanošvéd (nebo Švédolibanonec) zase se svatbou. A oba se vzájemnou pomocí vítězí. Příběh trošku jednodušší, ale vtipný. Mám rád švédské filmy (nebo spíše libanonošvédské).

In nomine Patris (2004) (TV film)

Slušné televizní dílko, které připomíná středoškolákům co by nemělo být být zapomenuto. Hraný dokument by tomu zřejmě slušel více.

Bournův mýtus (2004)

Poznávám Paula Greengrasse a jeho roztřesenou kameru a točení hodně na tělo (viz Bloody Sunday). Jinak souhlas s Looserem, jednička se mi líbila více. Asi proto, že po všech pochvalných recenzí jsem očekával více. Karl Urban und Karl Roden - 3 hvězdy.

Kráčející skála (2004)

Stereotypní, ale svižné. Hloupé, ale (prý) ze života. O tom, jak jeden dobrý chlápek zmlátí polenem pár špatných chlápků. Co jsem očekával, to jsem dostal. Takže spokojenost.

Kruté radosti (2002)

Velmi příjemné slovenské překvapení okořeněné Ondrou Vetchým. Atmosféru maloměsta, kde každý s každým něco má, ale vlastně jsou všichni kamarádi, rozčeří Táňa Pauhofová jako dcera váženého občana. A vztahy se začnou kroutit. Výborné.

Enigma (2001)

Zdařilá adaptace přece jenom průměrné knihy. Slušně objasněno fungování šifrovacího stroje Enigma a hůře fungování britské protimašiny ULTRA. PS. Film je pro mně spíše zajímavý srovnáním dvou uvažovaných adeptů na příštího Jamese Bonda. Dougray Scott v roli toma Jericha a Jeremy Northam v roli Wigrama. U mně by vyhrál Northam.

Resident Evil (2002)

Tohle sedlo Mille daleko víc než třeba Johanka z Arcu. Pár zajímavých momentů (chodba s paprsky) a jelikož film je dějově o ničem, krásně jsem si vychutnal brutální hudební doprovod.