Pravdivé lži (1994)

Parádní oddechovka. To, že americké stíhačky se chovají jako vrtulník, bych ještě pochopil. Ale jak se podařilo někomu v USA získat evropské dotace? Jinak si nedovedu vysvětlit dálnici nad mořem dlouhou nejméně patnáct kilometrů vedoucí na neobydlený ostrov :-).

S chutí do toho! (2012)

"Cílem tohoto filmu je snížit pracovní morálku..." Docela by mě zajímalo, čím se živí ti, co ve filmu kritizují peníze a co říkají, že by člověk měl pracovat tři hodiny denně... Teď vážně - oceňuji netradiční pohled na práci, ačkoli mě alternativa Johana lenocha moc neoslovila, přesto mě k zamyšlení nad pozicí práce v životě film nakonec přivedl. Tři hvězdičky za téma a zpracování a čtvrtá za "Idler`s Academy" (Škola lenochů).

Mlčení jehňátek (1991)

Ty vole, kua, dopr... WTF? Perfektní zpracování knihy. Možná ještě lepší než kniha. Goodbye Clarice, I"m having an old friend for a dinner...

Čelisti (1975)

Nepamatuji se na lepší horor - nestraší lekavými lacinými triky, nemám hloupý pocit po té, co skončí, chvíle, kdy hraje temná hudby jako podkres při scénách se žralokem střídají scény, kdy hlavní hrdinové jedou na lodi a do toho pískání jak na výletě.

Duna (1984)

Začátek zkrátit, akční konec si více vychutnat a měli bychom perfektní film. Utahaný rozjezd se spoustou zbytečných scén (aškoli mám rád herbertovu předlohu, spousta věcí se dala opravdu vynechat (Benne Gesserit testuje Paula, scény s Harkonneny), na druhou stranu partyzánská válka fremenů by si určitě zasloužila více pozornosti stejně jako závěrečná bitva. Škoda...

Durarara!! (2010) (seriál)

Vedle Cowboy Bebop další anime s dokonalou atmosférou. Dění velkoměsta vás pohltí a hlavně postavy, s nimiž se setkáte vám přirostou k srdci. Škoda, že autoři trochu zmastili příběh, ale ti tak patří durara rozhodně k tomu lepšímu co v anime žánru můžete najít.

Duel Frost/Nixon (2008)

Vynikající zpracování tématiky, film si po celou dobu udržuje napětí a spád. Pátá hvězdička patří za hudbu, která celé napětí výborně podkresluje...

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

Brutální komedie - super, že do fumoffu nenamíchali autoři nic vážného. Nemyslel jsem si, že v humoru něco trumfne GTO, ale fumoffu mě v tomhle směru příjemně překvapilo.

Blade Runner (1982)

Kyborgovo depresivní počítání: "One, two, three, four, five, six, seven, go to hell or go to heaven," mi zní v hlavě i teď léta po shlédnutí snímku. Blade Runner je zkrátka jeden z pilířů žánru.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Ohromující hudba - ve chvíli kdy zasahuje policejní komando jsem jen nevěříceně zíral. Atmosféra je z jiného světa. Škoda, že příběhová linka je klasický béčko, které jsme už viděli mockrát. To jediné je šmouha a bohužel moc veliká než aby to bylo za plných 5.