• Fantasy

Ocelová pěst (2011)

Vždy ma poteší film s pekne zvládnutými 3D animáciami, roboty boli efektné a išiel z nich strach, ale inak príbeh a dejová línia ma nijako nechytila za srdce, jednoducho klišé... Ako oddychovému filmu na večer tomu dávam 65%.

Slečna zamilovaná (2009)

Na to čo som očakávala od tohto filmu, to bola slušná zábava a niekoľkokrát som sa aj nahlas zasmiala, čo sa mi nestáva. Sandra Bullock so strašnými blond vlasmi si zahrala pološialenú ženskú a išlo jej to celkom slušne. Je to typ americkej situačnej komédie, ktorá sa nesnaží zahrať na romantickú nôtu, snáď až ku koncu filmu, ale skôr na humorné situácie a podivínske povahy postáv. Každopádne pri tomto humore som sa necítila trápne ako to pri väčšine týchto typov komédií býva, ale v doomácej pohode s úsmevom na tvári som si spríjemnila večer. ...preto si tento film zaslúži minimálne 60% ak nie viac.

Tamara Drewe (2010)

Príbeh odohrávajúci sa v krásnej anglickej dedinke so starobylými domcami a kúzelným vidiekom vždy vizuálne poteší. V podstate ani dejová línia prepletajúca životy viacerých obyvateľov nieje vymyslená zle, len sa mi zdala byť zbytočne zdĺhavá a nie dostatočne uveriteľná. Film má zopár naozaj vtipných momentov. Na prvý pohľad vidieť, že to nieje americký film, aj napriek tomu že v podstate konči happyendom... pretože zastreliť na konci filmu psa bez mihnutia oka a potom si z toho robiť prdel, to sa len tak nevidí, keďže dnes je akýkoľvek domáci miláčik viac ako človek. Takže psíčkari ani nepozerajte, fuj fuj!

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Od nového seriálu Chalieho Sheena som pravdupovediac neočakávala nič viac ako pokračovanie opileckých a striptérskych vtípkov Chalieho Harpera. A bola som milo prekvapená, Charlie má charakter a srdce ...a kopu zábavných pacientov, pribrzdenú exmanželku a ľadovo chladnú milenku. Takýto Charlie sa mi páčil, až kým sa v 2. sérií znova nestal nachvíľu Harperom.. ale chvalabohu len nachvíľu! 2.séria: po dopozeraní 74 dielov 2. série môžem povedať, že to celé išlo len dole vodou, zachraňovala to snáď len nová otravná kolegyňa.

Láska všemi deseti (2012)

Súčasný retrofilm s dobovou kamerou zafungoval ako nenútená komédia s kostýmami, rekvizitami a interiérmi, ktoré ma vniesli do obdobia, kedy snom každého moderného dievčaťa bolo stať sa sekretárkou. Všetko krásne zapadá, najmä keď sa hlavná hrdinka tak náramne podobá na filmovú ikonu 50-tych rokov Audrey Heapburn, len v o niečo svetlejšej verzií. Dve hlavné súperky v súťažiach písacích strojov boli taktiež famózne.

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Prekvapivo nadpriemerné poňatie poviedok, najmä po vizuálnej stránke. Profesionálny obraz, najmä keď kamera snímala bežiacu Cibulku a letiaci náboj. Nemohla som si pomôcť, ale čienobiele poňatie mi chvíľami pripomínalo SinCity. Najpôsobivejšie poviedky: Mária a najviac posledná vianočná poviedka, obe mi evokovali Tarantinových Nehanebných bastardov. Latinák bol špičkový. Na to, na čo som pri slovenských filmoch zvyknutá, je to vysoký nadpriemer porovnateľný so zahraničnou produkciou.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Taká zmes medzi Harrym Potterom, ktorý hľadá horcruxy a pirátmi karibiku, až na to že C.S. Lewis ju vymyslel o pár desaťročí skôr. Vizuálne pekná pohodová rozprávka_65%

Občanský průkaz (2010)

Po druhom vzhliadnutí musím povedať, že bodaj by bolo takých českých filmov o tomto období viac. Na Pelíšky to síce nemá, ale rozhodne sa približuje.

Blbec k večeři (2010)

Keby som si pozrela hodnotenie filmu, asi by som si ho ani nepozrela, čo by však bola škoda. Originálny námet, vtipné hlášky a zopár podivných blbcov=kreatúr na večeru. Celý čas som sa bavila_60%

Devious Maids (2013) (seriál)

Po vzhliadnnutí prvej série môžem povedať, že komu sa páčili Desperate Housewifes, tak sa pravdepodobne bude pozdávať aj toto. Mala som obavu, že mi bude seriál vďaka hispánskym hlavným predstaviteľkám pripomínať telenovelu a v zopár scénach som mala taký dojem. No napriek tomu je tam pútavá a dostatočne napínavá hlavná zápletka nevyriešenej vraždy a kopa komických vtipných situácií.