Uvězněni v čase (2007)

Slušně bizarní smyčka, která neustále bobtná jen díky tomu, že je hlavní hrdina zkrátka naprostej idiot. Hned jsem si při tý příležitosti vzpomněl na podobnýho mamlase, kterej byl pravděpodobně pro španělskýho režiséra inspirací, a to hlavního jelimana v Osudovým doteku, pana Treborna (čti Kačer)... No ale jednou se to zkouknout rozhodně dá.

Uteč (2017)

Je to dost "Bad Whites" ubrečený, jako všechno co dělá utiskovanej Peele, ale jinak se mi to líbilo.

Mandalorian (2019) (seriál)

Season 1: Recyklátor známejch příběhů jako například Sedm statečných (samurajů), ale i spousty jinejch, hlavně westernů a scifíček (pocta?). Překvapilo mě, jak strašně primitivní a naivní to je (záměr?). Každej díl se odvíjí téměř totožně. Potulný lovec Mando dělá práci o kterou nestojí a nějak to vždycky dopadne. Baby Yoda je samozřejmě ňuňu a asi žádnej fanoušek SW to nebude příliš hanit, protože ač pitomý, je to příjemný pokoukání ze světa SW. A já fanoušek Hvězdnejch válek jsem. Toť způsob náš!

Expanze (2015) (seriál)

Season 1, 2, 3: Musím napsat komentář už v průběhu sledování, zhruba v půlce třetí série, protože čistokrevný dobrodružství, který se rozjelo od posledního dílu druhý série, mě přivedlo do nekompromisního diváckýho varu. Do tý doby poměrně zdlouhavý oťukávání, během kterýho to nejeden divák s tímhle seriálem vzdal, nedávalo vůbec tušit, jaký obrátky to později nabere. Bude velice těžký udržet nasazený tempo, ale teď to frčí jako blázen. Mlask.

Batman (2022)

Asi doposud nejtemnější a nejdeštivější Batman s dosud nejsmutnějším Brucem Waynem a nejodfláknutějším Alfredem (naprosto postrádajícím alespoň ždibíček charismatu). Oproti tomu Hádankář a Penguin se mi moc líbili, zrovna tak jako kontroverzní vývoj dějový linky. Škoda, že to po půlce začalo trochu skomírat a v závěru se z toho Reeves rozhodl udělat patosem napěchovanej dojáček.

Kletba z temnot (2012)

Další z řady vymítacích záležitostí, která ale nepřináší vůbec nic novýho. Klasická šablonka kdy se něco najde, cosi z toho vyleze, do někoho vleze a pak se toho musíme zbavit. A i díky týhle všednosti se u mě Kletba z temnot musí zařadit ve frontě na uznání až někam na konec.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Tak mám za sebou první setkání s panem Hartlem. To píše takový kokotiny? A čte se to aspoň líp, než se na to kouká? Oblíbený téma o krizi středního věku a věcech kolem, nějaký to bilancování... blabla. Dramatická linka jakž takž, ale komediální totálně selhává. Nejvtipnějším momentem bylo vyprávění tlustý zdravotní sestřičky o tom, jak se jí zdálo že je ještě tlustší a ucpala svým velkým zadkem otevřený tramvajový dveře. Dobrý, ale trochu málo. Zbývá mi jen vyzdvihnout skvělej výkon paní Kolářový a trošku se pousmát nad castingem, ve kterým nechybí snad ani jedna ze současnejch hvězd českýho filmu (tohle spojení mi prochází klávesnicí s tuhým odporem mojí mysli), byť se většina z nich mihla jen v nějakým bezvýznamným štěku. A ne, ani tohle nebylo originální.

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Když jsem zavadil o pár epizod první série, ani mě nenapadlo, že bych byl schopen to dokoukat kompletně. Respektive jsem to kategoricky odmítal. Ale stalo se. Vždycky, když v práci nebylo čím vyplnit volný chvíle nebo nebylo dost času na film, popřípadě když jsem potřeboval uklidnit po dobře zvoleným horroru, sáhl jsem po týhle oddychovce. A ve finále není čeho litovat. Prostředí supermarketu je minimálně známý snad všem a nakouknout do zákulisí konkrétně tohohle, na weird staff výjimečnýho (i když v reálu to třeba nebude taková odchylka) obchoďáku a bavit se nekonečným hašteřením zaměstnanců nebo řešením absurdních situací v jejich podání, je, řekl bych, až osvobozující. A nejvíc jsem si to užíval ve třetí, čtvrtý a šestý (tam hlavně díky absenci Amy) sérii. Savage! (S6 E9).

Ranař (2011)

Zbytečně příliš vulgární (obzvlášť díky vylízanýmu kamarádovi Douga), ale jinak příjemná sportovní komedie o takovým kanadským hokejovým Forrestovi.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Opět pouhej průměr. V bodech: Místy až nehumánně natočený. Sebranku hlavních hrdinů asi vybírali v nějakým ústavu pro odpudivý mileniály. Pár ikonických záběrů a parádiček Leatherface, u kterýho mě už ale štve (podobně jako u Michaela Myerse) jeho nesmrtelnost. To nejlepší přišlo na konci - atraktivní závěrečný titulky s proprietama našeho kardinálního záporáka.