• Fantasy

Grandhotel Budapešť (2014)

Fantastické spracovanie satirickej komédie do ktorého som sa zamilovala a najmä do bláznivých postáv s neuveriteľnými výrazmi tváre. To čo sa nedá nevšimnúť, sú čelné pohľady kamery na situácie v interiéri, napr. vo výťahu, kde mimochodom úžasne vynikla hra farieb, ale aj pri akčných scénach ako čelný pohľad na jazdca na motorke, na saniach, ale aj na uprchlíkov za vezenským oknom, alebo čelné portréty postáv. Kamere popri tom nechýbal starý nádych obrazu a atmosféra fantastičnosti. Len malý postreh.. trošku škoda že meno doktora Kovacsa neprečítali tak, ako by sa v týchto končinách čítal.

Prokletý ostrov (2010)

Zápletka sa zauzluje a rozplieta, chvíľami tajomné až mystické.. mám rada pohľad z druhej strany, výborne spracované, tajomno sa drží až do samého konca... pred vzhliadnutím som si myslela, že je to jeden z filmov na ktorého pointu onedlho zabudnem, ale presvedčil ma o opaku. _90%

Probudím se včera (2012)

Konečne som sa na nejakej novšej českej komédií pobavila a príjemne si oddýchla. Lacné scifi prvky a s tým súvisiece prípadné nezrovnalosti si netreba všímať, tu ide hlavne o príbeh, nostalgiu z cias komunizmu (tá sa zväčša vypláca) a vcelku vydarený humor. Ale pravda chybyčka do očí bijúca, 18 ročné petrove ja sa ani na míle nepribližovalo po vizuálnej stránke 40 ročnému Petrovi. Ale čo už, nájsť Mádlovi podobný fejs sa asi nedá. Každopádne takých 70% odo mňa.

Gravitace (2013)

Stratiť sa vo vesmíre a letieť niekam do neznáma, vedieť že ma nikto nenájde, tak to je teda nočná mora zhmotnená do vizuálne krásneho, nepredvídateľného a emočne vypätého príbehu. Kedže mi to pripomenulo svoju detskú nočnú moru, tak subjektívne znižujem hodnotenie z 5 na 4 hviezdy.

Souboj Titánů (2010)

umelo vyznievajúce ako Sparta - vojna bohov, každopádne treba to brať s rezervou, pretože tento typ sfilmovania gréckej mytológie mi pripadá ako celkom iný žáner, takže ho nebudem porovnávať s realisticky pôsobiacimi filmami o histórií. Inak taká akčná nenáročná papačka na večer _55%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

..zábavnejší, rozmanitejší, napínavejší a pútavejší ako 1. diel, čo je ale asi dané sfilmovaním atraktívnejšieho obsahu časti knihy.

Signál (2012)

Chameleón medzi komédiou a drámou, ale asi menej komediálny a preto niektoré do očí bijúce logické chyby v správaní miestnych alkoholikov v čele so starostom pijanom akosi nazapadajú do deja. Ak by to bola plnokrvná komédia, tak by sa to dalo prehliadnuť, ale takto je to pre mňa veľké mínus. SPOILER ..ako napr. že by si starosta nepýtal žiadne osvečenie od mladíkov, žeby spravil prezentáciu priamo v krčme na ktorej nič nevidieť a hneď by im na to všetci skočili a žeby netušil že rovno za obcou sa už jeden vysielač stavia... pritiahnuté za vlasy, keď sa film tvári ako dráma.. KONIEC SPOILERU Kamera a herecké výkony hlavných protagonistov boli veľmi dobré, preto 45%.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

V prvom rade chcem vyzdvihnúť retrospektívu, ktorú tu myslím niektorí považovali za mínus. Mne sa páčil práve ten zvrat prvej dejovej línie až komediálneho a nadľahčeného života mladej čoby pornohviezdy. Druhá dejová línia bola už skôr ťažšia "komédia"... pri niektorých typoch mužských tvárí je dopredu jasne čitateľný hajzel asociál z rodu buranov. Vyčítať môžem niektoré nespojité dejové skoky. Po vzhliadnutí snímku som si prečítala, že Linda toho natočila zrejme viac ako len ten jediný slávny veľkofilm, takže sa mi nalomila hodnovernosť príbehu. Ale vo mne zostal vcelku silný filmový zážitok, takže si myslím že aspoň 70% si to zaslúži.

V zemi Jane Austenové (2013)

Sladká komédia pre sladké dievčatá.. aj napriek tomu, že nemám problém s tématikou Jane Austen a prúderným Anglickým vidiekom, tak s predstieraným Austinlandom som problém mala. Námet vyzeral sľubne.. dievča z dnešnej doby sa túži dostať do vysnívanej minulosti svojich knižných hrdinov, ale prevedenie bolo také nerealistické a preplácané. A čo viac.. uši mi trhala pevná blondýna s afektovaným škriekajúcim hlasom. Poslednú polhodinu som to mala zapnuté len ako podmaz k práci, inak by som to asi nedala.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Snímok som si pustila bez toho, aby som si o ňom čokoľvek prečítala a tak ma scéna v obývačke ako Lars predstavoval umelú pannu Biancu svojmu bratovi a svagrinej vcelku šokovala a poriadne pobavila. Musím priznať, že výrazne k tomu prispeli Biancine prvé šaty barmanky stripbaru. Námet je pomerne originálny a dej nie až tak predvídateľný, takže ma to ťahalo aj zo zvedavosti dopozerať dokonca. Pravdaže nafukovaciu pannu v nedeľu na omši by nestrpeli asi ani v Amerike :) ale o to to bolo komickejšie. Reálne by Larsa na ďalší deň zatvorili do ústavu a bola by z neho už len zelenina. Ale bol to pekný vykonštruovaný obraz sveta s chápavým okolím, akým by sme mali byť aj my.. Ryan Gosling to zahral bravúrne a trochu mi pripomínal Foresta Gumpa, ale v tom druhom prípade u mňa Forest vyvolal súcit. To sa však Larsovi nepodarilo, možno tým, že sa filmári dostatočne neponorili do jeho vnútra. Zato strhávam dobrému námetu jednu hvioezdičku. Popravde som stále čakala, kedy mu prepne a niekoho zapichne. Aspoň mne pripadal trochu ako úchyl a asi by som sa od neho držala na míle ďaleko.