Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Na třetí díl vynikající film, který ze začátku sice trochu skřípe (hlavně nesmyslná scéna s pivem padajícím na dno řeky posetém lidskými lebkami), ale po chvíli se rozjede a až do konce nesleví z tempa. J.Mostow dokázal ze scénáře Jamese Camerona dostat maximum a i když herecké výkony Stahla a Danesové trochu skřípou, Arnie vše zachraňuje svými hláškami typu "Talk to the hand" stejně jako konec, který konečně není typickým americkým happyendem.

Hrob světlušek (1988)

Hotaru no haka patri zaslouzene mezi nejvetsi anime skvosty, jake kdy byly v Japonsku vyprodukovany. Neskutecne pusobivy film, ktery by normalni herci tezko zahrali tak dobre, jako animovane postavy. Film je jedinecnou studii lidske psychiky, lasky cloveka ke svym blizkym a zaroven krutosti spolecnosti, ktera se diky dogmatum a predsudkum stale vice odlidstuje. Hrob svetlusek by si zaslouzil Oscara za scenar - vzdyt retrozabery s krabickou bonbonu, svetluskami ci scena, kdy Seito spaluje kos se svou mrtvou setrou nemohou nechat zadne oko suche... Jeden z mych nejoblibenejsich filmu vubec.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Kupodivu tato miniserie nevyuziva hladu po valecnych filmech, ktery nastal po Vojinu Ryanovi a nechce jen parazitovat na modni vlne - remeslne skvele zpracovane dilo, ktere si nehraje na inlektualni velkodilo a pusobi na divakovy emoce

Big Lebowski (1998)

Kdyz jsem videl plakat na tento film, rikal jsem si, co to amici zase splacali za pitomost. Po jeho shlednuti jsem prozrel, jedna se asi o nejlepsi americkou komedii desetileti. Jeff Bridges prekvapil a z jeho postavy se stala temer legenda a podcenovany John Goodman konecne taky ukazal co v nem drime.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvele zpracovany valecny film, vylodeni v Normandii pro me jako fandy do vojenstvi bude navzdy nejlepe provedenou valecnou scenou ve filmu, a Tom Hanks ukazal sve opravdove herecke mistrovstvi, jeho vykon je srovnatelny ten s tim ve Forrestovi.

Kult hákového kříže (1998)

E.Norton vzbuzuje opravdovy strach ve sve roli a je zatim jeho nejlepe zvladnuta. Cely film svoji syrovosti a preciznim vypravenim skvele ukazuje zaslepenost a nesmyslnost americkeho neonacismu, zaroven ale dava pochopit, proc se tyto veci deji.

Znamení (2002)

Skvele stupnovana atmosfera, diky tematu podvedome zneklidnujicim kazdeho divaka a pouzitim osvedcenych filmarskych postupu. Bohuzel konec je pro me zklamani, M.N.Shayamalan nesmyslne odkryl karty a znicil to, na cem je tento film zalozeny - na predstavivosti divaka.

Robin Williams: Live on Broadway (2002) (pořad)

Vetsina lidi je proti R.Williamsovi zaujata. Ano, natocil spoustu prumernych filmu a jeho klaunstvi hodne lidem nesedi. Ovsem tohle vystoupeni, kdy v neskutecne rychlem tempu chrli z rukavu jeden for za druhym, utahuje si z G.Bushe ci bravurne paroduje francouze, patri k nejvtipnejsim zalezitostem jake jsem kdy videl. Kdo toto uvidi, ten si Williamse oblibi...

Cesta do Ameriky (1988)

Jedna z nejlepsich a hlavne nejnapaditejsich komedii vsech dob. Bizarni sceny, stejne jako hlasky, proste skvost!

Křižník Potěmkin (1925)

Ac nemy, tento film na filmoveho labuznika zapusobi. Scena s masakrem na schodech v Odesse je fascinujici...