X-Men Origins: Wolverine (2009)

Má to spád, má to "cool" hrdiny a zloduchy, bitky také neurazí - ale kvůli PG-13 jsme byli, dle mého, o mnohé ochuzeni (ke spokojenosti nepotřebuji jatka, ale upřímě, trocha té krve dodá soubojům šťávu...). Sem tam se mihne vtípek či suchá hláška. Škoda jen, že má film jasně vymezenou cílovou skupinu a nemá vyšší ambice. Postavy jsou jen zhruba nastíněné, děj silně předvídatelný a nelogičností se tu taky dost najde... nejednou sklouzne do nefalšovaného béčka... Oddychovka za silnější 3 hvězdy.

Zack a Miri točí porno (2008)

První půlka výborná a hodně vtipná, v druhé půlce dostává víc prostoru romantika. Každopádně u mě Zack a Miri vyhrávají pár roku. (Star Whores vyloženě potěšily :))

Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

Trochu se to stydim přiznat (mohlo mi být tak devět let)... na tomhle seriálu jsem hrozně ujížděla, nesměla jsem zmeškat jediný díl. Každý pátek večer to byl pro mě rituál :D Dneska nechápu, jak jsem na to mohla koukat. :)

Xena (1995) (seriál)

Z dnešního pohledu dát víc než tři hvězdy nemůžu... ale ve svý době, srdéčko zaplesalo, když slyšelo uvodní znělku... :D Faktem je, že klesající tendenci "kvality" dílů jsem si uvědomovala už tehdy... ale minimálně první série byly pro mé malé já ikonické stejně jako MacGyver nebo Knight Rider :))

Pochyby (2008)

Velmi silné 4hvězdy za působivé a hlavně lidské drama. I přes to, že je se jedná o komorní záležitost, film utekl jako voda a každý záběr jsem doslova hltala. Ponurou atmosféru filmu podbarvuje hudba Howarda Shora (to mluví samo za sebe). Přijde mi zbytečné dále rozebírat skvělé herecké výkony, poněvadž to přede mnou už udělali jiní. Nemohu jinak, než tenhle snímek všem vřele doporučit. :)

Výtah (2008)

Jeden z největších zážitků FreshFilmFestu 2008. Klaustrofobické prostředí, pocit beznaděje, bezmoc... Skvěle natočený film, který by se tak snadno mohl zvrtnout v nudu (na kterou naštěstí vůbec není prostor). Film dostal (na FFF '08) zcela po zásluze ocenění v kategorii Fresh Generation. Jízda výtahem už nikdy nebude stejná. ....

Drákuloviny (1995)

Tak tady pozor, tohle je srdcovka a na ty se nešahá... !!! :)

Oko dravce (2008)

Zběsilý střih a efektní automobilové honičky jsou fajn, ale když dojde na příběh, je to horší. Děj je dost předvídatelný a moc originality nepobral. Každou chvíli si vzpomenete na některý z jeho kultovních předchůdců, od kterých si vypůjčil to či ono. Průměrný akční thriller, který mne nechal chladnou. Ortel: tři hvězdy s odřenýma ušima.

Austrálie (2008)

Skóre: tři a fous hvězdy. Austrálie je komplikovaná. První část - stručně charakterizovatelná jako "dobrodružná komedie" se mi moc zamlouvala -- Nicole Kidman byla prostě k sežrání (promiňte mi ten výraz, ale je nejvýstižnější...) a fešácky pózující Hugh Jackman se taky neměl za co stydět. Za zmínku stojí i klučina Nullah, který vám přiroste k srdci. ALE mám velký problém s částí druhou (nebo přesněji řečeno se závěrečnou třetinou)... pomalejší tempo, černobílí záporáci (David Wenham by dokázal víc, než jen házet zlé pohledy...), ale hlavně dokonalá přeslazenost (jako cumel) mi film degradovala na pouhé tři a půl *. Velice mě potěší, když mě film v něčem překvapí a zaskočí... tady k tomu nedošlo :( Velkolepě pojatý film na odreagování, pro zasmání a odpoutání se od všedního života do vyprahlé Austrálie, nic víc.