Královna (2006)

Kto z nás môže vedieť,aký je skutočný život akejkoľvek rodiny, nieto ešte kráľovskej,tak ovplyvnenej tradíciami a neustálym záujmom verejnosti?Kto z nás by si trúfal natočiť o nich film?A kto z nás by s nimi menil?Možno sú príbeh i postavy zjednodušené,ale myslím,že od reality nie až tak vzdialené.Že život i smrť princeznej dojíma nie len Améliu, je známa skutočnosť,ale ja si nemôžem pomôcť, pocity akejsi ľútosti sa u mňa pravidelne dostavia pri nejednom dokumente o osude "slávnych",ktorí o ten osud a tú slávu vôbec nestáli / za všetkých napr.spomeniem otca dnešnej kráľovnej/, a napriek tomu dokázali žiť čestne a zodpovedne.Briti sú skvelí herci všeobecne,ale "hrať" kráľovnú takmer celý život by oscarovo nedokázala ani ozaj fantastická Helen / známa tiež ako špecialistka na Alžbety/.

Zimní polibek (2005)

Komorná dráma o vzťahoch a výčitkách svedomia,kde čím menej sa rozpráva a viac hrá / herci i hudba/, tým silnejšie vstrebávame všetky emócie.Dva príbehy nešťastného nepochopenia odhaľujeme súbežne a záver je skutočne krásne dojemný...."It´s not somebody who´s seen the light...It´s not a cry you can hear at night....It´s a cold and it´s a broken hallelujah....."

Partička (2009) (pořad)

Rozum mi hovorí,že je to kravina, že DD sa neprimerane smeje a niekedy je to riadne trapné.Ale vzápätí sa pristihnem pri tom, ako sa nahlas rehocem a zabávam lepšie ako na dákej oscarovej švande.A inak som ozaj vďačná za každý čo len náznak slovenského humoru.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Ja myslím, že my, Slováci,musíme Čechom závidieť viac než Cimrmana jeho stvoriteľov.Ale je super,že sme si takí blízki,že rozumieme nie len ich jazyku, ale i humoru.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Večerníček,na ktorý sa tešia deti a radi si ho pozrú aj dospeláci, je určite snom všetkých tvorcov.Týmto sa splnil.České animáky celkovo patria určite k najlepším na svete.

P.S. Miluji Tě (2007)

Možno ma ovplyvnila prestávková reklama na prostriedok proti vaginálnej infekcii,možno to,že ako muž by som sa nemohla zamilovať do postavy Hilary - príliš ukecanej a hysterickej.Celé mi to pripadalo strašne nereálne,ale nie príjemne romanticky,skôr násilne psychologicky.Neverila som nikomu jeho emócie,ani prejav - asi tak by som to zhrnula.Celú dobu som čakala snáď aspoň na nejaký dojímavý alebo milý záver, pocit trapnosti /či z dialógov,či z listov/ však pretrval.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nemôžem nenapísať môj prvý pocit po skončení filmu - takto podobne by vyzneli Piráti z Karibiku bez Jacka.Lebo filmu nechýbalo ani dobrodružstvo,ani romantický hrdina a sexy-baba,ani dobré triky,ani humor,ani exotické scenérie za zvukov krásnej hudby,a predsa čosi áno....Ale i bez povestnej čerešničky mi torta vcelku chutila.

Robin Hood (2010)

Tento začiatok legendy sa mi veľmi páčil.Bez najmenších problémov som vhupla do 12.storočia a užila si každú scénu,každú postavu,každý šrám,hehe.Bez akýchkoľvek rušivých momentov.Akcia bola,prekvápka boli,romantika i jemný humor jakbysmet.Linka lukostrelec--sir--hrdina--vydedenec / a kdesi medzitým manžel/ bola fajn,Cate Blanchett najlepšia.Kritické komentáre absolútne nechápem,je to predsa vpodstate letná oddychovka,nie dokument.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Jeden z dielov mojej neobľúbenej súkromnej série "Ako som sa nudila..."

Dexter (2006) (seriál)

Videla som len pár častí,ale musím sa vyjadriť.Chápem,že dnes je ťažké ohúriť diváka niečím doposiaľ nevídaným.A Dexter je originálny a hlavne efektný seriál,to bezpochyby.Ale nedokážem sa zmieriť s tým,že ľudí tak veľmi fascinuje násilie a vulgarita.Nie som si však istá,či je divná Amerika,či ja.