Hranice zlomu (2003)

IMho nadprůměrný a působivý film na vážná témata o problémech naší společnosti. Když jsem to viděl, chtělo se mi přispět nemalým obnosem na charitu. škoda jen toho konce, ten se prostě nepovedl, udělat z toho love story byla chyba, ovšem scény jako dítě s granátem jsou nezapomenutelné.

Knight Rider (1982) (seriál)

Jako hodně malý kluk jsem tenhle seriál miloval (a jak čtu tady, tak nejsem jediný), teď, když se podívám na pár dílů, uvědomuju si, jak jsem byl naivní a pošetilý,

Královna Alžběta (2005) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film se mi nějak nelíbil. Něco tomu chybělo. Helen Mirren je dobrá, ostatní jakž takž taky, ale zdá se, že se tu dost šetřilo a místy je to dost roztahané. Navíc citové výlevy Alžběty mi místy dost lezly na nervy.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Silně nadprůměrný western s dobrými hereckými výkony (vyzvedávám hlavně Krise Kristofersona) a hlavně skvělou hudbou od Boba Dylana. Škoda jen, že ten konec byl takový "jednoduchý". Co ale ve mně přetrvalo je ta zvláštní nálada filmu, jakokdyby romantika plná mrtvol.

Damien (1978)

Nadprůměrný horor, který si zaslouží vyšší hodnocení, než tady dostal. Jednička ale přecejen byla lepší.

A Země udeřila (1990) (TV film)

Nevím proč tak špatné hodnocení, není to zas tak hrozný film. Pravda, děj není moc bohatý, vizuální efekty žádné, ale dívat se na to rozhodně dá a má to určitou sugestivnost.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Bohužel se neshodnu s většinou recenzentů. Tenhle film a zvláště jeho druhá půlka mě zklamaly. Ze začátku to vypadá dobře. Hádky obou hlavních představitelů mají hlavu a patu, první jaderný pokus se vydaří, scény s opravou lodního reaktoru jsou povedené. Tím ale pozitiva končí. V druhé půlce totiž přichází vlna patosu a kecy o hrdinství o "správných komunistech". Na jednu stranu je sympatické, že Američani tentokrát ukázali sověty i z jiné stránky než z té špatné (byť vzhledem k úplnému závěru by se o tom dalo diskutovat), bohužel to však provedli velice nešťastně a místy až směšně. "Udělal jsem správnou věc" :-), když jsem napsal svůj názor a neopičil se po druhých. Za první půlku **** za druhou *.

Sběratel kostí (1999)

Ze začátku film funguje skvěle, napětí stoupá jak vražd přibývá, hlavnímu duu jsem začínal fandit. Bohužel závěrečné rozuzlení je trapné, vrahovi chybí charizma a celá pointa je tak nějak o ničem..

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Souhlasím s Limou. Tenhle film je jedna velká přehlídka svalů a kopí ve zpomalených záběrech. Je mi líto, ale tak kýčovitý a patetický film jsem už dlouho neviděl (Naposledy to byl asi Gladiátor). Leonidas u mě byl spíš fanatik než odvážný král a Xerxés mi místy připadal k smíchu. Dějová linie s manželkou mi přijde bezpředmětná. Závěr, který mi silně připoměl o dvě třídy lepšího čínského Hrdinu mi jenom napovídá, jak asi ty pravé "hrdiny" (myšleno ironicky) vidí Miller a Snyder. Ne, tahle jatka se mi nelíbila.