• Fantasy

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Zmeska príbehov, legiend a netvorov do jedného seriálu zväčša neveští nič dobré, ale v tomto prípade to dokonale hraje a vôbec nevadí. Eve Green som aj predtým fandila, ale po tomto presvedčila, že je PANI herečka, ktorá by si za svoje výkony zaslúžila oskara.

Morganovi (2009)

Priemerná vzťahová komédia z amerického vidieka, humor poslabší ale človek je rád, že sa konečne aspoň nemusí pozerať na primitívny fekálny humor tak typický pre mnohé americké komédie.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Kto má rád upírske príbehy tak sa pobaví na Abrahamovi Lincolnovi, ktorý ako superheroe usmrtí všetky zrúdy s veľkými tesákmi. ..teda až na herca v hlavnej úlohe, ktorý už len z prvého pohľadu pôsobí skôr ako nejaký knihomoľ ako akčný hrdina, takže keď som sa snažila vžiť do krvavého trháku sekania hláv a akrobatických kúskov ako v metrixe, snažila som sa nevnímať jeho blbečkovskú tvár... tým pravdaže nechcem nikoho uraziť, len že výber herca bol naozaj nešťastný. Celkový dojem skôr slabší, ale dalo sa to vydržať do konca.

Nová holka (2011) (seriál)

New girl sa snaží ašpirovať na miesto HIMYM a myslím, že v 2. a 3. sérií sa mu vcelku darí zaujať. Rovnako využíva prvky ako spomienky na svoje intrákové vysokoškolské časy a správanie Schmidta voči spoločnosti (najmä ženskej) sa občas podobá na Baneyho.

Zdravím, dámy! (2013) (seriál)

Seriál "lebo nebolo čo pozerať" sa po prvom nezáživnom pilotnom diely rozbehne, až vám začne chýbať ten dlho-noho-ruký nemožný podivín so svojimi nepodarenými trapasmi u žien. .. účel splnilo, pobavilo a necítila som sa pri tom trápne ako pri iných lacných komédiách tohto typu. V podstate spĺňa zásadnú charakteristiku súčasného populárneho seriálu a to podivín v hlavnej úlohe!

Pí a jeho život (2012)

Pí a jeho život plný metafor. Mnoho z nich mi uniklo a analyzovala som ich až spätne, keďže skutočný príbeh prichádza až na záver. + Vizuálne nádherné

Muži v naději (2011)

Nečakane dobrá česká komédia. Možno to bude aj tým, že som v poslednom čase videla niekoľko menej kvalitných filmov, takže nenásilnná komédia s Bolkom Polívkom a naozaj údernými vtipnými scénami pobavila a chytila za srdce.

Můj otec je šílenec (2012) odpad!

Snáď jediny vtipný moment bol súd učiteľky, ktorá zneužila svojho študenta... ďalej to bol len primitívny fekálny humor. V podstate som čakal komédiu typu Môj foter je lotor, bolo to ale ešte trápnejšie a absolútne nepozerateľné. Videných prvých 20 min stačilo.

Stoker (2013)

Kamera a zábery na detaily ako pavúk loziaci po pančuškách a vytŕčajúce prsty z lodičiek.. boli vizuálne zaujímavo podané. Ale... niekoľko súvislostí mi takpovediac ušlo a psychologický pohľad do zmýšľania postáv rovnako. Za vizuálnu stránku 58%

Byzantium (2012)

Upírska existencia znova poňatá iným spôsobom. Scény s prelínaním súčasnosti a minulosti boli vydarené, vizuálne lákavé a na tých 118 minút aj napínavé. Režisér po Interwiew s upírom znova chytil upírsku tému za pačesy a vznikla z toho síce trošku slabšia Upírovka ako tá predchádzajúca, ale napriek tomu pútavá. Film mohol mať tendenciu nájsť si aj fanúšikov v cieľovej skupine teenegerov, ale nepodlieha tvajlajťáckemu klišé.