• Thriller

Díry (2003)

Riskantný pokus skĺbiť niekoľko žánrov do jedného celovečerného filmu. A pravdupovediac, neviem do akej kategórie by som tento film zaradil najviac. Skôr by sa mi hodil - rodinný. Aj keď aj to len preto, lebo vzniklo u Disneyovcov, a príbeh ktorý sa nám snaží podsunúť rozpráva detsky nostalgicky, pravda skutočnosť je taká , že to nie je ani vyslovene detský film a pravda je tiež taká , že je najmä o nich. Triky sa tu využili konečne aj na niečo iné než len na bezduchý samoúčel. Mladí a neokukaní herci, veľmi zaujímavý príbeh obalený skvelou réžiou a bohtou výpravou. Ja som sa pri jeho pozeraní cítil skvele, a myslím si, že podobne na tom bude i väčšina z vás. Pretože tento Disneyho tak trochu netradičný projekt je prakvapujúco skvelý aj bez toho , aby sa násilne vtieral, ako napríklad ich pravidelné kreslené celovečeráky.

Šedá zóna (2001)

Tichá, nenápadná ale zato mimoriadne, až desivo pôsobivá snímka odohrávajúca sa v koncentračnom tábore , rozprávajúca o zmysle života, smrti, viere a rovnako aj beznádeji. Film prakticky bez hudobného doprovodu, minimalisticky natočený, skvelo zahratý je jednou z ukážok a dôkazov, že americkí filmári dokážu rovnako ponuro a vierohodne natočiť a zachytiť európsku (svetovú) traumu, ako hociktorý špičkový iný európsky tvorca. Táto citlivo natočená látka sa im skrátka podarila.

Drákuloviny (1995)

Mne sa to páčilo, nemôžem sa sťažovať, nenudil som sa. Leslie Nielsen ani nemusí veľmi hrať, no i tak vie presvedčivo zahrať hocijakú idiotskú postavu, aj keď sa už opakuje.Niekoľko trápne smiešných, absurdných a nevydarených gagov tam však predsa len bolo, ale napriek tomu - slušný priemer.

Scary Movie 3 (2003)

Nie veľmi podarená paródia. Po chytľavom traileri som sa naň tešil, ale výsledok je sklamaním. Zopár vtipných scén (narátal by som ich na prstoch jednej ruky) ešte dobrú paródiu nerobí, hlavne keď pod snímkou sú podpísaní takí nádejní tvorcovia. Takže zase nuda, nuda, nuda...hmmm , asi už starnem.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Výrazný posun k lepšiemu oproti nudnej a počítačovo chladnej jednotke. Konečne je tu slušne pútavý príbeh, napätie a dobrodružstvo v zábavnejšej forme. Škoda len, že diváci na to akosi nezareagovali, mohla by to byť neskôr slušná séria. Aj keď to nie je ešte úplne ono, tvorcovia , ako som spomínal, spravili krok vpred, a ja som sa na dôkaz dobre bavil.

Kurs sebeovládání (2003)

Je to typický Sandler vo svojej kryštalicky čistej podobe. Príbeh sandlerovský, herci sandlerovskí, moralita sandlerovská, humor sandlerovský a koniec takisto akoby vypadol z oka predchádzajúcim sandlerovkám. A čerešničkou na torte je samozrejme Jack Nicholson a jeho herecký koncert - to on ťahá celý film a robí z neho skvelú zábavu, pretože Sandlerova postava je absolútne nezaujímavá a takpovediac len prihráva na smeč Nicholsonovi. Napriek tomu že sandlerove filmy nemusím, pri tomto som sa veľmi slušne bavil , a to hlavne vďaka Nicholsonovi. Jeho kreácie v jednotlivých situáciách sú jednoducho nezabudnuteľné. Čiže zhrnuté - sandlerova komédia za 3 + nicholson ako špeciál bod = 4 na exota adama veľmi slušné hodnotenie.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Ak je toto naozaj posledná časť, môžem ho považovať za ideálne zakončenie úspešnej série. Vtipných scén je pomenej, ale tých zopár stojí naozaj za to. No už si ťažko viem predstaviť , o čom by bol prípadný štvrý diel, takže je to dobré takto ako trilógia. Na hercoch už je vidno, že im zopár rôčkov pribudlo a úspešnú tínedžerskú komédiu by nebolo vhodné nastavovať v podobe nasilu natočených dielov o americkej rodine, americkom manželskom živote, rozvode a starobe. Brrr

Pach krve (2003)

Je to brutálne, to je fakt, ale ničím nezaujímavé. Chýba tomu príbeh, záporákom presvedčivá motivácia a hlavným predstaviteľom charizma. Atmosféra je celkom slušná, réžia taktiež v pohode, ale je to len jeden teenhoror z mnohých. No na jedno pozretie to stačí.

Šílenství (1994)

Jeden z najlepších Carpenterových filmov , ak nie najlepší. Výborný námet, depresívna atmosféra, skvelí herci. Škoda , že je to aj jeho posledný film, kde zanechal rukopis geniálneho tvorcu hororov.

Oni přicházejí (2002)

Zručne natočená blbosť, v ktorej je zopár strašidelných a lakacích scén. Na neskorý nudný večer ideálna zábava.