Dita Saxová (1967)

"Život není to, co chceme, ale to,co máme."

Stahovák (2009) (pořad) odpad!

To, co na tomto pořadu může být zajímavé, si můžete v klidu sami a bez těch "nadčasových" keců prohlídnout na netu.

Svatý Václav (1929)

Viděna obnovená premiéra doplněného o nedávno objevenou původní hudbu skladatelů Jaroslava Křičky a Oskara Nedbala (zahráno Symfonickým orchestrem Češkého rozhlasu pod vedením dirigenta Jana Kučery), vysíláno při příležitosti svatováclavského svátku roku 2010 na čt2. Na jedné straně silně nacionalizující romantický černobílý pohled na knížete Václava držící se svatováclavské tradice, na druhé straně bravúrně zvládnutá filmařina - kostýmy, herecké výkony (trochu přehnané, jak herci byli zvyklí z divadla, ale na němý film dokonalé) !!, kamera (poměrně akční), výprava (exteriéry a interéry jsou "z masa a kostí") a především excelentní hudba, která celému filmu dává nový, další rozměr (a další hvězdu). ... http://www.blisty.cz/art/54729.html

Spartakus (1960)

Romantická představa o "ušlechtilém" Spartacu ze 60. let. Po filmařské stránce zvnikla pod Kubrickovým vedením velkolepá podívaná, která nicméně postrádá realistický, objektivní pohled na tehdější dobu.

Nezvratný osud 3 (2006)

Z jedničky vymáčkly, co se dalo, ale už to není taková zábava.

Kantor Ideál (1932)

No i na tu dobu poměrně klišé příběh, nicméně Karel Lamač mě zlámal do kolen.

Johnny Mnemonic (1995)

Cyber punk říznutý postapokaltickým světem. Proč ne, ale celkem často to dře, logika, rytmus a akce občas chybí. William Gibson hold nastavil ve svém Neuromancrovi vysokou laťku, kterou Longo ani zdaleka nedal. Ale i tak se snaží. PS: 360 Gb? :D :D :D :D :D