Dokonalý trik (2006)

Mňa osobne film až tak nenadchol. Chválim síce skvelý nápad a vypointovanie, no prevedenie na mňa nejak extra nedoľahlo. Príliš som sa v ňom stratil, či už v striedaní časových sekvencií, alebo v príbehových etapách. Skrátka to nebolo natočené pre mňa.

Pokání (2007)

Akosi som sa nedostal s týmto filmom na tú istú vlnu. Zvlášť začiatok som viac-menej pretrpel, potom to už išlo lepším tempom a smerom. Najviac ma asi zaujala scéna na jeden záber pri Kanáli La Manche a možno celkový záver filmu. Okrem toho ale nič moc pre mňa.

Na vlásku (2010)

Nie je to taká tá tradičná animovaná vec s vysoko postmoderným nádychom, aké teraz chŕlia všetky spoločnosti. Skôr ide o klasickú disneyovskú rozprávku prevedenú do 3D animácie, ktorá má ale zaujímavý dej, postavy a dá sa na ňu pozerať so záujmom bez toho, že by bola nejaká trápna, či vyslovene nudná. Dokonca aj klasické spievané pasáže, ktoré u Disney-rozprávok moc nemusím mi tuná vôbec neprekážali a aj preto plné bodové ohodnotenie z mojej strany.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Začínam si zvykať na fakt, že od kórejskej a japonskej tvorby vážne neviem, čo môžem očakávať. V tomto filme ma veľmi nenadchol trošku vlažný začiatok, no postupne sa film začal rozbiehať, kombinovali sa absurdné scény s krásnymi filmovými zábermi, komickými situáciami a druhá polovica filmu bola už naozaj dobrá. Trochu mi to pripomenulo Hlavu XXII prenesenú na vyzdvihnutie absurdity vojny medzi jednotlivými Kóreami, zároveň film poukazoval na fakt, že sa Američania musia srať do všetkého. Záver bol trpký, smutný, ako realita. Hudba Joe-a Hisaishi-ho opäť nesklamala. Nemôžem si ale pomôcť, japonská tvorba mi je aj tak srdcu bližšia než kórejská.

Metal & metalisté (2005)

Veľmi dobre spracovaný dokument. Poučný, no zároveň niekedy vykreslený tak, že som nevedel, či autor obhajuje metal, alebo ho skrátka ukazuje zo všetkých možných perspektív. Možno mi tam absentovalo väčšie rozanalizovanie jednotlivých subžánrov, pretože niektoré boli len tak spomenuté a nedozvedel som sa k nim takmer nič. Zároveň mi trošku chýbalo porovnanie metalu a rocku. To by myslím, že bolo dosť vhodné spomenúť, aby sa diváci dozvedeli, čo tvorí tú hranicu. Najmä tí, ktorí teda nie sú priamo metalisti, ale chceli sa o metale z tohto dokumentu dozvedieť viac. To všetko by sa ale asi odrazilo nepriaznivo v minutáži filmu, čo autori nechceli (hoci niektoré veci z môjho pohľadu pokojne mohli byť kratšie). Ale chválim tento kúsok.

Černá labuť (2010)

Wau. Totálne zimomriavky počas takmer celého filmu. Nikdy by ma nenapadlo, že film o balete môže byť takýto neskutočne dobrý. Strhujúci, napínavý, dychvyrážajúci.

Alenka v říši divů (2010)

Pekné efekty, postavy a všetko okolo, no niečo mi predsalen v tom filme chýbalo. Niečo, čoho by som sa chytil. Možno trošku plnohodnotnejší príbeh, nie len taký sled udalostí, ktorý má jasne prednastavené svoje kroky. Aj napriek filmovej gracióznosti, príbeh ma jednoducho dostatočne nenaplnil.

Ten kluk (2007)

Zaujímavá dráma, chytľavá. No zároveň jedna z tých, čo si pozriem raz a už sa k nej asi nevrátim. Ale dobrý motív, prevedenie, záver, fajn.

Sbal prachy a vypadni (1998)

V niektorých anglických snímkoch, ako napr. IT crowd, či Harry Potter nemám problém s angličtinou, no toto bol zas jeden z tých tvrdých orieškov, čo som sa márne snažil zachytiť, o čo tam vlastne ide. Aspoň spočiatku. Potom som sa do toho filmu už napasoval a musím povedať, že to stálo za to. Veľmi dobrý príbeh. Popretkávaný a zároveň zrozumiteľný so skvelou celkovou pointou.

Adamova jablka (2005)

No, nič moc podľa mňa. Čudujem sa tomu vysokému hodnoteniu. Nejak mi ten film nesadol. Každopádne sa mi ho ani nedá nejak extra skomentovať, pretože som si z neho nič moc nezapamätal. Ako, pár vecí bolo možno zaujímavých ale v konečnom dôsledku pre mňa film dosť o ničom.