Finanční krize (2010)

Ja som sa neskutočne nudil. Napriek hlasu Matta Damona a pekným záberom z vtáčej perspektívy ma to absolútne v ničom nenadchlo. Celý čas sa len kecá stále o tom istom, nič si z toho aj tak nezapamätám, "zápletku" s Islandom som vôbec nepochopil a úplne ma tento dokument uspal. Nie dobrý výber pre mňa.

Pouť (2010)

Zaujímavý počin Estevez famílie. Predpokladám síce, že mi ho časom vytesnia z hlavy iné veci, no aj tak, snímok bol podaný s citom, nič nepreháňal, išlo o zaujímavý príbeh, v ktorom si nájdu svoje aj pobožní, aj svetskí ľudia a hoci by sa niekoľko výhrad našlo (napr. zdĺhavé putovanie v prvých 200 kilometrov a ďalších 600 ledabolo strihnutých, akoby sa v nich nič nestalo, či mierne pretiahnutý záver), vo všeobecnosti film hodnotím veľmi pozitívne.

Sněhurka a lovec (2012)

Tvorcovia sa pekne pohrali s rozprávkovou tematikou a posunuli jej hranice. Napriek tomu ale neboli niektoré scény úplne zvládnuté a aj keď sa Kristen Stewart snažila, nedokážem ju vnímať ako najkrajšiu ženu na Zemi. A fakt nechápem, prečo to má mať pokračovanie.

Bourneův odkaz (2012)

Toto nebol Bourne a ani ako bežná akčná vec by to u mňa asi nevzbudilo veľa záujmu. Slabá atmosféra, veľa zbytočných kancelárskych kecov, napriek tomu, že proti hercom osobne nič nemám, akosi som im ich postavy neveril, príbeh nič moc a hlavný boss úplne trápny. Minimálne o dva stupne horšie než pôvodná trilógia, a to som ešte celkom mierny, si myslím.

Hasta la vista! (2011)

Zaujímavá téma, ktorá ma na moje prekvapenie chytila, dobré vykreslenie charakterov, citlivý humor a priebeh filmu, smutný nehollywoodsky záver. Nečakal som niečo takéto od belgického filmu, ale som rád, že som ho videl.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Toto už bolo až príliš americké poňatie Holmesa. V jednotke som ešte tú akciu ako-tak akceptoval, tu už ale toho bolo až príliš. Sled spomalených záberov, či už z prítomného času, retrospektívne, alebo smerom dopredu mi prišiel umelý a preplácaný. Popritom sa zdali zas iné scény nevyvážené, až uspávajúce. Akoby sám film nevedel, čím chce byť. Nehovorím, že to bolo úplne zlé, ale bolo to až príliš hrotené podľa mňa.

Neřízená střela (2010)

Taká milá chutná akčná komédia na anglický spôsob. Herci pasovali do rolí, dĺžka bola tak akurát úmerná, pobavilo, ale určite sa tento film nevryje nejak do hĺbky mojej mysle.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Jednotku Rýchlych a zbesilých som videl hrozne dávno, keď som ešte šlapal na Need for Speed vo veľkom. Ostatné diely som akosi obišiel a teraz som sa dostal k päťke. Napriek tomu, že autá stále zohrávajú dôležitú úlohu, už to vonkoncom nie je len o nich. Určité prepojenia a nadväznosti na predchádzajúce diely mi síce unikali, no aj napriek tomu sa mi film dosť páčil, obzvlášť záver ma dotlačil k tomu, aby som dal hodnotenie 4.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Určite posun k lepšiemu oproti prvému dielu, ktorý nemal hlavu a pätu. Dvojka Expendables mala myšlienku a zmena režiséra určite prospela. Nebola to len akási koláž s pár rádoby vtipnými momentami. Možno tých hlášok tuná bolo až príliš veľa a boli trochu na silu niektoré, to by som tak najviac vytkol asi.

Cemetery Junction (2010)

Veľmi príjemné pozeranie. Svojou atmosférou, zasadením, jemným, vkusným a častokrát trpkým humorom mi film pripomína československé záležitosti typu Pelíšky, Muzika, či Občanský prúkaz. Súc na opačných stranách opony, problémy mládeže boli veľmi podobné a to, že Briti spravili niečo takéto ma veľmi teší. Nevadil mi dokonca ani "rozprávkový" záver, ktorý by sme v našich filmoch z tohto prostredia len ťažko hľadali, no tu mi tak akosi do toho citlivo spraveného snímku sedel.