V Bruggách (2008)

Akčnímu krimi traileru se podařilo absolutně mystifikovat diváky. Čekáte-li nevinnou taškařici, rychle zapomeňte. Colin Farrell si zahrál roli, která se v mnohém podobá té z Cassandra's Dream a osud jeho hrdiny není zrovna lehký... Skvělé prvky drama/krimi se mísí s černým humorem, který je dost natvrdo "vsazen" i do vypjatých scén, kde by ho čekal jen málokdo (místy to na mě působilo dost rušivě...). Herci jsou skvělí (všichni tři:))), hudba je příjemně neoposlouchaná a moc se mi líbila kamera. Příde mi, jako bych viděla dva filmy: drsnější komedii s vtipným Farrellem, kterak mlátí ženy a Kanaďany... a atmosferické krimi drama zaobírající se pocitem viny a nápravy. Ve výsledku vcelku příjemná záležitost.

Na východě ďábel, na západě jed (2008)

Nemůžu jinak, než dát za tři. Nepovažuju se za úplného primitiva, ale v ději a hlavně v postavách filmu jsem se po chvíli zcela ztratila a ani závěr filmu situaci o moc nenapravil. Škoda, protože pocit zmatení zastínil klady filmu, kterými jsou hudba a kamera :( Ráda bych řekla, že mi to třeba dojde při příštím zhlédnutí, nejsem si ale jistá, jestli nějaké příště bude.

Piano (1993)

Krásné prostředí, relativně jednoduchý příběh, úchvatná hudba (a když říkám úchvatná... tak myslim opravdu dechberoucí). Mým problémem byla (ostatně jak už se tak stává) přílišná očekávání (zamilovala jsem si ústřední skladbu a rozhodla se, že film s takovou hudbou musim vidět!). Filmu se nedají upřít silné momenty, ale asi na mě ta atmosféra nezapůsobila tak, jak měla. Postavy byly na můj vkus málo propracované, až ploché. Trochu kratší stopáž by taky neuškodila. Tenhle film se na mě minul účinkem, třeba budete mít víc štěstí. (p.s. když už romantiku v nezkrotné přírodě, za doby kolonizace, vřele doporučuju Terrence Malicka a jeho http://www.csfd.cz/film/188291-new-world-the/.)

Kurozuka (2008) (seriál)

Dle mého velmi zajímavý seriál. Má hutnou atmosféru a osobitou animaci. Trochu mi připomněl Ninja Scroll, protože i tady se objevuje nemalé množství krve a lehké nahoty (spíše náznakově). Zatím jsem u šesté epizody a každým dalším dílem mé nadšení jen sílí. Doufám, že tomu tak i zůstane. Zatím hodně slušný 4 hvězdy.

Za Dárfúr! (2007)

Takové filmy by měli jít do kina a do televize. Každá snaha upozornit "západní" svět na to, že někde něco není v pořádku, je chválihodná. Více info najdete zde: http://www.myspace.com/darfurnow

Po přečtení spalte (2008)

Proč mám po Coenovic filmech (typu Big Lewboski) tenhle příšernej pocit marnosti? A ptám se Proč???? Proč to těm postavám děláte... ? Děj bych charkterizovala slovy: Blbci (nejen) ve filmu jsou čirý neštěstí... :) Mám-li vypíchnout obrovské klady filmu je to: dokonalé obsazení, dějové zvraty (nemáte šanci cokoliv předvídat) a celkový spád filmu. Tenhle film mě dostal a vřele (všem co mají smysl pro jejich humor) doporučuju!!

Samurai Champloo (2004) (seriál)

Zprvu jsem byla zaskočená a kvůli "hip-hop" znělce jsem to málem odepsala. Prvních pár dílů jsem si musela zvykat (ten soundtrack mi vadit nepřestal), ale asi od pátého dílu, kdy se hlavní trojka vydává na cestu, se mi to zalíbilo. Každou další epizodou se pomalu ale jistě dostáváme pod kůži hlavním hrdinům, kteří nám odkrývají své charakterové rysy i svou minulost. Na první pohled se zdá, že jde čistě o komedii/akci, ale když se podíváte pozorně, najdete i temnější tóny, které na mě osobně zapůsobili nejvíc...

Kasandřin sen (2007)

Dramatický příběh dvou bratrů, který místy připomíná antickou tragedii zmiňovanou v samotném filmu. Filmu nechybí napětí, morální dilema i slušné herecké výkony, myslím ale, že by mu slušela kratší stopáž.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Zatím po osmi epizodách 3 1/2 *. Věc se má tak. Mám ráda upírskou tématiku a zalíbil se mi nápad, že upíři žijí mezi námi, zatím sice jako minoritní skupina, přesto, jsou "akceptováni." Nemusí už pít lidskou krev, protože mají náhražku z Japonska zvanou "TrueBlood" (ale pravá krev je pravá krev.. ). Na druhou stranu lidé nezůstávají v pití rudé tekutiny nijak pozadu. "V" čili vampíří krev je totiž vyhledávaná droga a afrodiziakum... Kdyby seriál zrychlil tempo a zdůraznil krimi linku příběhu na úkor té romantické a k tomu třeba přidal dávku černého humoru, byla bych ještě spokojenější. Tak uvidíme, jak se to vyvine... edit: po všech 12ti epizodách nechávám hodnocení 3 hvězdy. Trochu jsem doufala, že má na víc... Tenhle seriál umí být hodně vtipný i napínavý, ale občas se tvůrci nechávají "unést", a seriál tím sklouzává do nefalšovaného béčka... to pak nezbývá, než se pousmát... :) P.S. dabingu se pokud možno vyhněte obloukem!! edit: Druhá série by samotná stála za pět hvězd. Je velkým zlepšením oproti první sérii. Dlouhé a nudné milostné scény se v druhé řadě zkracují, děj je svižnější a bohatější, herci dostávají prostor ukázat, co v nich opravdu je. A hlavně je tu Alexander Skarsgård aka ERIC (♥!), který by mohl své charisma přebírat vidlema!! Mimo to se konečně podíváme hlouběji do světa upírů a aby se někdo náhodou neměl čas nudit, objeví se v místních lesích záhadný netvor... Výsledný ortel za obě sezóny: 4 hvězdy. dodatek: za takové ukončení by někdo zasloužil za uši, kdo to má do června 2010 vydržet :/ edit 2: Třetí série - tak je to tady, stal se ze mě regulérní závislák... Nad drobnými nešvary zavírám oči a jenom nedočkavě hltám a hltám, co mi tvůrci každý týden připraví ...

Travička zelená (2008)

Tenhle film mi ohromně sednul. Už jsem se takhle dlouho nezasmála. Šarmu ústřední dvojice* jsem nadobro propadla (pozadu nezůstává ani jejich "kámoš" Red ((: ). Od první chvíle, kdy se dozvíme, že položka č. 9 je "illeeegal" až po skvostný závěr, film překypuje vtipem a hravostí (jestli se to tak dá nazvat). Nešetřilo se na násilí, na hulení ani na F*** slovech. (Don't f*ck us anywhere :DD) Spolehlivě zažene chmurné představy, i vícekrát za sebou :))) * už v "Machrech a šprtech" jim to slušelo♥