Tiché místo: Část II (2020)

Řekl bych, že ještě lepší než jednička. Děti pořád blbnou, samozřejmě, ale jinak se Krasinski dokázal vyvarovat nějakých zásadních logických přešlapů a znovu mě udržel v solidním napětí. I ty zhruba čtyři lekačky na mě perfektně fungovaly. Úplně nejvíc ovšem cením, jak tentokrát dosyta dává na odiv bystrosluchýho mimozemskýho nepřítele (se kterým bych si však přál v příštím pokračování nadobro skoncovat, protože v nejlepším se má zavčasu přestat).

Útěk robotů (1984)

Tohle jsem musel zkouknout už jen kvůli skvostnýmu obsazení, který samo o sobě vyvolává úsměv na tváři. A jak dávala herecká sestava v čele s Magnumem a přepjatě démonickým Simmonsem tušit, úsměv z tváře nezmizel během celý týhle malinko infantilní béčkový scifárny s roztomilými papundeklovými robůtky-zabijáky.

Šok (1977)

Ne, ani napotřetí mě opěvovanej Bava neuhranul. Je pravda, že má občas dobrý momenty, chytrý záběry a hezky gradující finiše, ale jím formovaná atmosféra mě prostě neoslovuje. A když se k tomu přidá pár směšně teatrálních hereckejch výstupů a totálně nevhodně zvolenej hudební doprovod, je to zkrátka slabota.

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Běžnej teen-hero horror, kterej Netflix tradičně lehce zprasil svým ideologickým pohledem na svět. Ale budiž. První díl trilogie, jenž byl evidentně poctou(?) Vřískotu, nenadchnul a celkem nudil, ale zkusím ještě dvojku, která bude podle avíza inspirována Pátkem třináctého, což nemůžu nechat jen tak bez povšimnutí.

Hush (2016)

Nemám moc výtek. Zloduch v úvodu jasně deklaroval, že si chce hrát a nikam nespěchá, takže z jeho strany vše celkem v pořádku. Malinko to chvílemi drhlo jen u rukomluvky.

Hlasy (2020)

Jedno z nejlepších zpracování klasickýho horrorovýho námětu, kdy se rodinka nastěhuje do novýho domu a začnou se dít podivný věci. A nechybí i tradiční zlověstný mouchy, hihi.

Zvrácenost strachu (2020)

Na Kanaďany hodně dobrý. Jakože fakt hodně dobrý! Jen nepochopím, proč lovec nevolal sheriffa. Asi proto, že Nezvratný osud.

Černá díra (1979)

Když se na začátku filmu točili s lodí v gravitačním poli jak na kolotoči, učurával jsem smíchy. A zrovna tak když se objevila na scéně umělá inteligence poťapanýho vědce. Fakt "roboti" k smíchu. Některý triky a nápady byly vážně strašný i na dobu vzniku, nejeden záběr naopak jak vystřiženej z reálu. Herci většinou šílený, i v emočně vypjatých situacích při kterejch šlo o život měli výrazy a chování jak když sedí na kafíčku. Chtělo by to prostě hodit do novýho a schopnějšího hávu, protože jinak to nebylo úplně blbý.

Zóna soumraku (1983)

Landis 4*, Spielberg 2*, Dante 3*, Miller 5*

James Cameron: Příběh sci-fi - Mimozemšťané (2018) (epizoda)

Je tu zbytečně moc redundantních účinkujicích, kteří sice kolikrát prohodí jen pár bezvýznamných slov, ale zato jsou rádoby význačně snímaný. Nic zásadního se (až na pár Spielbergových myšlenek a záměrů) nedozvíme a podstatná část dílu se v jednu chvíli změní v otravnou humanity&eco agitku. Hrozný zklamání.