Temný dům (2020)

Jakmile LIVINGDEAD něco pohaní, u něčeho usne nebo se to nelíbí jeho sestře, je to téměř stoprocentní záruka kvalitního filmu. Platí to i u týhle tak trochu jiný duchařiny. Bruckner pro mě začíná být, společně s Derricksonem a Wanem, novodobým mistrem horroru. Poslední z nadějný party "mladejch" režisérů, Flanagan, je zatím trochu pozadu.

Gaia (2021)

Super. Taková vizuální artová poezie s téměř biblickými obrazy a horrorovým nádechem. Dal jsem to jedním dechem. (Když jsme u tý poezie.)

Babovřesky (2013)

Kdo nehaní je mrtvej aneb tradiční oblíbenej terč Troška. Odpad by byl fakt neobjektivní. Žilková s mladým Langmajerem a Dolanským sice jedou strašnou bídu, babky neherečky jsou někdy slušný, někdy trapný, ale na druhou stranu to drží nad vodou Kikinčuk a Lucčiný pevný trojky. A k tomu ostatnímu - je to prostě jen přiblblá letní komedie, tak nevyšilujte. Navíc jsem za poslední dobu viděl mnohem horší kusy, takže pohádkovýho Zdendu tentokrát podržím.

Godzilla vs. Kong (2021)

Získalo to vědomí! ___ Projevuji plnou solidaritu hongkongskému lidu. Jsem zděšen bezohledností titánů a jejich hrozivými a zbytečnými šarvátkami. Mé myšlenky jsou s nevinnými obětmi těchto ohavných a zoufalých činů, které by v dnešním světě neměly mít místo... Naštěstí jeden nadaný středoškolák s drahocennými zkušenostmi, nabytými během několika lekcí informatiky, geniálním způsobem prolomil heslo k ovládání nového robo-titána a zabránil tím ještě větší možné tragédii. A v tomto místě musím dát vzpomenout i chrabrému konání skandinávského jinocha Alexandera. Čest jejich úsilí!

Buranský masakr (2011)

V první řadě je to příšerně amatérská záležitost. Až v druhý řadě je to hixploitation asi takovej, jakej má bejt. Špinavej, humusáckej, s přídavkem v podobě nechutný cirkusácký show.

Čas (2021)

Uf, tohle zamrzí. Námět je to úplně boží, to se Lévymu povedlo, ale Night to bohužel zabil, což mi je líto. Nepatřím totiž do skupiny jeho kritiků (až na Po zániku země), ba právě naopak. ___ Nejslabší stránkou filmu jsou herci, to je ve většině případů utrpení, počínaje Vicky Krieps a filmovým Idlíbem konče. Moc tomu neprospěl taky zřejmě nějakej přiblblej závazek, že každej z herců bude jiný národnosti. Scénář šílenej. Dialogy působí i díky zmíněným hereckým výkonům strašně nepřirozeně a hlavní rodinka je k poblití, všichni uvědomělí až na půdu, včetně dětí (ze kterých se jen tak mimochodem během jejich několikahodinovýho dospívání vyklubali slušní vodníci, a to bez tréninku). ___ Shyamalanovi se to prostě povedlo skvěle pouze vizuálně. Točí pěkně, inovátorsky, střídá styly snímání, má pěkný filtry, některý záběry bombastický (Idlíb hladí zestárlýho kamaráda), po necelý půlhodině nasadí filmu na chvíli i neuvěřitelný obrátky, ale jako celek to prostě nelepí.

Slimák (2006)

Tak to je objev! Zvoleno halabala od oka, jen abych se podíval na něco z počáteční tvorby dnešní blockbusterový špičky Gunna, ale takovej dokonalej béčkovej nářez jsem teda nečekal. Autor má prostě tromáckou krev. Překvapila maskérská profesionalita, nechybí hodně humorů a svět je tu kompletně v pořádku (nejen proto, že Rooker je samozřejmě za fuckera, jen trochu jinak, než jsme zvyklí).

Sebevražedný oddíl (2021)

Začnu mínusama. Největším průserem je podobnost komandérky Wallerové se současnou chicagskou starostkou. To je fakt děsně nechutná záležitost, která mě rušila celou dobu. O nic míň mě naštvalo, že Harley Quinn nezařvala, nejlíp hned při tom vylodění v karibský Normandii. Tu holku fakt nemusím. Její potrhlost mi nepřijde ani vtipná, ani roztomilá a nakonec se mi ani moc nelíbí. Možná mám problém s Margot, nevím. A pak ta hvězdice. Pffff. No nic. Pozitivem je, že si DC vypůjčili marveláka Gunna. A byla to trefa do černýho. Ten chlap je fakt joke-maker, to se musí nechat. Mimo jeho stylu a švihu musím tentokrát vyzdvihnout i takovou blbost jako hravý průvodní titulky. A hlavně se zasloužil o vzkříšení jména Suicide Squad. Ten minulej filmovej pokus DC byl totiž otřesnej.

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Že to je ve výsledku vlastně strašná prdel neznamená, že tomu vlepím pět hvězd, že jo.

Válka zítřka (2021)

Klišé, nedomyšlenost, nepřesnost, absurdita, trapnost. A k tomu spousta vaty, samozřejmě v rodinným balení. Dvě hvězdičky za občasnou akci (až na tu finální) a za zvířátka, který byly jako živý.