• Fantasy

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Retro komediálny akčňák na štýl Jamesa Bonda v podaní nie jedného ale hneď dvoch fešákov a kránou dcérou vojnového zločinca, ktorá sa výzorovo a štýlovo ponáša na typickú francúzsku a nie nemku.

Svět podle Evelyn (2015) (seriál)

V prvom rade je to sitcom, teda nemôžem čakať čakať duchaplnú 5 hviezdičkovú zábavu. Tak isto je to pri amerických 20min sitcomoch so smiechom v pozadí. Je to jednoducho plytký humor, pri ktorom má človek nachvíľu vypnúť mozog. Keby som bola odkázaná na sledovanie toho, čo nám ponúkajú slovenské komerčné televízie, tak by som sa potešila, že aspoň niečo pri čom po 10 min nezaspím. Netvrdím, že je to niečo extra, ale popravde čakala som vačšiu trapošinu, vzhľadom na to, čo nám ponúkajú iné slovenské komediálne seriály s parochňami na hlavách, spomaleným dejom a 15min hádkami o ničom, tak toto je to asi o jednu hviezdu vyššie. Prvý diel bol vcelku svižný a malo to aspoň ako taký spád. Aspoň niečo, čo sa ťahá na podpriemerný až priemerný americký sitcom, len ľudia si ešte nezvykli na slovenskú verziu tohto typu. Dala som tomu ešte šancu a myslím si, že sa to vcelku chytá. Evelyn je vtipná a prirodzená, no a hlavne "neokukaná". Dokáže si zo seba vystreliť a to že nevyzerá ako modelka jej k tomu pomáha. To čo jej tento seriál však kazí sú opozerané známe tváre z Paneláku, Hod svišťom a pod. Keď tu bola snaha vytvoriť konečne trocha iný seriál spomedzi tých slovenských srčiek, tak v prvom rade nemali obsadzovať rovnakých hercov ale iné tváre. Neverím, že na svk niesú iní dobrí herci ako zrovna Vajda..

Báječný hotel Marigold (2011)

Začiatočné minúty sľubovali zaujímavé pokračovanie príbehu. Napriek tomu, že India ponúkala krásne obrazové výjavy a iné kultúrne prostredie, tak nakoniec sa z toho vykľul pomerne ospalý príbeh ponášajúci sa na Rosamunde Pilcherovú. Na večer pred spaním je to ale vcelku príjemná romantická oddychovka. _55%

Fleming (2014) (seriál)

Vaham medzi 3 az 4 *, pretoze ma velmi zaujala myslienka dozvediet sa nieco o muzovi, ktory stvoril bonda. Ale priklanam sa ku 3*, kedze zivotny pribeh bol nahusteny do 4 dielov a tak sa jednotlivym dejovym usekom a scenam nedostalo tolko vzduchu, kolko by si to ziadalo.

Znovu 20 (2015) (seriál)

Hlavna myslienka serialu je vcelku napadita, ale tak nejako sa toho stihne v pilotnom diely udiat viac a potom sa to uz len vlecie na jednej vlne. Pozeratelne, ale nie do takej miery, aby som si dychtivo pustala dalsi diel. Kazdopadne 40-nicka, ktora vyzera na 26 je silny nezmysel, napriek tomu, ze herecke by som pri dobrej voli tipla o 6 az 7 rokov menej. Ani tie hipsterske oversized oblecky jej nepomahaju, jednoducho nikto by jej na to nenaletel.

Kámoš k pohledání (2009)

Jason Segel je sympaták, ktorý oživý aj nie až tak zábavnú komédiu. Vskratke príjemné pozeranie, vzťahovka bez núteného slaboduchého humoru, ale zasa žeby som sa extra bavila nemôžem povedať. Taký nezapamätateľný príjemný priemer.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Vážne ma udivuje, ako sa mohla Angelina vďaka tomuto rozpravkovému akčňáčiku dostať do povedomia Hollywoodu, najmä po tom ako dala žralokovi päsťou do frňáka a ten ju celý preposratý z jej boxerskych skúseností ešte zviezol na hladinu.

Godzilla (1998)

Od začiatku až po koniec superakčná nahánačka, len škoda že tvorcovia občas nevedia kedy skončiť. Hodinu a pol sa divák pozerá ako male godzilky naháňajú a požierajú akčných hrdinov zachraňujúcich Newyork a celý čas sa tesí ako tých malých godzilých zmrdov nakoniec rozflákajú na franforce a ako budú lietať tie ich hlavičky, nozičky.. A ani to mi nedopriali, po odpálení tam len tak ležali celé na zemi, akokeby sa im nič nestalo, veľká škoda.

Interview (2014)

Skutočne zábavná komèdia pre všetkých, ktorým leží Kim v žalúdku. Taktrochu vulgárnym spôsobom podané, čo neprekáža, len keby si boli odpustili zopar fekalnych vtipkov a niektoré krvavé scény, konkrétne v nahrávacom štúdiu. Kladne hodnotím aj nepredvídateľnosť situácií a sympatické herecké obsadenie.