Ať vejde ten pravý (2008)

Pri tomto filme mám v sebe akýsi zvláštny vnútorný rozpor. Netuším totiž, či sa mi páčil, alebo nie. Samotné napätie, drámu a všetko naokolo som nejak nevedome vnímal len telom, nie mysľou, na čo vôbec nie som zvyknutý pri filmoch. Zvláštny počin určite. S americkým dabingom ho však neodporúčam, ten bol hrozný.

Rock ze střední (2009)

Dalo by sa povedať, že to bol taký High School Musical prístupný ľuďom, ktorí nie sú čisto len do popmusic. Aj napriek ošúchanej zápletke, hyperpredvídateľnému záveru a niektorým vážne absurdným záležitostiam musím povedať, že film sadol ako riť na šerbeľ k môjmu aktuálnemu psychickému rozpoloženiu a pozrel som si ho rád. Asi bol skrátka dobre natočený.

Pan Nikdo (2009)

Butterfly Effect a The Time Traveler's Wife skombinované do jednej premyslenej, neblockbusterovskej skladačky s napätím, zamýšľaním sa a čakaním, čo ešte tento film ponúkne. Zhruba takto si predstavujem, že by mohli vyzerať filmy budúcnosti. Určite to nie je vec pre jednoduchého diváka, no tí náročnejší si v nej prídu na svoje.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Posledného Shreka by som mohol nazvať miernym, ba až celkom dostatočným sklamaním. Absencia nesmierne komických, ba až parodických scénok, Potter-dizajn bosoriek, rozplynutého dymu, kombinovaný s Greengoblinovskou naháňačkou a vrhacími granátmi guľatej formy, všetko zabalené v 3D, ktoré je v kine dvojnásobne drahšie, no účinok na mňa osobne ešte ani raz nezanechalo, to všetko hovorí o tom, že film u mňa až tak nezabodoval. Ako, Shrek je už klasika, dá sa povedať, mal, tak ako vždy svoje kladné stránky, ale od veľkého finále som očakával niečo väčšie.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Nápad dobrý, prevedenie ale značne krívalo. Páčilo sa mi využitie skrytej reklamy, ktorá vlastne vôbec nebola skrytá. Škoda len, že z toľkého sponzorského sa podarilo vytrieskať len takýto "lacný" plátok. Ako, sem-tam som sa pobavil, ale nejak extra to nebolo teda.

Tenká červená linie (1998)

Nie že by sa mi film úplne nepáčil, ale akosi mi to prišlo až príliš, hm, realistické, alebo ako to nazvať. postavy sa mi zlievali, často som nevedel, koho príbeh sa práve odohráva, čo bolo síce možno ústrednou myšlienkou, no na mňa to veľký dojem neurobilo. Zároveň dĺžka filmu a tiež množstvo monológov ma dosť odradilo od tohto filmu. Existujú pre mňa aj zaujímavejšie vojnové filmy.

Little Ashes (2008)

Ono, bezpochyby poučný a hodnotný filmový zážitok, žiaľ, na moju hanbu, predsalen si viac vychutnám atmosféru blockbusterov, alebo neviem, ako to mám inak nazvať, tento štýl filmu je niečo, čo nezvyknem pozerať, nemám k tomu určitý typ vzťahu. Ale, ako hovorím, zas som o niečo vzdelanejší.

Na sv. Valentýna (2010)

S výnimkou toho, že celý film skončil až neskutočne dobre pre všetkých protagonistov, musím povedať, že som sa dobre zabavil. Zároveň vsunutie niektorých nečakaných pasáží osviežil a trošku odpútal pozornosť od vopred očakávaného záveru. Páčilo sa.

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Pre mňa osobne najslabšie anime, ktoré som videl, so sebazaprením som sa dostal za polku a ešte si veľmi dobre rozmyslím, či ho vôbec dopozerám. Tento štýl mi vôbec nesadol.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Veľmi dobrý, moderný sitcom s kvalitnými charaktermi, príbehom, humorom a všetkým, čo človek od dobrého sitcomu očakáva. Jediným problémom je, že to nedokážem pozerať v originále bez titulkov tak, ako to robím pri iných filmoch, či seriáloch, pretože potom by som kvôli komplikovanosti jazyka neporozumel ani polke seriálu, ani polke vtipov.