Fantasy Island (2020)

Idiotsky to začíná, pokračuje i končí. A hlavně je to plný idiotů. A taky nesobeckejch mantáků, kterým většinou víc než na svým životě záleží na ostatních, aniž by je vlastně pořádně znali. Jako shnilá třešnička na nepovedeným dortu v hlavních rolích musí bejt samozřejmě barevně smíšenej pár, gayové, looserka s traumatama ze střední a podobnej cirkusáckej ansámbl, kterej v dnešním doleva se naklánějícím progresivním světě frčí jako privilegovaná norma. Ale i když tohle všechno vynechám, je to prostě blbý a špatný.

Ada (2021)

Možná se u toho budete cítit divně nebo trochu zmateně, možná pobaveně, ale nejspíš vše dohromady. Ponurá fantasy balada s artovým nástupem a jasným poselstvím, která se vymyká běžný tvorbě a rozhodně stojí za zkouknutí.

Poslední noc v Soho (2021)

Vždycky mám radost, když se povede film, kde všichni herci předvedou naprosto dokonalý, přesvědčivý výkony. A vždy za to velebím režiséry, protože i skvělej herec se pod blbou taktovkou dokáže kolikrát znemožnit. Tady navíc o level nad ostatními ční naprosto fantastická, okouzlující a sexy (ach bože, když sundala svůj svetřík první noc v pronajatém pokoji, projela mi okamžitě bulbouretrální tepnou třetí míza) Novozélanďanka, která se touhle performancí zařadila mezi moje oblíbený mladý talenty. Film je navíc krásně vystylizovanej, jen jsem postrádal horrorovější atmosféru, Wright měl ještě malinko víc zatlačit na pilu.

Krev z hrobky mumie (1971)

V každým případě je to k popukání. Takže pokud se chcete pozasmát...

Život plný malérů (1972)

Hrozný zklamání, i přes poměrně nápaditej rozjezd. Nejvýstižněji bych to asi popsal jako nepovedenej pokus o grotesku. Ano, hlavní hrdina byl od dětství velkej smolař, ale nahánět to ještě tím, že ho občas nesmyslně praští něco po palici nebo díky svý potrhlý nešikovnosti spadne v lese zrovna náhodou do tůně apod., to si radši pustím Laurela a Hardyho, ti to uměli líp. O zbytku děje a tý ujetý soutěži se ani vyjadřovat nebudu.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Takovej nějakej pokus o exploitation, kde je ale skoro úplně všechno špatně. Příjemnou výjimkou jsou asi tři božský ženský těla, včetně toho nejhezčího, důstojnickýho. A v popisu filmu prosím žánr pornografický nahradit přívlastkem erotický.

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení (2008)

Ne že by to byl nějakej majstrštyk, ale na celkovým hodnocení uživatelů se zřejmě podepsal taky fakt, že nějaká chytrá hlava z distribuce pro Česko a Slovensko vypočítavě nahodila udičku fanouškům Bláznivých střel, kteří se pak logicky museli cítit podvedeni. S trilogií The Naked Gun to nemá mimo účasti Zuckera a Nielsena totiž nic společnýho. Je to ale velice trefná záležitost, po jejímž zkouknutí by mohl procitnout nejeden zarytej naivní levičák nebo pacifista.

Výheň (2011)

Schade. Šikovně a hlavně levně pořízenou postapokalyptiku totálně sráží jednání Marie na farmě, to byl jeden fail za druhým. A korunu tomu nasadilo počínání naprosto všech zúčastněných v samotným uběhaným závěru.

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Jako dobrý... Ale mimo tý kraťoučký sci-fi linky tam nebyla snad jediná originální scéna nebo situace. Prostě takovej slepenec obšlehnutejch okoukanejch věcí (kterej ale v žadným případku neurazí). Silnější tři hvězdičky.

Čtyři přátelé (1981)

Za vlasy hodně přitažená záležitost, evidentně čerpající ze studentských zážitků a fantasmagorií jugoslávskýho emigranta Tešiće, kterou Penn nedokázal (nebo nechtěl) zkrotit na únosnou míru nebo naopak dotáhnout ad absurdum. Prostě ani ryba ani rak. Jsem příznivcem různejch podivností, ale tohle moc neladilo a Wasson mi byl navíc krajně nesympatickej. Mistr Penn mě tentokrát trochu zklamal.