• Fantasy

Sexbomba od vedle (2004)

Najzábavnejšia teenegerská komédia bez zbytočných trápnych scén, ktorá má vážne niečo do seba.

Love at the Thanksgiving Day Parade (2012) (TV film)

Taká americká verzia románu od Rosamunde Pilcherovej. Namiesto Lásky na Fjordoch je to Láska v Chicagu. Keby tomu ale tvorcovia ubrali trochu naivity a do hlavnej úlohy by obsadili napr. takú Jennifer Aniston, tak by sme z toho mali namiesto "Pilcherovky" takú typickú "Anistnovku". Pozitívne hodnotím zopár dobrých šplechov a nenápadné preniknutie retra, či už v podobe správania sa hlavnej hridnky, alebo v jej šatníku.

Báječná léta pod psa (1997)

Neskutočne vtipné a zábavné, najmä šplechy mladého Kvida.. atmosferické od začiatku až po koniec, ktorý mi príde odrazu nejaký smutný.

Fair Play (2014)

Pútavá jednoduchá dejová línia nieje našťastie len o športe ale aj o živote, ktorý každá doba vytvára inak. Každopádne dobovo uveriteľné a myslím že je ho hodné zaradiť do kategórie podarených filmov o socialistickom Československu ako napr. Pelíšky.

Selfie (2014) (seriál)

Po vzhiadnutí dvoch dielov vcelku vtipné a pozerateľné. Pripomína mi to trochu Confessions of a Shopaholic, ale možno že len výberom herečky.

Černobílý svět (2011)

Úžasná dráma, ktorá je skôr komédia, odohrávajúca sa v 50. rokoch v Amerike, ukazujúca nadutosť a spoločenské opovrhovanie domácich paničiek voči sociálne slabšej triede. Viac ako 2 hodiny zaujímavý, zábavný, dojímavý a strhujúci príbeh. A pre mňa ako milovníka všetkého retra a historična vo filmoch načisto perfektné, päť hviezd z piatich!

Paralelní světy (2012)

Idea oboch svetov, horného a dolného je paralela skutočného sveta, kde sa bohatí nestíkajú s chudobnou vrstvou nielen preto, že je to spoločensky neprijateľné, ale najmä vďaka tomu, že je to fyzicky priam nemožné, čo bohatým vyhovuje. Krásny príbeh, vizuálne dobre zvládnutý, ba priam snovo až rozprávkovo (najmä zábery v zimnej krajine na úpätí hôr). Spoločná tančiareň na rozmedzí oboch svetov bola famózna. Až na zopár drobných nedomyslených nedostatkov (v podobe nedodržaných fyzikálnych zákonov vymyslených samotnými tvorcami), je to krásna scifi rozpávka o láske a spoločenských pomeroch, ktoré fungujú aj v našej realite.

Na hraně zítřka (2014)

Aj napriek tomu, že nepreferujem vojnové akčné trháky a k zapnutiu tohto filmu som sa viac menej musela donútiť, tak som vcelku nadšená. Malo to vtip, nápad, charizmatickú Emily Blunt a neustále napätie, čo sa stane v jeden opakujúci sa deň. Taktiež nechýbal moment prekvapenia a nie tak celkom predvídateľný koniec. A na záver, veľká vďaka za to, že mimozemské vesmírne včely sa nepodobali na obrí hmyz, ktorý všade zanecháva sliz a teda, že som mala kľudný spánok bez nočnej mory :)

Zrození Planety opic (2011)

Pôvodné filmové prevedenie Planéty opíc vo mne od detstva vyvolalo nechuť až nenávisť k akýmkoľvek opiciam, tak veľa dokáže film s detskou mysľou. Zrodenie plantéty opíc však ukazuje tú ľudskú stránku, zlyhanie morálky a tiež človeka vo vzťahu k zvieratu. Príbeh len ukazuje, ako by sa nám zvieratá odvdačili, keby mali nad nami väčšiu moc a teda vyšší intelekt.

Bratři Solomonovi (2007)

Vtípky na účet dvoch pribrzdených bratov v štýle Jimma Carryho. Asi si to nezaslúži viac ako 50%, ale aj tak sa bolo na čom zasmiať.