Predátor 2 (1990)

Absence Arnieho a nevychytany scenar udellai z tohoto kusu pouze podprumerne pokracovani legendarni akcni rezby.

Predátor (1987)

Jeden z nejlepsich sci-fi filmu, na ktery se da koukat do nekonecna. Atmosfera by se dala krajet...

Doba ledová (2002)

Myslel jsem si ze Shreka nic neprekona, ale Doba Ledova to dokazala. Je roztomilejsi a stejne vtipna, a i kdyz na konci scenar trosku vrze, porad se jedna o skvelou podivanou.

Hledá se Nemo (2003)

Krasny, inteligentni humor a skvele gagy, a hlavne animace u FN si zaslouzi Oscara. Osobne se mi nejvic libila blba modra rybka Dory, zejmena kdyz se snazila mluvit velrybsky ;)

Lolita (1962)

Dalsi Cubrickuv film, tentokrat na motivy Nabokovova slavneho romanu - zaruka kvality. Doporucuji radsi tuto verzi, nez remake z '93, i kdyz ten diky J.Ironsovi taky neni spatny.

Lolita (1997)

Podareny remake, zejmena diky bravurnimu Jeremy Ironsovi.

Mafiáni (1990)

Po Kmotrovi a Scarface asi treti nejlepsi mafiansky film vsech dob. Ray Liotta ve sve prakticky jedine dobre ztvarnene roli, jako vzdy brilantni De Niro a Joe Pesci, ktery za svuj vykon "maleho Fuhrera" zaslouzene ziskal Oscara.

Forrest Gump (1994)

Jeden z emocionalne nejpusobivejsich a zaroven nejkomictejsich filmu vsech dob. Co vic rict?

Donnie Darko (2001)

Námeť nepochopeného amerického -náctiletého, který je odmítán svým okolím, nerozumí si se svými rodiči a k tomu ho začne pronásledovat démonický králík mi přišel šílený, ale po shlédnutí této psychohororové napodobeniny Americké Krásy jsem se cítil dobře a nedokázal jsem si to vysvětlit. Tenhle film má v sobě jiskru a nutí člověka moc přemýšlet a určitě není pro lidi, kteří chtějí mít při sledování filmu jasno.

Matrix Reloaded (2003)

Pokračování kultovního snímku bratrů Wachovských je více než matoucí a vůbec ne tak dechberoucí jako jeho předchůdce. Příběh je chaotický a přeplácaný. Plusem minulého dílu bylo minimum postav kolem kterých se celý příběh točil - v M:R je to přesně naopak a snímku to škodí a člověk ze začátku tápe. Zion je také rozporuplný - lidé žijí ve velké jeskyni, ale přesto jsou na úžasné technologické úrovni, což lze jen těžko chápat vzheledem k omezenosti jejich pohybu a zdrojů. Dvojčata jsou směšná, ale zdaleka ne tak směšná jako nesmysly chrlící Architekt, který člověka ješte více zblbne...