Pod vlivem lásky (2008)

Sákriš, tak toto bol zaberák počínajúc japonským tarantinom cez psychotický súboj perverzity a náboženstva, čo ďalej vhuplo opäť do brutalít až to nakoniec vyvrcholilo v blázinci. Rozhodne by som to nedokázal žánrovo zaradiť a keby chcel niekto, aby som mu poradil peknú romantickú komédiu, asi by sa veľmi nepotešil, keby som mu odporučil Love Exposure. Každopádne myslím, že každý si tam nájde nejaké pre aj proti. Mne sa páčilo to, že aj napriek dĺžke filmu som sa vôbec nenudil, priebeh bol nečakaný, zachádzajúci do expresivity, ktorú by som od takéhoto filmu nečakal. Sklamali ma trochu predstavitelia, kde až na Hikari Mitsushima mi absolútne nikto neprirástol k srdcu. Bol to kúsok, ktorý ma dosť prekvapil, páčil sa mi, ale v niektorých miestach to autori dosť prehnali s kreativitou.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ako, nemôžem uprieť tomuto filmu nápad. Každopádne sa celkový film predo mnou nezáživne vliekol a hoci bol podfarbený krásnou hudbou, občasným humorom a fantáziou, jednoducho ma nudil a len som čakal, kedy už skončí. Rozhodne sa nezaradí medzi moje obľúbené filmy, ani obľúbené anime. Anime ma zvykne do seba vtiahnuť a nútiť žiť daný príbeh. Pri tomto kúsku sa nič také nestalo.

District 9 (2009)

Pred samotným filmom som si predstavoval, že to bude film inšpirovaný preslávenou slovenskou lokalitou Luník 9. Mimozemšťania pristáli na našej planéte, žijú v rozbúraných slumoch a segregovaní od ostatných. Sprvoti tomu aj samotný film nasvedčoval, no nakoniec sa z neho vykľulo niečo úplne iné. Prvá polovica filmu bola skvelá. Spôsob natáčania formou takej dokumentárno-reportážnej kamery, vzbudzovanie záujmu, kde sa človek bojí prerušiť sled vnímania čo len na pár sekúnd, aby mu neušlo niečo pre príbeh podstatné. Žiaľ, druhá polka sa zviezla do nudnej americkej klasiky, kedy som už vážne len čakal aby henten debil skapal a film sa skončil. Škoda toho. Ale aj tak film hodnotím pozitívne.

Sociální síť (2010)

Nemyslel som si, že by som takémuto filmu dal plné bodové hodnotenie, ale naozaj ma zaujal. Bol poňatý tak, že ma skrátka nenechal nudiť sa a sám som nevedel prečo. Zároveň som vôbec netušil, komu vlastne držím stranu v jednotlivých procesoch. Dobre spracované.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Ako, neskutočne dobré hlášky o smrti a veciach s ňou spojených. Napriek tomu ale filmu chýbala určitá dynamickosť, či zvýšenie napätia. Možno to zapríčinila animovaná forma, ale bolo tam na môj vkus príliš veľa pasáží, pri ktorých som rozmýšľal nad všetkým možným, len nie nad filmom.

Persepolis (2007)

Až tak ma tento film neuchvátil. Ako, hej, zaujímavý, nápaditý, humorne opisujúci vážne témy, ale inak čo ja viem, dosť som sa pri ňom nudil. Čakal som viac.

127 hodin (2010)

Poznal som príbeh tejto udalosti a bol som zvedavý, ako to spracujú do filmu. Kamery aj samotný James Franco perfektní. Trochu čudne vyznel koniec, keď vypil niekoľko litrov vody, zrazu strih a dehydrovaný kričí na ľudí. Viem, že tam prešiel 10 kilometrov, no z toho filmu mi to nejak nevyplynulo. Asi sa chceli tvorcovia upriamiť skôr na samotné vyprosťovanie spod skaly. Ale, pekná dráma.

Průvodce (2008)

Nádherný film. Sprvoti ma až tak neuchvátil. Plachý humor, pohrebná zápletka, pekný film, no nijak výnimočný. No zhruba od polovice sa rozbehol, s hudbou pána Hisaishiho začal stupňovať svoje napätie, až nakoniec prekrásne vyvrcholil a vložil do mňa toľko zimomriavok a dojatia, koľko už vo mne veľmi dávno nebolo. Okrem napätia a dojmu v sebe nesie tento film aj veľmi veľa odkazov ohľadom smrti a predsudkov a určite sa oplatí ho vidieť.

Peklo s princeznou (2009)

Taká klasická česká rozprávka. Neprekvapila, ale ani nepokazila. Klasický priemer.

Americký zločin (2007)

Uf, kruté. Brr. Veľmi dobre nakrútený film prešpikovaný drámou a perfektne vygradovaný. Až mi je z toho zle. Trochu ma zmiatla tá scéna, keď Sylvie ušla k svojim rodičom, možno za to ten bodík z hodnotenia dole.