Firefly (2002) (seriál)

Takový trochu jiný seriál. Jeho velkou předností je vtipnost a neokoukanost. Některé díly jsou slabší (béčko, jak se patří), některé naopak velmi dobré, ale hlavně z toho všeho čiší taková pohodová atmosféra... oddychovka u které snadno zapomenete na starosti všedního dne. Velká škoda, že není úplná ani první série :( .... ♫Take my love, take my land, take me where I cannot stand. Burn the land and boil the sea, you can´t take the sky from me... "

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

3 1/2 *. Moc mi zprvu nesedla ta animace (časem si ale člověk zvykne), pořád mi přišlo, že místo na Anakina koukám na Herkula... až moc "Disneyovsky" laděný a trochu moc dětský... ale jinak jako doplněk SW znalostí dooobrý :))

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Už při prvních burácivých tónech varhan a pohledu na temné střechy Londýna, se mi rozbušilo srdce a hlavou mi prolítlo.. miluju Tima Burtona!! Burton+Depp+Carter jsou mí oblíbenci, takže jsem se na tenhle kousek těšila jako malý dítě:) Co bych vyzdvihla: Timovu atmosféru a celkové vizuální ztvárnění (to se mi nikdy neokouká), Johnny si roli jako vždy užívá a bezchybná Helena, jejíž projev se mi zaryl hluboko do paměti (a to má nejobtížnější pěvecké party). Dále mě uchvátily duety, kterých by tam mohlo být klidně víc (Depp&Carter, Depp&Rickman :) A nemohu nezmínit nezapomenutelnou snovou část u moře... (!) Co na tom, že od začátku víte, jak se bude asi příběh odvíjet... Užívejte si herecký koncert a počkejte si na závěr, který vás nenechá na pochybách... V jádru je to vlastně příběh o lásce, i když v trochu jiném (krvavějším) hávu, než jsme obyčejně zvyklí.

Karas (2005)

Výborná hudba, špičková animace(!). Vytknula bych občasnou nepřehlednost a to nejen v akčních scénách ale i v příběhu. Někdy se děj příliš vleče a někdy zas nestíhate vnímat o co jde... I přes to myslím, rozhodně stojí za vidění!

Mechanik (2004)

Christian Bale... Christian Bale ... Christian Bale ... (btw. tomu se říká obětovat kus sebe na úkor herectví)

Východní přísliby (2007)

Pokud mám zmínit klady tohoto filmu, je to rozhodně ponurá atmosféra v pověstně deštivé Anglii, násilné a akční scény (velmi realistické a jaksepatří krvavé) a pak velmi "šťavnatě" zahrané postavy ruských mafiánů (Vincent Cassel je perfektní slizoun a Viggo Mortensen je pro mě největším plusem celého filmu- dost možná v jeho nejlepší roli-- Už kvůli němu stojí za to tenhle snímek vidět!!!). Bohužel je tu i pár věcí, které mi scházely a kvůli kterým byl pro mě film trochu zklamáním. Scénář na mě působil nedotaženým dojmem a chyběl mi tu pořádný závěr hodný drsné gangsterky. Dávám 3 1/2 * a přeju Viggovi ještě hodně takto "krásných" rolí.

Pokání (2007)

Všichni tenhle snímek vychvalují do výšin. Ani já se lišit nebudu. Uchvatná hudba, která výborně souzní s nádhernou obrazovou stránkou, kdy každý záběr působí na diváka jako přesně vyvážený umělecký obraz. Výborné herecké výkony (skvělý McAvoy i hlavní hrdinka v každém věku) a detailní kamera zvýrazňující každý dotek...(těžko popsat slovy). Zanechal po shlédnutí hořkosladký pocit i na mé neromantické duši...

Kancl (2001) (seriál)

Dokud je to jen v seriálu, je to skvělá zábava... ale raději si nepředstavovat, jaké by to bylo, potkat takové charaktery v reálu... :)) Kdybych měla porovnat "The Office" s dalším počinem Gervaise a Merchanta - "Extras," vyhrává u mě druhý jmenovaný.

Zkáza Ecobanu (2003)

Forma převažuje nad obsahem. Pod skvostným kabátem se skrývá jednoduchý příběh, který ani zdaleka nevyužil svůj potenciál.

Nový svět (2005)

Upřímně nechápu zdejší nízké hodnocení. Mě tenhle netuctový film zcela a naprosto okouzlil, vtáhl do sebe a nepustil až do závěrečných titulků. Kvalitní herecké obsazení, snová hudba, poezie, příroda, nádhera ...